Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada būves pretendē uz gada balvu

Konkursam “Latvijas Būvniecības gada balva 2022” pieteikti 120 objekti desmit nominācijās. Starp pretendentiem ir arī Rundāles pils, kurai veikta apjomīga jumta pārbūve un atjaunotā Mežotnes baznīca Rundāles pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mežotnes baznīcas atjaunošanas projektu pēc Bauskas novada pašvaldības pasūtījuma izstrādāja SIA “Livland Group”, būvdarbus veica SIA “Kaskāde būve”, bet būvuzraudzību nodrošināja “JaunRīga ECO”.

Kultūrtelpa Mežotnes baznīca apmeklētājiem durvis vēra pagājušā gada septembrī. Mežotnes baznīca tika atjaunota pa kārtām. Torņa atjaunošana tika veikta ēkas pārbūves pirmajā kārtā, Rundāles novada pašvaldībai īstenojot pārrobežu projektu “Ainava kā resurss: atbalsts jauniem pakalpojumiem un tūrismam Rundālē, Raunā, Ropšā” (RUNRARO). Baznīcas torņa rekonstrukcijas kopējās izmaksas 349 954,09 eiro (tai skaitā PVN). Darbus veica SIA “Kvintets-M”.

Mežotnes baznīcas 2. kārtas būvniecības darbus veica uzņēmums SIA “Kaskāde būve” (iepriekš “Kaskāde-19”). Kopējās paredzētās pārbūves izmaksas sasniedz 673 578,18 eiro, no kuriem 400 000 eiro ir valsts budžeta aizņēmums pašvaldības prioritārā projekta īstenošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Publicitātes foto, Rundāles pils muzejs

Pēc trīs gadu būvniecības sezonām pagājušā gada beigās noslēdzās Rundāles pils jumta pārbūve, kuras laikā paveikta jumta nesošo konstrukciju protezēšana un atjaunošana, jumta seguma un dēļu klāja nomaiņa un jumta arhitektonisko detaļu restaurācija.

Jaunajam jumta segumam tika izraudzīts nepatinēts titāncinka skārds. Rundāles pils jumta kopējā platība ir ap 5000 kvadrātmetru. Darbus veica a/s “Būvuzņēmums “Restaurators””. Darbi noritēja četrās kārtās. Pārbūves projektu izstrādāja SIA “CMB”, bet būvuzraudzību nodrošināja SIA “Forma 2”. Jumta pārbūves kopējās izmaksas ir 4 325 103,11 eiro, finansējumu nodrošināja Kultūras ministrija.

Labākās būves desmit nominācijās, kā arī divi objekti, kas saņems augstāko apbalvojumu – “Grand Prix”, tiks paziņoti šodien, 7. martā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Konkursam pieteiktā dzīvojamā māja Pierīgā. Pasūtītājs privātpersona, projekts “Modus Mood”, būvnieks “SHENBERG”. Foto: no konkursa rīkotāju albuma.

Īpaši liela konkurence šogad ir nominācijās “Koka būve”, “Pārbūve”, “Restaurācija”, bet lielu projektu realizācijas ir iesniegtas nominācijās “Inženierbūve jaunbūve”, “Inženierbūve pārbūve”, “Ražotnes”. Dzīvojamo ēku segmentā konkurence nav tik liela, bet toties vērojama tipveida projektu dažādošanās un pievilcīgi arhitektūras risinājumi, kā arī izcili paraugi privātmāju jomā, atzīst konkursa rīkotāji.

Konkursam pieteikti 2022.gadā ekspluatācijā nodoti objekti no Rīgas, Jelgavas, Liepājas, Ventspils, Kuldīgas, Blīdenes, Ogres, Mūrmuižas, Skrundas, Rēzeknes, Siguldas, Cēsīm, Daugavpils, Palangas, Lubānas, Salacgrīvas, Grebņevas, Valmieras, Jūrmalas, Kokneses, Skrundas, Saldus, Elejas, Ādažiem, Līgatnes, Cesvaines, Saulkrastiem, Carnikavas, Alūksnes, Jaunmokām, Rūjienas, Rundāles.

Ar konkursam pieteiktajiem objektiem var iepazīties ŠEIT.

Konkurss “Latvijas Būvniecības gada balva” tiek rīkots kopš 2014. gada, šo gadu laikā pamatoti izvirzoties līderos citu konkursu kontekstā gan ar pieteikumu iesniegšanas aktivitāti, gan objektu kvalitāti. Konkursa organizatori – biedrība “Building Design and construction council”, www.buvniekupadome.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

  1. diez, kādai konfesijai tā tagad piederīga, ja torņa galā nav ne krusta, ne arī gaiļa? Laikam jau būs vien kažoku pārmetušo bijušo komunistu un komjauniešu vajadzību apmierināšanai, materiālo vajadzību apmierināšanai?

    16
    6
  2. vai arī toreiz, kad kolhoznieki uz kādreizējās baznīcas ēku, ko izmantoja klēts vietā, veda graudus, tad arī to sauca par baznīcu? Jeb tajos, okupācijas laikos cilvēki tomēr bija patiesāki, un savu savtīgo interešu vārdā nelietoja baznīcas vārdu?

    10
    1
  3. Jājautā,kāda gan viņa ir baznīca,tur taču dievkalpojumi nenotiek.Tad jau drīzāk tā kultūrtelpa,tur taču notiek tikai koncerti un ccitādi kultūras pasākumi.

  4. Biju tur 2019 caur koka skibiem vārtiem iegāju ,un likās, ka te viss ir lemts aizmirstībai…iebraucu 2o23 un nespēju tam noticēt…tā ir fantastika, kas tur ir ticis paveikts…cieņa visiem, kuri šo projektu izcēla…

    1
    2
  5. Nu un? ??Ko ar to iesākt ? Tornī visi bijuši,vietējo kori visiem klausīties apnicis,ceļa nav ,Okmanis nerādās.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.