Svētdien, 13. februārī, plkst. 14.51 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Robežu ielu Iecavā, kur ugunsgrēks bija izcēlies viesu namā “Kloniņš”. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu koka guļbūve deg 560 m2 platībā, no tiem jumts dega 200 m2, otrais stāvs 200 m2, bēniņi 150 m2 un pirmais stāvs 10 m2 platībā. Cilvēki ēkā neatradās.
Dzēšanas darbos piedalījās 20 ugunsdzēsēji glābēji no Bauskas, Iecavas, Vecumniekiem, Baldones, Olaines un Jelgavas ar sešām autocisternām un vienām autokāpnēm. Liesmu izplatīšanos izdevās ierobežot plkst. 17.20, bet dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 20.21, portālu informēja Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.
Uz notikuma vietu izbrauca arī pašvaldības policija. «Netika konstatētas noziedzīga nodarījuma pazīmes,» skaidro Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.
Atpūtas kompleksa «Kloniņš» saimnieks Normunds Dubkevičs sarunā ar «Bauskas Dzīvi» nevēlējās komentēt notikušo, vien sacīja, ka būšot ekspertīze.
Savukārt sestdien, 12. februārī, vakarā Bauskas novada Iecavas pagastā pēc krāsns iekurināšanas divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā bija izveidojies sadūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji izvēdināja telpas, pārbaudīja, vai dūmvadā nenotiek degšana, un atgādināja mājokļa iemītniekiem par nepieciešamību tīrīt dūmvadu.
Katru gadu ugunsdzēsēji glābēji vidēji 500 reizes mājokļu dūmvados dzēš degošus sodrējus. Nereti karstums un dzirksteles no dūmvada iekļūst jumta konstrukcijās, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku. VUGD atgādina, ka katru gadu pirms apkures sezonas ir jāveic dūmvadu tīrīšana, lai novērstu sodrēju degšanu, papildus reizi piecos gados jāveic apkures ierīces un dūmvada tehniskā stāvokļa novērtējums.
Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 11. februāra plkst. 6.30 līdz 14. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 22 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, un vēl trīs izsaukumi bija maldinājums.
Savukārt visā Latvijā VUGD saņēma 121 izsaukumu – 39 uz ugunsgrēku dzēšanu, 59 uz glābšanas darbiem, bet 23 izsaukumi bija maldinājumi.
Reklāma