Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Biedrībai “Bauskas vecpilsēta” tapusi vizuālā identitāte

Izveidojot vizuālo identitāti, turpmāk biedrība “Bauskas vecpilsēta” būs atpazīstamāka. Tās logo ietverts jau zināmais Bauskas vecpilsētas agrāko laiku siluets.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības valdes priekšsēdētāja Ieva Bronko-Pastore atklāja, lai izveidotu oriģinālu un mūsdienīgu vizuālo identitāti, attīstīta sadarbība ar dizaina un reklāmas uzņēmuma SIA “R kvadrātā” radošo mākslinieku Gintu Rodertu.

“Logo vēlējāmies paust biedrības misiju, likt kopā prātus un spēkus, lai vecpilsēta atgūtu tās pelnīto godu”, tā Ieva Bronko-Pastore.

Jau sākotnējās idejas balstījās uz vecpilsētas siluetu, kas labi reprezentē apkaimi jeb biedrības darbības teritoriju un galveno darbības motivāciju. I. Bronko-Pastore atzīmēja, ka organizācijas biedriem ļoti mīļš bijis priekšlikums par baušķeniekiem zināmo durvju rokturi ēkai Plūdoņa ielā 54, Bauskā, taču, kā izskaidrojusi mākslas vēsturniece Ina Līne, tas nav unikālas izcelsmes produkts, tādēļ nav uzskatāms par vecpilsētu reprezentējošu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bija arī ideja izmantot Bauskas Sv. Gara luterāņu baznīcas solu galos redzamos kokgriezumus, proti – eņģeļus. Koka solus ar kokgriezumiem baznīcai savulaik dāvājuši baušķenieki.

Biedrībā atzīmēja, ka Bauska ir neliela, bet sena pilsēta Latvijas dienvidos, kas pateicoties tirdzniecībai un amatniecībai uzplauka 16. un 17.gadsimtā. Izvietota uz Mēmeles upes terases, ar renesanses laika pilsētas plānojumu, ko tai reiz dāvāja Kurzemes hercogs. Līdz pat mūsdienām pilsētas apbūve, vēsturiskie kvartāli un dominantes – Bauskas Sv. Gara luterāņu baznīca, kā arī Bauskas rātsnams, ir senākie tā laika liecinieki. Diemžēl Sv. Trīsvienības baznīca un tās tornis, kas redzams agrāko laiku pilsētas siluetā, līdz mūsdienām nav saglabājušies, tomēr atspoguļoti biedrības vizuālajā identitātē.

“Šodien Bauska ir novada administratīvais centrs, bet vecpilsēta Bauskas senākā apkaime un joprojām glabā nozīmīgas un unikālas liecības par pilsētas vēsturi, ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis”, norāda valdes locekle Egija Stapkēviča, “mums ir svarīga kopības sajūta, ko veidojam un uzturam, lai celtu vecpilsētas konkurētspēju, novērstu sociāli nelabvēlīgas vides veidošanos, sakārtojot pilsētvidi atbilstoši 21. gadsimta cilvēka vajadzībām, vienlaikus saglabājot vecpilsētas identitāti un izkopjot vērtības, kuras ar lepnumu nodot nākamajām paaudzēm.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vizuālā identitāte tapusi projekta “Bauskas vecpilsētas kopienas tête-à-tête” ietvaros, ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu, caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Projekta mērķis ir pilnveidot biedrības darbību, atbilstoši Bauskas vecpilsētas kopienas vajadzībām, nodrošinot nepieciešamos pakalpojumus, finansiālo neatkarību un izvēršot dialogu ar sabiedrību.

Biedrība “Bauskas vecpilsēta” dibināta 2003. gadā, un šobrīd tajā darbojas 23 biedri. Organizācija veic brīvprātīgo darbu Bauskas vecpilsētas kopienas un kultūrvēsturiskā mantojuma attīstībā un saglabāšanā, tādēļ tai piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Biedrības mērķi ir veidot sabiedrības izpratni par kultūrvēsturiskajām vērtībām Bauskas pilsētas vēsturiskajā centrā, celt Bauskas iedzīvotāju un visas sabiedrības pašapziņu, veidot un attīstīt Bauskas vecpilsētas tēlu, veicināt uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides veidošanos Bauskas vecpilsētā, popularizēt, atbalstīt un finansēt restaurācijas, uzturēšanas un sakopšanas darbus, kā arī attīstīt starptautisku sadarbību kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas jomā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

  1. no kura “skatpunkta” šādu vecpilsētas siluetu iespējams vērot? Vai tas nav tik par haotisks, kā visa iepriekšējā biedrības “Vecpilsēta” darbība- pagrābjam tur, pagrābjam šur un rezultātā čiks vien iznāk?

    5
    1
  2. ne no kāda. Ideja apvienot šajā logo visas trīs kādreizējās Bauskas vertikālās dominantes (jau sen neeksistējošās Sv. Trīsvienības baznīcas, rātsnama un Svētā Gara baznīcas torņus), kas pati par sevi nav peļama, īstenota neveiksmīgi, nepamatoti apgriežot Svētā Gara baznīcu otrādi, ar torni austrumu, nevis rietumu galā. Kāpēc? Vai tā izskatās labāk? Šādi ir būtiski izmainīts pat 18. gs. sākumā pastāvējušais Bauskas siluets, un tā atpazīstamība bez to paskaidrojoša uzraksta ir tuva nullei.

    5
    1
  3. Pozitīvs moments, nav agresijas pret kritiku, bet ir piedāvājums audzēt potenciālu. Tā jau var izveidoties gan būvfirma, gan projektēšanas birojs, gan vietējā partija, gan cilvēciskas attiecības.

  4. Labdien! Biedrības logo veidots iedvesmojoties no Bauskas vecpilsētas agrāko laiku silueta. Pirmais tornis no kreisās – iedvesmojoties no 1701. gada zīmējuma, vispārinot, Sv. Trīsvienības baznīca – neaizmirst, Rātsnams – atjaunotne, vecpilsētas nams- cilvēks, kopiena, vērtība, Sv. Gara baznīca – unikālu kultūrvēsturisko bagātību krātuve. Liekot uzsvaru uz iedvesmojoties.
    Saprotam, ka ziņā izvēlētais teksts – ietverts agrāko laiku siluets – var būt mulsinošs, jo logotipa ideja nav kopēt vēsturiski bijušo vai esošo situāciju. Paldies par norādīto neprecizitāti, esam to labojuši gan biedrības mājas lapā http://www.bauskasvecpilseta.lv, gan biedrības sociālajos kontos.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.