Taču – ko nozīmē saglabāt, ja runājam par dabiskiem zālājiem un tajos mītošām sugām? Vecu, dabisku mežu gandrīz vispareizāk ir likt mierā, lai saglabātu tā bioloģisko vērtību, bet zālājiem šāda pieeja neder. Zālāji ir jāapsaimnieko, lai tie būtu bagāti ar krāšņi ziedošiem savvaļas augiem, kas savukārt pievilina, baro un ļauj izdzīvot tik svarīgajiem apputeksnētājiem – tauriņiem, kamenēm, bitēm, arī putniem u. c.
Pēdējos pāris gadu desmitos tradicionālā tautas zināšana par pļavu apsaimniekošanu diemžēl gājusi mazumā. Tās vietā saknes laiduši aplami uzskati par pļavu daudzveidības saglabāšanu – ka nevajag pļaut, ka vajag pļaut vēlu – it kā lai ļautu puķu sēklām izsēties. Zāle reizēm tiek nopļauta, bet ne savākta, vai smalcināta, atstājot biomasu guļam zemē. Protams, arī praktisku grūtību dēļ sienu reizēm nevar savākt. Taču pļavai tas nāk par sliktu.
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:
"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.
Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*
*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.
Zaļā latvija:)))))) te ir aizdirstāks kā citur pasaulē