Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Vasaras sezonu “Miķelī” atklāj, līdzdarbojoties Putnu dienās

Atpūtas kompleksā «Miķelis» Gailīšu pagastā saulainajā 2. aprīlī atklāta vasaras sezona, iedzīvotājiem līdzdarbojoties gan Putnu dienās, gan akcijā «Satiec savu meistaru».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ienākot pa atpūtas kompleksa vārtiem svētdien, bija dzirdama skaļa klaudzināšana, un skaņa nemaldīgi sauca uz lielo telti, kurā ģimenes rosīgi gatavoja putnu būrīšus.

«Miķelī» par muzeja pedagoģi un tūrisma organizatori strādā Sanita Behmane-Baibakova, viņa pastāstīja, ka šajā atpūtas kompleksā allaž akcentēta cilvēku saistība ar dabu, rīkotas aktivitātes dabas izzināšanai. Tālab šopavasar sarīkojuši Putnu dienu pasākumu – aicinājuši ģimenes uz putnu būrīšu gatavošanu sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību. Savukārt pēcpusdienā Sanita pati dzirnavu ēkā vadīja nodarbību etnogrāfiskas zeķes papēža adīšanā, bet citus interesentus gids Ramuns Balzaravičius izvadīja pa seno spēkratu ekspozīciju.

Vislielākā interese bija par putnu būrīšu izgatavošanu. Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāvji Agnis Bušs un Juris Beitiņš vadīja procesu, palīdzēja un skaidroja gan tētiem un mammām, gan bērniem, kā pareizi izgatavojami būrīši, atbildēja uz jautājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz viena no galdiem bija izlikts mūžu nokalpojis būrītis, kas joprojām labs uzskates līdzeklis tam, kādai nevajag būt putnu mājiņai, – ar sēžampuļķīti pie skrejas. «Puļķītis» šeit ir lieks, tas apdraud putnu mazuļus, jo ļauj lielākiem putniem piekļūt būra iemītniekiem, skaidro ornitologs Agnis Bušs.

Tāpat ir ieteikums, ka būra dēļiem jābūt vismaz divu centimetru biezumā.Tas nodrošinās piemērotu mikroklimatu putniem. Vēl sanākušie uzzināja, ka grīda jāpienaglo starp sieniņām. Tas pasargās būri no piesūkšanās ar lietusūdeni un ātras satrunēšanas, kā arī no tā, lai grīda nenokrīt no būra pat ligzdošanas laikā. Varēja uzzināt arī citus svarīgus nosacījumus.

Pareizi izveidotas sagataves «Miķelī» būrīšu būvētājus gaidījušas jau visu kovidlaiku, dēlīši kārtīgi izžuvuši, tāpēc puikas un meitēni dabūja kārtīgi sist ar āmuriņu pa naglām, jo sausie dēlīši ir arī cieti. Putnu būrīšu sagataves lielā daudzumā bija nodrošinājusi kompleksa «Miķelis» komanda, tas ir «Miķeļa» ieguldījums, informēja S. Behmane-Baibakova. Āmuri daudzām ģimenēm bija līdzi savi, tomēr arī ornitologi bija paņēmuši darbarīku un instrumentu krājumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudzo būrīšu gatavotāju pulkā «Bauskas Dzīve» sastapa Ilzi Dūmiņi, kura uz «Miķeli» atbraukusi no Īslīces pagasta kopā ar saviem trim bērniem – Samantu, Matīsu un Rebeku (vēl ratiņos) Kusiņiem, turklāt vēl paņēmuši līdzi kolēģes dēlu Maksimu Konnovu. Ar būrīšu naglošanu vēl nebija nodarbojušies, jauna pieredze, turklāt noderīga. Būs ne tikai šīs mājiņas izgatavojuši, bet arī ieguvuši zināšanas un prasmes, lai turpmāk paši prastu tādas uztaisīt, «Bauskas Dzīvei» sacīja I. Dūmiņa. Viņa vēl pastāstīja, ka skolā dizaina un tehnoloģiju mācību stundās bērniem esot prasība kaut ko no koka pagatavot, nu būs putnu būri. Tik daudz ieguvumu no dienas «Miķelī»! 

Azartiski putnu būru izgatavošanas procesā svētdien «Miķelī» iesaistījās teju simt cilvēku – kad pusdienlaikā «Bauskas Dzīve» devās prom no atpūtas kompleksa, sarakstā bija 96 personas, bet, iespējams, kāds vēl pienāca klāt. Visvairāk dalībnieku bija no Gailīšu pagasta un Bauskas, bet aktivitātē iesaistījās arī ģimenes no Ceraukstes, Īslīces, Rundāles pagasta, bija ģimene arī no Olaines. Lieldienu rītā daudzos dārzos meklēs ne tikai zaķa nestās oliņas, bet arī izkārs putnu būrus un ieklausīsies viņu balsīs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.