Izstrādāts tūrisma maršruts un brošūra “Atklāj ģeovietas Zemgalē un Ziemeļlietuvā! Ģeoloģiskie un ģeomorfoloģiskie tūrisma objekti,”, kurā ietverti 120 dabas objekti – izteiksmīgās Skaistkalnes karsta kritenes Bauskas novadā, teiksmainā Staburaga klints Aizkraukles novadā, Lietuvas garākā un iespaidīgā izziņu taka -Žagares Ozo, daudzās alas pie Biržiem un vairāki citi objekti, portālu informēja Zemgales Plānošanas reģiona pārstāve Undīne Šulca.
Viņa atklāja, ka brošūra noderēs, gan “dabas bērniem”, kas uzauguši, bērnībā skraidot pa tuvējām pļavām, gan brīvi domājošiem, kas labprāt iepazīst ko jaunu, paplašina savu horizontu un brīvdienās gluži vienkārši grib izbraukt no pilsētas, gan piedzīvojumu meklētājiem, kas apzināti vēlas sevi izaicināt, – daba spēs piedāvāt atbilstošu izklaidi ikvienam.
Galvenais atcerēties – ar dabu jāprot sadzīvot un arī tai ir savi likumi. Tāpēc, lai kādu galamērķi izvēlētos savai atpūtai, pirms došanās vēlams ne tikai izvēlēties apskates objektus un maršrutus, bet arī iepazīties ar konkrētās vietas apstākļiem, bīstamību, uzvedības noteikumiem un ņemt vērā brīdinājumus. Šāda informācija arī atrodama jaunajā brošūrā.
Brošūrā pieejama Zemgales plānošanas reģiona mājaslapā zemgale.lv: Atklāj ģeovietas Zemgalē un Ziemeļlietuvā! Ģeoloģiskie un ģeomorfoloģiskie tūrisma objekti.”, kā arī iestādes sociālo tīklu kontos.
Brošūra sagatavota “Interreg V-A” Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam atbalstītā projektā. Projekta kopējais finansējums ir 649 972 eiro, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums – 552 476 eiro.
vai tūrisma jomā nodarbinātie nevarētu ņemt piemēru no Āfrikas un Latīņamerikas valstīm, kur tūristu grupas sagaida attiecīgi ģērbušies vietējo cilšu pārstāvji ar saviem priekšnesumiem. Ja tas par grūtu, tad vismaz kokos varētu uzkāpt un uz zariem sēdot mieloties ar sēnēm. Tā jau būtu ja ne transformācija, tad vismaz kaut kāda attīstība pašlaik valdības nospraustajā kursā…
par tūrisma maršruta izstrādāšanu un brošūras izdošanu krietni vairāk kā pus miljons eiro. Tad , varbūt, skolas, slimnīcas vēl vairāk slēdzam ciet, lai naudas pietiktu vēl daudziem daudziem “apgūstamajiem” šāda un līdzīga veida projektiem, piedēvētiem valsts un novadu attīstībai.
Kāds tūrisms?!Muļķības.Vienkārši legāla naudas nozagšana.