Aptuveni 20 skolēnu piektdien, 10.martā, bija atbraukuši uz Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālo struktūrvienību, lai «pielaikotu» profesiju. Jau otro gadu pamatskolu beidzēji un citi interesenti bija aicināti atvērto durvju dienā apskatīt skolu un iepazīt profesijas, kuras mācību iestāde šogad piedāvās apgūt.
Viena no pasākuma viešņām Sanija drīz beigs Bauskas pilsētas pamatskolu. Sanija jau sen zina, ka vēlas apgūt profesiju, kas saistīta ar IT un datoriem. Uz atvērto durvju dienu Saulaines tehnikumā viņa atbraukusi, lai apskatītu skolas tehnisko aprīkojumu.
Uzrunājot Saniju un pārējos skolēnus, kas bija ieradušies no Bauskas, Codes un Iecavas pamatskolas, tehnikuma vadītāja Iveta Leitlante atklāja, ka šogad būs iespēja apgūt piecas profesijas – lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis, pavārs, viesmīlības pakalpojumu speciālists, augkopības tehniķis un datorsistēmu tehniķis. Mācības ilgst četrus gadus, jo paralēli profesionālajām prasmēm skolēniem jāiegūst arī vidējā izglītība. I. Leitlante uzsvēra, ka skolēniem līdztekus mācībām būs iespēja piedalīties «Erasmus» apmaiņas programmā, sekmīgākie varēs pretendēt uz 150 eiro ikmēneša stipendiju.
Datorsistēmu tehniķi – tieši šo profesiju Sanija plāno apgūt Saulainē – jau pirmajā mācību gadā tiekot pieprasīti uzņēmumos. Kaut varētu šķist, ka šajā programmā mācās vien puiši, Sanija nebūs vienīgā – arī citos kursos profesiju apgūst meitenes.
Saulaines tehnikumā atvērto durvju dienas profesiju «pielaikošana» stacijās mācīties gribētājiem paplašina redzesloku. Kā teic direktore, gadoties tā, ka pēc pasākuma skolēns sākotnējo izvēli maina un iestājas pavisam citā programmā.
Pērn uz atvērto durvju dienu bija atbraukuši ap 60 skolēnu. Liela daļa pēc tam arī sāka mācības tehnikumā. Šogad apmeklējums ir mazāks, visticamāk, tāpēc, ka ir pēdējā diena pirms pavasara brīvlaika un skolēniem varētu būt vēl kārtojami pārbaudījumi.
«Mūsu skolā var apgūt tās profesijas, kas ir ļoti aktuālas tautsaimniecībā, bet jo īpaši novadā. Uzskatu, ka tas ir pareizi, – piedāvāt to, ko no mums pieprasa un ar ko varam būt noderīgi savam un apkārtējiem novadiem,» uzsvēra I. Leitlante.
Mācīties gribētāji Saulaines tehnikumā ir ne tikai no vietējām skolām, bet arī no tālākām vietām – Jēkabpils un Jelgavas novada.
Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā 14. martā.
Foto – IVARS BOGDANOVS
profesijas lv, pirmo vietu ienem deputats, otro vietu ienem nabags
gandrīz visi zēni treniņbiksēs………
gandrīz visi zēni treniņbiksēs, traki, pirmais iespaids ne visai labs
Tas gan, varēja jau uzvilkt ko labāku 😀
🙂 Pāris reizes pabrauc sabiedriskajā transportā no Saulaines līdz Bauskai. Treniņbikses pat nepamanīsi ! Dzirdot “bagātīgo” jauniešu valodu 2. svešvalodā , ausis sākumā svilst, tad aizkrīt.
Kādas tur profesijas ne tur materiāli tehniskā bāze vienās trenuškās ne tur vadība nerunājot par pārējo
ka slaveno Saulaini var tā nolaist kauns
Iedzīvotājai:
Neklausieties vecos nostāstos, skolas materiālā bāze ir pietiekama un pēdējo divu gadu laikā daudz jauninājumu, iekārtu, tehnikas utt.
Arī profesijas skolotàji ir profesionāļi un rezultāti datoros/viesnīcās/ēdinātājos un tehniķos ir lieliski.
Kas ir Saulaines tehnikums? Lauksaimnieku mācību iestāde? Izskatās pēc pansionātu darbinieku vai ārzemnieku kalpu skolas. Ēdināšana un palagu klāšana ir tā viedā ekonomika? Tā ir lauksaimniecība? Un kur palika tehnikuma zeme utt.? Lauksaimnieku mācību procesam zeme nav vajadzīga?
Arî šeit jûtama “klaču” pieskaņa bez seguma. Skolai ir sava zeme un skolēni to apsaimnieko, jau otro gadu.
visi trenuskas kas tas par stilu ka Krievija?
sagerbti ka tadi gasterbaiteri.. ja kapj traktora uzreiz tad ok