Otrdiena, 27. janvāris
Ilze, Ildze, Izolde
weather-icon
+-12° C, vējš 2.09 m/s, ZA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Vecumnieku novadā dzēš degošus elektrības stabus

Pāris stundu laikā Vecumnieku ugunsdzēsējiem nācās atkārtoti doties dzēst degošus elektrības stabus. Tā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vecumnieku posteņa komandieris Māris Plēsnieks.

Trešdien, 15. jūnijā, pulksten 21.30 saņemts izsaukums no Vecumnieku novada Bārbeles pagasta. Tur dega elektrības stabs. Ugunsdzēsēji ieradās notikuma vietā un stundas laikā likvidēja degšanu.

Līdzīgs izsaukums 16. jūnijā pulksten pusvienos naktī saņemts no Vecumnieku novada Kurmenes pagasta. Arī tur bija aizdedzies elektrības stabs. Pēc nepilnas stundas darba ugunsgrēks bija likvidēts.

M. Plēsnieks skaidro, ka aizdegšanās iemesli bija stabu galos uzbūvētās stārķu ligzdas. Tajās izšķīlušies un izauguši jaunie stārķēni, saime kļuvusi lielāka, ir vairāk izkārnījumu. Lietainā laikā, visticamāk, šie mēsli sākuši pa ligzdas šķirbām tecēt lejā, izraisot īssavienojumu vados. Glābējiem ierodoties notikuma vietā, līnijā tika atslēgta strāvas padeve. Ugunsdzēsēji noslāpēja liesmas, stārķu ligzdas daudz netraucējot. Pēcāk elektrības padeve atjaunota. Kā tālāk būs ar stārķu ligzdām, izvērtēs «Latvenergo» speciālisti.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.