Šogad janvārī laikapstākļi nav sevišķi labvēlīgi ziemas prieku baudītājiem. Ne īsti var slēpot, ne slidot un šļūkt no kalniņa. Parādoties salam, sociālajos tīklos iznirst jautājumi, vai Bauskā ir kāda vieta, kur paslidot. Vītolu ielas namu iekšpagalmā šajā ziemas sezonā slidotava bija ierīkota, bet, kamēr nav stabila sala, ledus netiks atjaunots, portālam apliecināja SIA «Vides serviss» tehniskais direktors Raimonds Bitins.
«Slidotavu var izveidot vien tad, ja ir mīnus desmit grādi un šāda gaisa temperatūra stabili pieturas vismaz nedēļu. Citādi, ja mīnusi ir nelieli vai turas ap nulli, no zemes nāk siltums un visu kausē,» skaidro R. Bitins.
Tikmēr iedzīvotāji lūkojas uz dabiskajām ūdenskrātuvēm, kas aukstajā laikā pārklājas ar ledus kārtu. Kāds mēģina slidināties pa piesalām upju krastos, cits atrod aizsalušas lāmas uz pārplūdušajiem laukiem, iecienīts arī Ziedoņu ielas labiekārtotajā atpūtas vietā ierīkotais dīķis. Iepriekš te, lai slidotājiem būtu ērtāka nokļūšana uz ledus, ierīkotas koka kāpnītes, bet šogad tādas nav pieejamas. R. Bitins skaidro, ka mainīgajos laikapstākļos ledus var būt trausls un atrašanās uz tā nav vēlama. Trepes dīķī nav uzstādītas ar nolūku, jo pašvaldība nevar nodrošināt regulāru ledus kontroli un drošus apstākļus slidotājiem, tādēļ, lai neveicinātu interesi, kāpnes tur nenovietos.
Ziema skopojas ar sniegu un salu, arī nākotnē raugoties, stabilitāte netiek solīta, tāpēc pilsētnieki interesējas, vai Bauskā nav plānots izveidot slidotavu ar mākslīgo ledus segu, kāda tā, piemēram, ir Jelgavas Pasta salā, vai ilglaicīgāku – tādu kā Olainē. «Šāda slidotava būtu tikai ieguvums, tur skolēni varētu pavadīt sporta stundas, ģimenes ar bērniem brīvo laiku, tādējādi būtu paplašināts sporta iespēju piedāvājums Bauskā,» pārliecināts baušķenieks Roberts Vītoliņš.
Bauskas novada domē norādīja, ka ledus laukuma izbūve un uzturēšana prasa lielus finansiālus ieguldījumus. Pieminētā Pasta salas slidotava Jelgavā izmaksājusi pusmiljonu eiro. Pašas vienkāršākās slidotavas izveidei un uzturēšanai nāktos atvēlēt desmitiem tūkstošu eiro. Bauskas novada domē skaidroja, ka pēdējos gados ir veikti ieguldījumi vairāk nekā septiņu miljonu eiro apmērā sporta infrastruktūras attīstībā, izbūvējot peldbaseinu un sporta halli, tajā pašā laikā nepiešķirot finansējumu citām jomām. Tālab šī gada budžetā nav plānots sākt slidotavas ar mākslīgo ledu projektēšanu un būvniecību, apliecināja pašvaldībā.
Kāda te vēl slidotava, ja nav naudas samaksāt par elektrību, ko tērē pilsētas apgaismojumam. Tagad vēl jāsaliek miljoni Vecumnieku skolas piebūvē, pēc tam Iecavas skolas piebūvēs un diez vai Bauskai kam nauda atliks. Varbūt tikai nākamajā sasaukumā, kad kāds cits būs pie varas.
A priekš kam mums slidotavu, ja ielas un ietves ir kā slidotava dienu pēc dienas.
Slidotava ir tas pats kas sporta halle, plus saldēšanas iekārtas ar lielu elektrības patēriņu. Lai pie tādas tiktu ir jābūt bagātiem vai arī ir jābūt idiotiem-parādu taisītājiem.
Izskatās, ka par mūsējo pašvaldību nabadzīgākas nav.
50 gadus gaidīju kad Bauskā uzbūvēs mākslīgo slidotavu vai ledus halli.Nu jau esmu cienījamā vecumā un vēl nekā.Vidējais puika arī jau liels un arī cer,bet varbūt paveiksies mazākajam?Būtu ņēmuši piemēru no Talsiem.
Bauskas Rātslaukumā pirms astoņiem gadiem bija izvietots eksperiments par 43 tūkst.eiro – sintētiskā ledus slidotava, kas izrādījās hokejam nepiemērota, sacensībām arī, kritieni daudz sāpīgāki, slidas ātri neasas kļūst.
Toreiz Bauskas bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Birtuta Grantiņa 2016. gadā publiski paziņoja: «Esmu neizpratnē par analīzes, risku izvērtēšanas trūkumu šajās aktivitātēs. Apbrīnoju sabiedrības censoņu prasmi pārliecināt un viņu novērtējumu, piešķirot nozīmīgu naudas summu. Šī uzticēšanās vieš pārliecību, ka nav nekādas objektīvas analīzes un izvērtējuma visnotaļ vienaldzīgi veiktajās darbībās, kad nevirzījās neviens stratēģiski svarīgs jautājums sporta nozarē. Kompleksam sporta spēļu laukumam ar mākslīga ledus segumu ziemā un florbola laukumu vasarā jau vajadzēja funkcionēt pie stadiona. Te, lūk, varam pārliecināties, cik vērā ņēma abas vadošās sporta iestādes un sporta lietu padomi, kuras ikdienā rūpējas par bērnu, jauniešu, pieaugušo sporta attīstību Bauskas novadā!
Man nav saprotams, kā var nerēķināties ar sporta profesionāļu viedokli. Ik reizi sporta centra «Mēmele» budžeta izlietojumu sportistiem akceptē ar sabiedriskās sporta padomes lēmumu, citreiz pat 50 vai 100 eiro vērtībā, un šajā padomē darbojas ne tikai augstu sasniegumu sporta pārstāvji, bet arī tautas sporta entuziasti.
Vajadzības sporta būvju attīstībā un uzturēšanā ir samilzušas, audzēkņu skaits sporta izglītības iestādē ik gadu pieaug 15 licencēto sporta veidu programmās, palielinoties bērnu vecuma diapazonam un vecāku ieinteresētībai.
Vai pašvaldības deputātiem un administrācijai ir ētiski tūkstošu vērtu projektu saukt par eksperimentu, ja tā realizācijai tērē 43 tūkstošus no nodokļu maksātāju naudas, kuru nepieciešamība nav izpētīta un pamatota? Ik uz soļa trūkst finanšu esošo sporta būvju uzturēšanai, jaunu celtniecībai, kas saimnieciski nepārprotami ir daudz nozīmīgāk Bauskas pilsētā un novadā.
Ja sporta centram «Mēmele» jāslēdz līgums un jāatbild par finanšu izlietojumu, tad jautājums vispirms bija jāskata sporta lietu sabiedriskajā padomē. Šis nav veids, kā atdzīvināt Rātslaukumu. Tur izdomu un enerģiju derētu ieguldīt Kultūras centram, apkopojot pieredzi citviet Latvijā un kaimiņvalstī Lietuvā.»
A jūs palūkojiet,kāda sporta halle ir Saldū,kāds Baltijā lielākais skeitparks ir Saldū, kāda ir multifunkcionāla halle ar hokeja arēnu Jēkabpiī,kāds ir Siguldas peldbaseins ar ūdens parku utt, bet Bauskā uzbūvē kaut kādas parodijas, te nu ir sporta attīstība novadā, var turpināt vaimanāt,ka programmas sporta skolā aug, bet nav jau tāpat tagad vietas, kur trenēties, jābrauc uz Īslīci, Codi, Griķiem un vēl uz kādām nomalēm. Ir tikai nožēlojami tagad blēt, ka lūk miljoni iztērēti un tagad desmit vai divdesmit turpmākos gadus neko negaidiet, jo nauda vajadzīga arī citām sfērām, ne sportam.
Tā vien šķiet,ka visai ērti vietējai varai ir turpināt atbalstīt ekrānglaudītāju paaudzi. Lai vairāk slīgst virtuālajā realitātē, tur ērti paslidos,paskeitos,patrenesies un nevajadzēs nekur iet, neprasīs neko pašvaldībai. Visiem būs labi,īsta Brīnuzeme un Leiputrija.
vienmēr būs tādas alises brīnumzemē, kas savā mūžā nespēs atteikties no dogmas- katram pēc vajadzībām, neņemot vērā, ka šo “vajadzību” ‘dēl atsevišķam iedzīvotāju slānim, visi kopā esam jau iebraukuši miljoniem liela parāda valgos, parāda, ko starp citu segs “pa lielam” tie mūsu lolojumi. Neņemot vērā, ka lielākajā daļā pasaules, šādas slidotavas, halles un baseini ir privātā biznesa “rūpes” . Ja uzņēmēji ir tik nabadzīgi, vai valsts iedzīvotāji ir tik nabadzīgi, ka nespēj šādas aktivitātes nodrošināt, tas nenozīmē, ka lielākajai daļai iedzīvotāju būtu ar saviem nodokļiem jānodrošina mazākās daļas izpriecas.
Varbūt tik tiešām,kāds var apgaismot,kāda mārrutka pēc uzbūvēta ir sporta halle, bet maniem bērniem kaut kā tumsā jākāpj autobusā un jābrauc uz Codi,uz Griķiem, uz Uzvaru, uz Īslīci? Pie tam šajos laikapstāklos,kad ceļi ir slideni un bīstami pasažieru autobusiem ieslīdot grāvi, jāriskē un jāvadā bērni. Kas mums ar sporta namu Mēmele, jauno halli? Manis pēc šos miljonus varēja netēret,jo ieguvumu neredzu!
Šeku reku 2016.gadā Birute saka, ka sporta spēļu laukumam ar mākslīgo ledu jābūt pie stadiona jau sen, i kur tad tas laukums izkūpēja ? Vai ledus izkusa un pārvērtās peldbaseina ūdenī:-)
Ar mašīnu pa ceļiem var paslidināties, jo ceļus mums negrib neviens tīrīt
Ziemassvētkos atbrauca radinieki no Anglijas. Viņi tādi saka- “jums jau te Bauskā nav ko darīt, viss aizklapēts ciet. Nav ne boulings vairs, ne kino, nekā. Nesaprotu ar ko te jaunieši nodarbojas ?”
Ko dara, ko dara jaunieši, nu neko nedara- glauda ekrānus, pīpē zāli, rij tabletes.