Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika
weather-icon
+7° C, vējš 2.24 m/s, A-ZA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

«Meistara Gotharda» beigu sākums

Dārgie baušķenieki, domubiedri, draugi! Mākslas galerija «Meistars Gothards» 1. septembrī pārtrauks darbību. Tāpēc ikvienu ai_cinu piedalīties atvadu vakarā 3. jūnijā galerijas telpās Rīgas ielā 31 no pulksten 16, kad šajā vietā atklāsim pēdējo izstādi. Tā ir Elgas Grīnvaldes un Ilzes Dilānes papīra mākslas darbu kolekcija. Varat ierasties arī vēlāk, jo pasākums turpināsies ilgi.

No sirds pateicos galerijas «Meistars Gothards» visiem pastāvīgajiem klientiem, sadarbības partneriem, Bauskas un kaimiņu novadu mākslas mīļotājiem, kuri ir mācījušies kursos, apmeklējuši izstādes, piedalījušies plenēros. Paldies autoriem par daudzām izstādēm atvēlētajiem darbiem! Mana vissirsnīgākā pateicība Bauskas muzejam un Bauskas pils muzejam, Rundāles pils restorānam, z/s «Celmi» un z/s «Vaidelotes», «Ozolu optikai», Rundāles novada «Baltās mājas» saimniekiem par atbalstu pasākumu rīkošanā, iestādēm, uzņēmumiem, privātajiem sponsoriem, Bauskas novada domei par palīdzību mākslas plenēru organizēšanā, laikrakstam «Bauskas Dzīve» un Ainai Uščai par informatīvo atbalstu!

Paldies manai ģimenei par atbalstu un sapratni!

Pateicība manām lieliskajām pārdevējām Ingai Stafeckai, Ingai Krollei un Līgai Valnerei, bez kurām šis projekts – galerija mazpilsētā – nebūtu iespējams.

Bauskā pirmo mākslas galeriju «Meistars Gothards» nodibinājām 2002. gadā. Pēc pāris gadiem interesentiem jau varējām piedāvāt īsus tematiskus kursus zīda apgleznošanā, bet no 2006. gada – gleznošanas studiju, ko sāka vadīt māksliniece Īra Rozentāle. Vēlāk studijas vairākās grupās strādāja daudzi Latvijā pazīstami mākslinieki.

Desmit gados gleznošanas studiju ir apmeklējuši 126 amatieri, bet vēl vairāki desmiti ir darbojušies keramikas, tekstila, kaligrāfijas, dekupāžas kursos. Gleznošanas studijas dalībnieki ik gadu iesaistījās «Muzeju nakts» programmā, piedalījās vienas dienas amatiergleznotāju plenēros pansionātā «Derpele», kā arī Mežotnes, Gailīšu pagastā. Studijas amatiermākslinieku darbu izstādes ir apceļojušas teju vai visus Latvijas reģionus.

Jau no pirmā pastāvēšanas gada galerija sistemātiski rīko mākslas izstādes. Māksliniece Aina Putniņa 2004. gadā ierosināja Bauskā nodibināt ikvasaras plenēra tradīciju. Pēc dažiem gadiem par plenēru organizētāju kļuva galerija «Meistars Gothards». Kopš tā laika sākām veidot Bauskas novada mākslas darbu kolekciju, kas publiski ir aplūkojama domes administrācijas ēkā un citās pašvaldības iestādēs.

Pavisam Bauskā ir notikuši profesionālu mākslinieku 12 plenēri, kas no lokālas ievirzes notikuma kļuva par starptautisku. Mūsu plenēros ir piedalījušies mākslinieki no Lietuvas, Baltkrievijas, Gruzijas, Krievijas, Itālijas. Par spīti tam, ka galerija gatavojas slēgšanai, plenērs notiks arī šovasar. Galerijā nesen sākām preču izpārdošanas akciju. Simtiem mākslas priekšmetu līdz galerijas slēgšanai varēs iegādāties par neticami zemām cenām. Kamēr vien galerija darbojas, ikviens tiek mīļi gaidīts!

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.