Latvijā ceturtdien, 2. jūnijā, notiks kārtējā trauksmes sirēnu pārbaude. Tā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Bauskas daļas komandieris Vadims Kuzmičs.
Sirēnas visā Latvijā, tostarp Bauskā un Iecavā, ceturtdien ieslēgs plkst. 10. Tām jāskan trīs minūtes, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, konstatētu bojājumus vai traucējumus, kā arī pārliecinātos par skaņas signāla dzirdamību.
V. Kuzmičs norāda, ka iedzīvotājiem šajā dienā nav pamata uztraukties un nekāda turpmākā rīcība nav nepieciešama. VUGD aicina viesnīcu administrāciju informēt ārvalstu klientus par gaidāmo sirēnu pārbaudi, lai nerastos panika.
Trauksmes sirēnas paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, ja ir ārkārtēja situācija, notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi. Iedzīvotājiem jāieslēdz radio vai televizors, kur pārraidīs informāciju par iespējamo apdraudējumu un turpmāko rīcību.
Latvijā uzstādītas 164 trauksmes sirēnas. Tās izvietotas tā, lai skaņas signāls būtu dzirdams apmēram pusotra kilometra rādiusā. Trauksmes sirēnu pārbaude notiek divas reizes gadā.