Otrdien, 21. martā, Bauskas novada domē norisināsies Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) Attīstības padomes sēde, kurā izskatīs septiņus jautājumus, liecina sēdes publiskotā darba kārtība.
Sēdes dalībniekus paredzēts iepazīstināt ar ziņojumu par Satiksmes ministrijas nozares jautājumiem, plānots apspriest plānošanas reģiona darbības pilnveidošanu, kā arī izskatīt ZPR budžeta grozījumus.
Pašvaldību pārstāvji Bauskā diskutēs arī par dalību projektā „Ilgtspējīga ūdenstūrisma veicināšana Lietuvas-Latvijas pārrobežu reģionā, iesaistot vietējos uzņēmējus un kopienas/ WaterTour”, kā arī par projektu “Sēlijas vēsturiskās zemes kultūras programmas 2023” un “Zemgales vēsturiskās zemes kultūras programmas 2023” iesniegšanu Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” konkursam.
Sēdes dalībniekiem tiks sniegta informācija par tūrisma veicināšanas aktivitāti “Zemgale aicina” un nākamo tūrisma veicināšanas akciju 2023. gadā.
Zemgales Plānošanas reģiona Attīstības padomē darbojas Aizkraukles novada, Jēkabpils novada, Dobeles novada, Jelgavas novada un Jelgavas valstspilsētas pašvaldību vadītāji.
Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs ir Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.
Februāra sēde notika Jēkabpilī, ziņo portāls jekabpilslaiks.lv. Kultūras ministrijas pārstāvji informēja par aktuālākajiem jautājumiem kultūras jomā. Klātesošos visvairāk interesēja gatavošanās Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem. Pašvaldību pārstāvji pauda bažas, vai ar valsts piešķirto finansējumu pietiks dalībnieku ēdināšanai, vai arī vietvarām būs par ēdināšanu jāpiemaksā. Tāpat vairāku pašvaldību vadītāji pauda satraukumu par svētku dalībnieku nogādāšanu uz Rīgu. Vēl tika spriests par finansējuma trūkumu Zemgales Plānošanas reģiona darbības nodrošināšanai, kā arī tika pieņemti grozījumi Plānošanas reģiona budžetā.
Zemgales Plānošanas reģiona Attīstības padome nolēma atbalstīt apvienoto Zemgales un Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferenci, piešķirot finansējumu konkursa balvu fondam, tāpat arī tika nolemts piedalīties vairākos projektos, tostarp projektā “Aktīvas un veselīgas novecošanas veicināšana”, kas paredz dažādas aktivitātes senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, lai veicinātu viņu veselību un ilgāku dzīvi ārpus aprūpes iestādēm.
Vēl tika lemts piedalīties projektā “Vietējo kopienu daudzfunkcionālo centru attīstība”, kas paredz veicināt sociāli ekonomisko iekļaušanu bērniem un jauniešiem no nelabvēlīgām ģimenēm. Abi projekti tiks īstenoti Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā. Sēdes dalībnieki tika informēti par Eiropas Savienības fondu 2021.-2027.gada plānošanas perioda Uzraudzības komitejā izskatītajiem jautājumiem un pieņemtajiem lēmumiem. Tāpat darba kārtībā bija vēl vairāki jautājumi.
Foto: www.jekabpilslaiks.lv
aktīvas novecošanas veicināšana- tad redz uz kuru pusi stūrējam- aktīvi veicināsim novecošanu, tur pūles veicinātājiem pie galda tiešām nebūs jāpieliek. Visur citur pasaulē aktīvu vai pasīvu novecošanu visiem spēkiem mēģina aizkavēt.
Kāds diez ir plānotāju vidējais vecums? Kaut kā nepareizi liekas, ka attīstību plāno cilvēki, kas ir darbspējas vecuma diapazona pašā tālākajā galā…
Mūmiju parāde, ne attīstības plānošana.