Otro gadu pēc kārtas gada nogalē gleznaina gaismas un mūzikas saspēle divu nedēļu garumā (no 19. decembra līdz 1. janvārim) ieskāva Karpa dārzu Bauskā.
Šajā reizē gaismas instalācijas muzikālajā noformējumā paralēli zināmām melodijām ieskanējās arī Bauskas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu ieskaņotas kompozīcijas. Īpaši krāšņi koki bija dienās, kad tie bija tērpušies ziemas baltumā un skatienam atklājās gan sarmas, gan gaismas brīnumā.
2023. gada iestāšanās Bauskā publiski tika sagaidīta pilsētas Rātslaukumā ar košu konfeti šalti un grupas “Eels of the Sixties” muzikālo pavadījumu.
Bauskas Kultūras centra pārstāve Kristiāna Paula Lībiete paskaidroja, ka Karpa dārza apmeklētāju skaits nav zināms, jo vides noformējuma baudītāji netika skaitīti. BKC pieļauj, ka slikto laikapstākļu dēļ parks šogad bija nedaudz mazāk iecienīts nekā pērn, kad jaunumu- Mirdzošo simfoniju kokos- bija ieradušies lūkot ap 5000 cilvēku. BKC aplēses liecina, ka gadumijā Bauskas Rātslaukumā pulcējās ap 1000 iedzīvotāju.
K.P. Lībiete precizēja, ka vides noformējums “Mirdzošā simfonija kokiem” un Jaungada svinības Bauskas Rātslaukumā kopā izmaksāja 50 000 eiro, plus PVN.
“Arī 2023. gadā Bauskā tiks plānots kāds vides noformējums, bet par konkrētu tā radošo koncepciju vēl pāragri spriest. Labprāt arī uzklausīsim iedzīvotāju idejas, kā šī gaismu un krāsu saspēle varētu tikt attīstīta,” sacīja K.P.Lībiete.
Man patika,paldies!
cik bija to apmeklētāju novada domes rīkotajai “simfonijai” un cik to bija lietuviešu kompānijas rīkotajam Helovīna pasākumam. Cik “naudiņu” lietuvieši iztērēja pasākuma rīkošanai, vai tieši otrādi, cik nopelnīja? Tad jājautā, cik efektīga un un efektīva ir par nodokļu naudu uzturēto it kā speciālistu varēšana un viņu darba gala rezultāts?
Šie pasākumi vispār nav salīdzināmi tā vienkārša iemesla dēļ, ka uzņēmums pasākumu rīko, lai gūtu peļņu un tā apmeklētāji bija tie, kuri bija gatavi maksāt noteikto cenu, bet novada pašvaldība rīkoja jebkuram apmeklētājam PAR BRĪVU. Tikpat labi varam salīdzināt preces cenu jaunu preču veikalā un labdarības veikalā – tādas lietas vnk nav salīdzināmas jeb nevajag jaukt mušas ar kotletēm.
tā “brīvība” izpaužas vien iedzīvotāju ienākuma, nekustāmā īpašuma un citu obligāto nodokļu un maksājumu veikšanai pašvaldībai, ku šos nodokļus izmanto šādu “par brīvu” pasākumu veikšanai, gan domes organizatoru konkurētspējīgām algām. Vien to pakalpojumu, kas vietējām varām deliģēti kā obligāti veicami, veikšanai bieži vien budžeta naudas nepietiek. Tas “bieži nepietiek” būtu jāaizstāj ar “regulāri nepietiek”
vara zināja, ka saviem padotajiem jādod “maize un izpriecas” . Ar tās “maizītes došanu” ir tā kā ir, kas visai skaidri izpaudās “palīdzības sniegšanā iedzīvotājiem sakarā ar apkures cenu sadārdzinājumu”. Tās “kompensācijas” ne visiem, bet atrakcijas visiem “par brīvu”?
pamēģiniet vēl piedevām iedot “par brīvu” aļķīti, bet bez kotletēm uzkošanai, tad, varbūt, plebejiem jau viss liksies par brīvu, Dieva, nē domes dots?
teica ods un iekrita petrolejas lampā. Tiesa, toreiz elektrības vēl nebija, tāpat kā patreiz domes labdarībās. To domes “labdarību” mēs apmaksājam ar saviem nodokļiem, pārāk dārgi apmaksājam
Nopietni! Tik daudz?
Reāla naudas izšķiešana, nekas vairāk ne mazāk ..
Bet pašā Bauskā ielā nebija jūtams svētku noskaņojums. Tas par noformējumu dekorācijam utt.
Paldies mums patika bij jauki. Katru vakaru viss iemirdzejas gsismas muzika. Paldies.
Paldies par svētkiem!!! Mēs sajūsmā!!! Fantastiski !!!!
Nākošgad Iecavā lūdzu, savādāk viss tikai Bauskā un Bauskai..
Paldies man ļoti patika! Prieks, ka šajos grūtajos laikos atvēlat naudu šādiem pasākumiem. Mēs ar bērniem katru vakaru aplī pašūpojāmies!
Iecavai arī atvēliet, kaut nedaudz no tā visa.
Un mazākās dižnovada vietas nav pelnījušas?
Ļoti līdzīgi iepriekšējam gadam. Prieks par Rundāles pils un Mežotnes baznīcas gaismu spēlēm. Tur gan ir izdoma!
un kurš, kura te pateiks, cik bija reālās izmaksas šai “gaismiņu spīdināšanas’ kampaņai 2 nedēļu garumā. Cik elektroenerģijas patērēja un cik līdzekļu tika izlietots uz iekārtu amortizācijas rēķina? Vairāk gan liekas, ka “peļņa” tika sadalīta, kā tas valstī ierasts- starp pasūtītāju un komersantu, jo kā gan savādāk jau divus gadus vārētu iekāpt vienā un tajā pašā “čupā”, vismaz lielai daļai iedzīvotāju neinteresējošā.
Kādi 50 K? Kas pa sviestu ? Tās dekorācijas ir no pagājušā gada . Viņas noteikti tika izīrētas . Es domāju 50 tūkstoši ,ja viņas būtu nopirktas tikkai priekš Bauskas . Ko Jūs gribat teikt ,kad katru gadu pērkat visas gaismiņas pa jaunu ? Reāli rēķinot īres izmaksas šādām dekorācijām uz 2.nedēļām,būtu 5 tūkstoši . Plus elektrība ,cilvēkiem par darbu . Kādi 50 tūkstoši ?
Jēziņ. Nu ko bļauj. Taisi firmu un varēsi pelnīt baltu naudu ar tām lampiņām, kā tu te tās sauc. Prāta nepietiek? Tad stāvi klusu.
Nav tā, ka man baigi patika, tiešām ļoti līdzīgi kā pagājušajā gadā, bet par to, cik kas maksā gan es nebrēcu, laikam tāpēc, ka man ir sajēga par tirgus cenām šajā sektorā. Var netaisīt. Tad tas maksās tieši neko. Bet atkal jau nebūs labi.
to “tirgus” cenu tu vari vien “uztaisīt” kopīgi ar pašvaldības “speciālistiem, kuriem ir tā iespēja dziļi iegrābties pašvaldības budžetā un ,visai iespējam, “padalīties tavā peļņā. Cik šādu “spīdināšanas pasākumu” tu esi pārdevis privātajiem uzņēmumiem- nevienu?