Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas Biznesa inkubators izziņojis 2023. gada pavasara uzņemšanu pirmsinkubācijas programmā. No 1. līdz 20. martam sešu mēnešu pirmsinkubācijas apmācību programmā kopumā tiks uzņemti 250 biznesa ideju autori, tostarp 25 Jelgavā, portālu informēja Jelgavas biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja Anna Rožkova.
Viņa skaidro, ka pirmsinkubācijas programma ir piemērota biznesa ideju autoriem, kam vēl nav sava uzņēmuma, kā arī jaunajiem uzņēmējiem pašā uzņēmējdarbības sākumā, kad produkts vēl nav pieejams plašam klientu lokam. Programma ilgst sešus mēnešus, un tās laikā dalībnieki piedalās apmācībās, apgūstot svarīgākās uzņēmējdarbības prasmes, apmeklē uzņēmēju pieredzes stāstu sesijas un individuālās konsultācijās saņem mentoru atbalstu jau detalizēta rīcības plāna izstrādei biznesa idejas attīstīšanai.
Dalība programmā nodrošina arī pieeju ar biroja tehniku aprīkotām darba telpām jeb kopstrādei jebkurā no 12 LIAA biznesa inkubatoriem un deviņām atbalsta vienībām, kā arī iespēju pievienoties lielākajai jauno uzņēmēju kopienai Latvijā.
Pieteikties pirmsinkubācijas programmai varēs no 1. līdz 20. martam, iesniedzot pieteikumu vienotajā valsts platformā biznesa attīstībai www.business.gov.lv.
A. Rožkova atklāja, ka, sākot ar 20. februāri, pirmdienās un otrdienās konsultācijas būs pieejamas Jelgavas biznesa inkubatora atbalsta vienībā Bauskā, Katoļu ielā 3. Konsultācijām gan iepriekš jāpiesakās.
Savukārt 28. februārī interesenti aicināti uz pasākumu “Kā es kļuvu par uzņēmēju?”. Bauskā būs iespēja noklausīties LIAA Jelgavas biznesa inkubatora uzņēmēju pieredzes stāstus par biznesa inkubatorā gūto atbalstu, kā arī uzzināt vairāk par pirmsinkubācijas programmu un pieteikšanās kārtību, lai jau aprīlī uzsāktu apmācības “Pink skolā”, kurā sešu mēnešu laikā būs iespēja notestēt savu ideju un nonākt līdz pirmajai pārdošanai un zīmola izveidei.
A. Rožkova precizēja, ka šobrīd no Bauskas novada pirmsinkubācijas programmā ir viena uzņēmēja – Austra Matveja, kura veido maučus jeb ar rokām adītus pulsa sildītājus. Viņas veidotie roku sildītāji nopērkami “Etsy” platformā zem zīmola “KnitterLV”. Savukārt inkubācijas programmā ir četri komersanti.
SIA “So So films” darbojas kino filmu, videofilmu un televīzijas programmu producēšanas jomā, SIA “Kasmo” ražo daudzfunkcionālās mēbeles bērniem, SIA “Phytopresso” darbojas biofarmācijas jomā un ražo augu ekstraktus un uztura bagātinātājus, bet SIA “ZuzePet” ražo kvalitatīvus, rokām darinātus keramikas dzīvnieku traukus un pelnu urnas.
“To, cik strauji attīstās uzņēmums, nosaka tas, cik spēcīga un ambicioza ir uzņēmuma komanda. Vai viņi ir gatavi pielāgoties mainīgajai uzņēmējdarbības videi, reaģēt uz patērētāju vajadzībām, un veidot jaunas sadarbības. Visiem četriem inkubācijas uzņēmumiem no Bauskas novada piemīt šīs īpašības, tāpēc visiem ir vienādas iespējas strauji attīstīties un augt, ko viņi šobrīd arī pierāda.
Kādam straujo izaugsmi ir veicinājis mērķtiecīgs darbs pie jaunu eksporta tirgu apgūšanas, piemēram, SIA “Zuze Pet”, cits strādājis pie komandas palielināšanas un iekārtu iepirkšanas, līdz ar to arī ražošanas jaudas dubultošanas, kā tas ir SIA “Kasmo” gadījumā.
Savukārt “So So Films” pēdējā laikā ir startējis vairākos nozīmīgos vietējos un starptautiskos projektos, kas devis atpazīstamību un nodrošinājis to, ka reizēm kapacitātes dēļ dažiem projektiem pat jāsaka – nē. Noteikti ir vērts pieminēt, ka SIA “Phytopresso”, kas darbojas biofarmācijas jomā, šobrīd ir saražojis pirmos paraugus uztura bagātinātājiem. Domāju, ka par viņiem vēl daudz dzirdēsim, jo komanda ir ļoti spēcīga un produktiem ir liels eksporta potenciāls,” teic LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītāja Agnese Oļševska.
Viņa atzīmēja, ka inkubators ir ne tikai palīdzējis ar zināšanām un finansiālu atbalstu, bet arī veicinājis uzņēmēju savstarpēju sadarbību. “Uzņēmēju kopiena ir milzīgs vērtību kopums – kādam tie ir kontakti, citam zināšanas un vēl kādam pieredze konkrētā jomā, ar ko dalīties, un mūsu kā inkubatora uzdevums ir panākt to, lai uzņēmēji regulāri satiktos, kas ir priekšnoteikums jaunām sadarbībām, motivācijai un straujākai uzņēmuma izaugsmei kopumā,” tā A. Oļševska.
Jāpiebilst, ka šopavasar inkubatori neuzņems jaunus dalībniekus inkubācijas programmā – plānots, ka dalībnieku uzņemšana atsāksies rudenī. Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem – vietnē http://inkubatori.magneticlatvia.lv.
Reklāma