Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) Rundāles pilī piektdien, 25. novembrī, sumināja konkursa “Gada uzņēmējs Zemgalē” 2022. gada laureātus. Balva pasniegta arī trim Bauskas novada uzņēmumiem – SIA “Drukā Bauskā”, SIA “Pīlādzis” un A/s “Balticovo”.
ZPR pārstāvis Juris Kālis paskaidroja, ka nominantus konkursam izvirzīja Zemgales pašvaldības, un tos akceptēja ZPR Attīstības padome. Šādu konkursu ZPR sadarbībā ar pašvaldībām organizē jau kopš 2016. gada, kad pirmo reizi titulu “Gada uzņēmējs Zemgalē” saņēma viena vidējā vai mazā uzņēmuma īpašnieks katrā no reģionā ietilpstošajām pašvaldībām.
Šogad katra no sešām Zemgales pašvaldībām apbalvojumam atlasīja pa vienam pretendentam trīs dažādās nominācijās – “Gada jaunais uzņēmējs ar pieredzi līdz pieciem gadiem”, “Gada mikro vai mazais uzņēmējs ar ne vairāk kā pussimts darbiniekiem un ar apgrozījumu ne lielāku par 10 miljoniem eiro gadā”, kā arī “Gada vidējais vai lielais uzņēmējs ar vairāk nekā pussimts darbiniekiem un apgrozījumu lielāku par 10 miljoniem eiro gadā”.
Jāpiebilst, ka šādu atzinību var saņemt uzņēmumu īpašnieki, kuru uzņēmums reģistrēts vai veic saimniecisko darbību konkrētās pašvaldības teritorijā. Turklāt pretendentiem nedrīkst būt nodokļu vai nodevu parādu, kā arī pārkāpumu darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā. Pārējo kritēriju starpā minēta uzņēmuma darbības pozitīvā ietekme uz novada, pilsētas un reģiona ekonomisko izaugsmi un sociālo problēmu risināšanu. Līdztekus tam pretendentam jāievieš videi draudzīgas tehnoloģijas, ar savu produkciju jābūt aktīvam vietējā vai ārzemju tirgus dalībniekam, un īpaši augstu tiek vērtēts radošums uzņēmumā un sabiedriskā aktivitāte.
Svinīgajā pasākumā Rundāles pilī klāt bija Bauskas novada domes priekšsēdētājs un Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Viņš atminējās 2019.gadu, kad šajā pašā vietā pēdējo reizi pulcējās apbalvojuma saņēmēji.
“Kopš 2019.gada daudz kas ir mainījies – te pulcējušies citi godināmie uzņēmēji un jau dzīvojam jaunā pašvaldību teritoriālajā sadalījumā, bet viens aspekts ir bez izmaiņām – uzņēmēji. Tie ir cilvēki, kuri nodrošina darbavietas, veido pašvaldībai ekonomisko pamatu, savukārt pašvaldība rūpējas par pievilcīgas vides veidošanu uzņēmējiem un iedzīvotājiem, lai mūsu kopējā ikdiena, pašvaldības un uzņēmēju vide attīstītos. Prieks redzēt labākos no vairākiem tūkstošiem komersantu. Lai katrs uzņēmums kļūst vēl spēcīgāks, lai piepildās plāni un attīstās kā klātesošo, tā arī citi reģiona uzņēmumi. Lai dzīvo Zemgales uzņēmēji!” vēlēja A. Okmanis.
Visi laureāti, pateicoties reģiona pašvaldību finansiālam atbalstam, Rundāles pilī saņēma īpaši darinātu piemiņas zīmi, Atzinības rakstu un naudas balvu 500 eiro apmērā, precizēja ZRP sabiedrisko attiecību speciālists Juris Kālis.
Konkursa “Gada uzņēmējs Zemgalē 2022” laureāti no Bauskas novada
“Gada jaunais uzņēmējs ar pieredzi līdz pieciem gadiem”
SIA “Drukā Bauskā”
Uzņēmums dibināts 2019. gada augustā un ir bāzējies Bauskas pilsētā. Straujus apgriezienus uzņēmušā uzņēmuma galvenais darbības virziens ir lielformāta druka, tai skaitā kanvas. Plakāti, uzlīmes, visdažādākās apdrukas uz visdažādākajām virsmām. Pagājušajā ziemā plaši iecienīts bija ziemšļūcis ar paša izvēlētu apdruku. Uzņēmumā strādā trīs darbinieki, pagājušā gada apgrozījums bija 83 458 eiro, bet peļņa – 4152 eiro, liecina informācija datu bāzē “Lursoft”.
“Gada mikro vai mazais uzņēmējs ar ne vairāk kā pussimts darbiniekiem un ar apgrozījumu ne lielāku par 10 miljoniem eiro gadā”
SIA “Pīlādzis”
Stelpes pagasta uzņēmums darbojas mazumtirdzniecības nozarē. Uzņēmumam pieder četri veikali – trīs ir Vecumniekos un viens Jaunjelgavā, visi ir “Lata” tīklā. Nodarbina 47 strādājošos, pērnā gada apgrozījums bija 4, 69 miljoni eiro, bet peļņa 215 876 eiro, liecina “Lursoft” dati.
“Gada vidējais vai lielais uzņēmējs ar vairāk nekā pussimts darbiniekiem un apgrozījumu lielāku par 10 miljoniem eiro gadā”
Olu ražotājs A/s “Balticovo”
“Balticovo” pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. Uzņēmuma lielākais īpašnieks, pēc “Balticovo” 2021.gada pārskatā minētā, ir SIA “BCO”, kurai pieder 95,53% “Balticovo” akciju. Vienlaikus “BCO” kapitālā, pēc “Firmas.lv” datiem, 67% pieder Tatjanai Poplavskai, bet 33% pieder Valdim Grimzem.
Pagājušajā gadā uzņēmums strādāja ar 62,435 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14,9% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa samazinājās vairākkārt un bija 161 252 eiro.
Gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka “Balticovo” realizācijas cena par 1000 olām pērn palielinājās par 0,13 eiro, salīdzinot ar 2020.gadu, un sasniedza 72,7 eiro par 1000 olām. Cenas kāpums ir saistīts ar barības sadārdzinājumu un ārpus sprostiem turēto vistu olu īpatsvara pieaugumu uzņēmuma sortimentā.
“Balticovo” pērn saražoja kopumā 677 miljonus vistu olu, kas ir par 28 miljoniem vairāk nekā gadu iepriekš.
Uzņēmuma produkcija realizēta Latvijā, kā arī eksportēta uz vairāk nekā 20 valstīm, tostarp galvenie eksporta tirgi bija Igaunija, Lietuva, Čehija, Polija un Vācija.
Vadības ziņojumā minēts, ka pērn Vilces pagastā tika atklāta otrā lielizmēra brīvo vistu novietne, kā arī gada nogalē tika atklāts jauns ražošanas komplekss ar taras noliktavu, olu vārīšanas cehu un olu šķirotavu. Tāpat “Balticovo” 2021.gadā sāka graudu pirmsapstrādes ceha paplašināšanu un jauna elevatora celtniecību Iecavā.
Graudu ceha kompleksa tilpums ļautu paplašināt graudu uzglabāšanu par 30 000 tonnu, kā arī pieņemt graudus no zemnieku saimniecībām ar jaudu 360 tonnu stundā. Uzņēmuma vadība norāda, ka komplekss nodots ekspluatācijā 2022.gada septembrī.
Vienlaikus vadības ziņojumā norādīts, ka “Balticovo” sācis olu saldējumu izplatīšanu Latvijas tirgū.
Uzņēmuma vadība arī min, ka “Balticovo” turpinās audzēt gan skaitliski, gan proporcionāli ārpus sprostiem turētu putnu vietu īpatsvaru Iecavā, kā arī attīstīs brīvo vistu novietnes Daugavpils struktūrvienībā. Tāpat “Balticovo” 2022.gadā plāno sākt darbu pie LEAN metožu ieviešanas, kā arī plānots saules kolektoru parka projekts.
2020.gadā “Balticovo” apgrozījums bija 54,318 miljoni eiro, kas ir par 6,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa palielinājās par 88% un bija 3,034 miljoni.
Ārentei obligāti kadrā daudzās bildēs jālien?Viņas nopelns,ka Bauskā tādi uzņēmēji?
Viņa tak tā uzņēmējdarbības un mārketinga māte novadā…
Es domāju ka kaut kāda sekretāre puķu padevēja
Redz,sirreāla bilde…nabaga veiksmīgais Uzņēmējs Jānis un liekēžu bars riņķī, kurus Jānim jābaro.
kunga bildi ieraugot,zoss āda metās,amatā turoties tik ilgi,atgādina Lukašenko!
Viņš ļoti pūlējies,lai uzņēmēji plauktu un zeltu,visus šos 24.gadus kopš ir pie varas.
Atkal ierunājās skauģu bars.
Piesakieties pašvaldībā strādāt, ir vakances.
Sajutīsiet “saldo” pašvaldības maizīti un “lielo” algu!!!
Mazāk rejiet!!!!
cik maza tad ir šeit aprunātās jaunkundzes aldziņa, un, vai zināt daudz darba vietas, kur ar tik spožiem uzņēmējdarbības talantiem varētu nopelnīt vairāk?
Brīnums, ka nav Žukovska bildēs.
Vai 3500 vismaz Vadonim un 2200 viņa metresēm no Rundāles laikiem Ārentei un Žukovskai ir maz? Trūkst darbinieku,kuriem par 1200 -1300 tiešām sūri grūti jāstrādā.Viņiem neļauj pa priekšu grozīties un sēdēt pirmajās rindās ar daiļi pārmestu kāju. Par 1200 uz papīra katru reizi jaunu kleitu nenopirksi.
Ja neziniet, kādas algas ir darbiniekiem, tad labāk nav ko muldēt.
Suņu bars. Jums jau citu nav ko darīt, ka citus apriet aiz gara laika.
pilnīgā taisnība,daiļajām speciālistēm knapi minimālā aldziņa ,tik vien kā komandējumu izbraukumos bezmaksas kotletes un štriceles.:)
Veselības un sabiedrības labklājības nodaļas vadītājs- 1287 uz papīra,auditors 1200 – 1400 uz papīra..svaigākās vakances.. oficiāli..tā kā līdz Ārentes un Ozoliņas spējām noteikti nevilks,algas par 1000 nazākas
Man pa priekšu grozoties,
Pašai pirmai gadījās,
Pašai pirmai gadījās,
Diženākais tēva dēls!
Kas jums traucē izkonkurēt tās netīkamās metreses un tik vien darīt kā kājiņu pār kājiņu pārmest? Laikam jau kājiņas pārāk resnā pakaļā ieaugušas un ģīmis no skaudības pārgriezies.