Visu laiku treniņi notiek un ir pienācis tas laiks, ka vajag piedalīties sacensībās. Bet bieži vien daudzi sportisti pieļauj kļūdas, ko dara pirms sacensībām. Lai gan nav vairāk iespējams uzlabot savu fizisko stāvokli, pēdējās sagatavošanas dienas noteikti var sniegt katram sportistam papildus procentu, kas ļoti labi varētu būt atšķirība starp pirmo un otro. Tā kā nav iespējas uzlabot savu fizisko dormu īsajā laika posmā pirms sacensību dienas, sportistu formas uzkrāšanās šajās pēdējās dienās var tikt izniekota sliktas plānošanas dēļ.
Katrs sportists ļoti labi zina to, ka uzturam ir galvenā lomā sniegumā un vēl jo vairāk lielas sacensības sagatavošanā. Līdz pat nedēļai pirms lielās dienas sportisti var sākt sagatavot savu ķermeni ar kaut ko, ko sauc par ogļhidrātu iekraušanu. Pirmajās nedēļas dienās sportisti tiek mudināti trenēties bez daudz ogļhidrātu uzņemšanas, lai iztukšotu glikogēna krājumus, vairāk koncentrējoties uz olaltumvielu uzņemšanu. Tad jau, trīs dienas līdz sacensībām, sportistam vajadzētu samazināt treniņu slodzi un jāpalielina ogļhidrātu uzņemšanu. Var droši uzņemt BCAA vai dažādus proteīnu pulverus, bet ir jāseko līdzi to sastāvām, lai nebūtu pārsniegta lietošana. Katrs sportists var atrast sev vajadzīgos un piemērotākos proteīna pulveri no www.mrbiceps.lv.
Vajag iegaumēt to, ka sportistiem, sacensību dienā, vajadzētu ieturēt maltīti aptuveni divas vai trīs stundas pirms sacensībām. Ja pārtika tiek uzņemta ātrāk, tad var gadīties, ka pārtika var netikt pareizi sagremota, tādā veidā tas pakļauj lielu risku viņu sniegumam. Labāk uzņemt maltīti, kuras pamatā ir ogļhidrāti, kā piemēram, rīsi, ar olbaltumvielu avotu, piemēram, vistas gaļu, tas ir labs veids, kā apmierināt savas uztura prasības.
Uzturs nav galvenais, kas ir jāievēro pirms sacensībām, lai varētu iegūt labāku sniegumu. Pietiekama atpūta ir ļoti svarīga sportistu sniegumam. Lai trenētos un sacenstos tādā līmenī, uz kādu sportists ir spējīgs, ir jāciena ķermenis, ļaujot tam gulēt tik daudz, cik tas ir nepieciešams. Sportistiem ir jācenšas gulēt vismaz 9 vai 10 stundas, lai varētu palīdzēt ķermenim atgūties no stresa, ko tas regulāri pārdzīvo. Saprotams ir tas, ka ne vienmēr tiek pietiekami gulēts, nedēļa pirms sacensībām ir vissvarīgākais miegam. Piemēram, ja sacensības notiek pirmdien, tad sestdiena vienmēr ir galvenā nakts, kad vajadzētu izgulēties tik, cik tas ir nepieciešams, nevis 7 vai mazāk stundas. Nakts pirms sacensībām nereti tiek izjaukta nākamās dienas gaidīšana, taču sportistiem nav jāuztraucas, jo iepriekšējās nakts atpūtas priekšrocības jau ir uzkrātas.
Katram sportistam vajag saprast to, ka vajag ļaut ķermenim atpūsties pirms sacensībām. Nevajag nedēļu pirms sacensībām spīdzināt savu ķermeni, lai tādā īsā laikā varētu uzlabot savu sniegumu. Tas tieši var nākt par sliktu. Tāpēc vajag treniņus veidot vieglākus. Un katram sportistam var ieteikt to, ka pirms sacensībām, iepriekšējā dienā vajag sagatavoties, lai varētu ar mierīgu prātu doties uz sacensībām. Tajā skaitā ir stiepšanās ir vajadzīga. Ja vieglajos treniņos ieliek vismaz 20 minūšu un ilgāku stiepšanos, tas var palīdzēt ķermenim justies brīvākam un labāk atgūties sacensību dienā. Protams, nevar nekad aizmirst par to, ka prāts vienmēr ir bijis spēcīgākais instruments cilvēkiem, arī sportistiem. Spēja palikt pozitīvam pat tad, kad tas kļūst grūti, ir svarīgs sportista ieguvums, un tas ir ieguvums, un tas ir jāuztver ļoti svarīgi.
Reklāma