Bauskas novada domes deputāti atbalstīja lēmumu, kas paredz pirkt biedrībai “Latvijas SOS Bērnu ciemata asociācija” piederošo nekustamo īpašumu Bauskā, Rudzu ielā 14 A. Īpašumā izvietota pirmsskolas izglītības iestāde “Saulespuķe”, un tas ir nepieciešams pašvaldības autonomās funkcijas veikšanai, portālu informēja pašvaldībā.
Pašvaldība īpašumu iegādāsies par pirkuma maksu 400 000 eiro. Cena noteikta pēc sertificētas firmas SIA “LVKV” veiktā novērtējuma.
2011.gadā biedrība “Latvijas SOS Bērnu ciemata asociācija” ar Rundāles novada pašvaldību noslēdza patapinājuma līgumu ar kuru uz 10 gadiem nodeva pašvaldībai bezatlīdzības lietošanā ciemata teritorijā esošo bērnudārza ēku. Kopš 2021. gada 1. septembra bērnudārza ēku Bauskas novada pašvaldība lieto uz pušu noslēgtā nedzīvojamo telpu nomas līguma pamata.
Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis paskaidroja, ka biedrība jau pirms vairākiem gadiem lēma, ka konkrētā ēka organizācijas darbības veikšanai nav nepieciešama.
“Asociācija piešķīra ēku, mēs to uzturējām. No savas puses devām solījumu, ka, beidzoties nomas līgumam, izmantosim pirkšanas tiesības. Pirmsskolas izglītības iestāde “Saulespuķe” ir ļoti nepieciešama pašvaldības funkciju veikšanai. Jāmin, ka pirkuma summā ir iekļauts ne tikai nekustamais īpašums, bet arī aprīkojums. Jaunu bērnudārzu uzbūvēt vai piebūvi kādai pirmsskolas izglītības iestādei maksās krietni, krietni dārgāk, tāpēc pieņēmām lēmumu iegādāties šo īpašumu,” teic A. Okmanis.
Viņš precizē, ka zeme zem ēkas pieder Finanšu ministrijai, tiklīdz būve nonāks Bauskas novada pašvaldības īpašumā, vietvara lūgs ministrijai to nodot bez atlīdzības pašvaldībai. Nauda par pirkumu paredzēta no Bauskas novada pašvaldības 2022. gada un 2023.gada budžeta līdzekļiem.
“Vienojāmies par atliktiem maksājumiem, apliecinājām, ka 20 % varētu samaksāt šajā gadā, pārējo nākamā gada laikā,” skaidro A. Okmanis.
2019.gadā pirmsskolas izglītības iestāde “Saulespuķe” no speciālās pirmsskolas izglītības iestādes tika pārveidota par vispārizglītojošo pirmsskolas izglītības iestādi, taču turpināja īstenot speciālās izglītības programmas, izmantojot iekļaujošās izglītības stratēģijas. Pēc Valsts izglītības informācijas sistēmas datiem 2022.gada 27.oktobrī izglītības iestādē reģistrēts 71 izglītojamais.
Pašvaldībā atzīmēja, ka iestādē izveidota lieliska, profesionāla atbalsta komanda, kurā ir gan logopēds, gan speciālais pedagogs un psihologs. Arī visiem pārējiem iestādes pedagogiem un darbiniekiem ir teicamas zināšanas un prasmes darbam ar bērniem, kuru izglītībai un aprūpei nepieciešama īpaša pieeja un rūpes. Bērnu audzināšana un izglītošana notiek pēc individuāla plāna, pamatojoties uz bērna stiprajām pusēm.
Iestādes speciālisti konsultē jebkura bērna vecākus par aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar bērna izglītības un attīstības procesu. Ar savu pieredzi un zināšanām pirmsskolas izglītības iestādes “Saulespuķe” profesionāļi labprāt dalās arī ar citiem novada pedagogiem un atbalsta komandu dalībniekiem.
Kā vienu no nozīmīgākajiem iestādes resursiem pašvaldība min iestādes speciālā pedagoga, psihologa un vadītājas profesionālās zināšanas un prasmes darbam ar bērniem, kuriem ir autisms vai autiskā spektra traucējumi. Šie trīs minētie speciālisti visā Bauskas novadā ir vienīgie faktiski praktizējošie. Tas arī ir viens no būtiskākajiem iemesliem, kāpēc šo iestādi vecāki izvēlas saviem bērniem ne tikai no Bauskas un tuvākajām teritorijām, bet arī no citiem novada pagastiem neatkarīgi no attāluma.
Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis norādīja, ka līdz šim nomas līgumā ar asociāciju bija punkts, ka bērni no Īslīces SOS bērnu ciemata uz vietu pirmsskolas izglītības iestādē “Saulespuķe” var pretendēt bez rindas. “Tagad, kad ir biznesa attiecības, garantēt vietu nevaram, taču, vērtējot, līdzšinējo sadarbību, domāju, ka mainoties īpašumtiesībām, būtiski nekas nemainīsies,” atzīst A. Okmanis.
Pašvaldība bagāta, var pirkt īpašumus!
Labāk Mežotnes pili nopirkt
tad pavisam nesen tika pārdots Igates pils komplekss, ko sastādīja kopējā zemes platība 89260m2, no tiem 3290 m2 būves- klēts, pārvaldnieka māja, brūzis, kūts, kungu māja, kalpu māja un iekopts parks. Tad pusi no šīs summas Bauskas pašvaldības pirkumā veido vien necila būdiņa, pretstatā šim, par valsts naudu restaurētajām un sakoptajām Igates muižas vērtībām
Cik man zināms, tad Mežotnes pili pašvaldībai nav pat jāpērk, tikai jāpārņem no bilances uz bilanci, ja vien tā to gribētu.
Vai nav jāpublisko tie uzvārdi, kuri atdeva šo ēku kā nevajadzīgu?
Renovētā bijusī Mežotnes pamatskola arī pustukša stāv!
Par ziedojumiem būvēja , tagad pirks ……………
Vai patiešām saimnieciski izsvērts lēmums?
“Saulespuķē” neievēro likumā noteikto, ka speciālās grupās var būt tikai 14 audzēkņi. Vēlme nopelnīt ir lielāka par bērnu labbūtību. Turpretim parastos bērnudārzos gan neiedzīvojas uz pirmsskolnieku ar īpašām vajadzībām rēķina.
“Saulespuķē” audzinātāja un auklīte nepildīja amata aprakstā minēto, aizbildinoties ar nesvarīgiem iemesliem. Par nožēlu, veicināja grupā neveselīgu konkurenci, atļaujot katru dienu bērniem nest privātas mantas, ne vienmēr tās bija rotaļlietas. Ne visiem ir dots izprast mazturīgu ģimeņu izjūtas.
Publiski apsprieda bērnus un viņu vecākus. Divgadnieku padarīja par grēkāzi visās savās grūtībās. Uzgrieza muguru, kad bērnu citi atklāti kaitināja un kacināja. Tas viss tādēļ, ka ievērojami bija samazinātas algas.
Audzīte labāk aizgāja uz vecāka apmaksātu Ziemassvētku koncertu, nekā aprunājās ar citiem vecākiem. Trīs gadu laikā bērnu vienu reizi paslavēja, visu pārējo tikai kritizēja. Labi, ka sociālā pedagoģe viņai palīdzēja sagatavoties nodarbībām. Tā kā alga bija maza, to uzskatīja par lieku.
Pie pašreizējās direktores labāk neiet un neko neteikt. Viņa nodod informāciju tālāk, veicinot pāridarījumus bērnam.