No personīgās higiēnas līdzekļiem zobu birste ir viena no neaizvietojamajām lietām. Kamēr pavisam nesen galvenās iespējas izvēloties zobu birsti bija tās sariņu cietība (no mīkstiem līdz cietākiem) un roktura krāsa, kuras parasti bija dažādās pamatkrāsu variācijās. Toties tagad esam nonākuši laikā, kad mutes dobuma higiēnas preču izvēle ir tik plaša, ka viegli varam apjukt to nebeidzamajā variāciju piedāvājumā. Ir pieejamas ne vien elektriskās zobu birstes, bet arī zobu starpu un mēles tīrītāji un dažādas skalošanas ierīces. Tās likvidē aplikumu, cīnās ar smaganu iekaisumu un citām mutes dobuma problēmām. Šajā rakstā apskatīsim kura elektriskā zobu birste būs vispiemērotākā atšķirīgos mutes dobuma problēmu gadījumos.
Kāpēc izvēlēties elektrisko zobu birsti?
Tāpat kā citas jomas, arī rūpes par zobiem digitalizācija iet uz priekšu straujiem soļiem. Manuālās zobu birstes vēljoprojām ir efektīvs mutes dobuma tīrīšanas rīks, tomēr tās elektroniskā māsa noteikti zobu tīrīšanas uzdevumam pieiet daudz profesionālāk. Elektriskās zobu birstes palīdz rūpīgāk sekot līdzi mutes dobuma veselībai, pareizi tīrīt zobus un tos kopt. Tāpat arī tā būs lielisks rīks senioriem, kuriem ir roku motorikas problēmas. Šī zobu birste ir lieliska izvēle, ja zobu veselību liec pirmajā vietā un gribi panākt labāko rezultātu.
Kādas ir elektriskās zobu birstes nozīmīgākās funkcijas?
Elektriskajām zobu birstēm ir lērums dažādu funkciju, kuras atvieglo zobu tīrīšanas procesu un palīdz sistematizēt šo ieradumu. Tādējādi tiek panākta efektīvāka zobu tīrīšana un datos balstīti lēmumi.
Zobu tīrīšanas taimeris
Daudzas pasaules zobārstu asociācijas nosaka, ka zobi un mutes dobums jātīra vismaz divreiz dienā, veltot tam divas minutes. Daudzas elektriskās zobu birstes ir aprīkotas ar taimeri, kas katrai mutes dobuma zonai paredz 30 sekundes. Zonas maiņas brīdis tiek norādīts ar īsu signālu, vibrācijas maiņu vai kā citādi. Atsevišķās zobu birstēs ir Bluetooth, kas translē zobu tīrīšanas datus uz lietotni Jūsu viedtālrunī.
Spiediena sensors – svarīgāks, nekā Tev šķita
Valda priekšstats: “Jo spēcīgāks spiediens uz zoba virsmu, jo labāk!” Diemžēl šis neatbilst patiesībai par zobu tīrīšanu. Pārāk spēcīgs spiediens zobu tīrīšanas laikā var bojāt emalju vai smaganas. Šī iemesla dēļ daudzām elektriskajām zobu birstēm ir spiediena sensors, kas izmēra spiediena stiprumu un norāda, kurās zonās tiek piemērots stiprākais spiediens.
Rotējoša vai vibrējoša zobu birstes galviņa?
Zobu birstes galviņai, izņemot citas, ir divas galvenās funkcijas – vibrācija vai rotācija. Tās atšķiras ar kustībām, ko galviņa veic, kadi ir ieslēgta. Lai gan Amerikas zobārstu asociācijas biedri apgalvo, ka abas funkcijas ievērojami uzlabo zobu tīrīšanas kvalitāti un mutes dobuma veselību, pētījumi ir pierādījuši, ka elektriskās zobu birstes ar rotējošo galviņu manāmāk samazina aplikumu ilgstošas lietošanas rezultātā.
Kā pareizi lietot elektrisko zobu birsti?
Pirms elektriskās zobu birstes lietošanas, speciālisti iesaka rūpīgi iepazīties ar tās lietošanas instrukciju. Lai gan mums visiem šķiet, ka zinām, kā lietot zobu birsti, vērā ņemams fakts, ka katram elketriskās zobu birstes modelim ir savas lietošanas īpatnības. Vienu var lietot kā parasto zobu birsti – rotējošām kustībām pārejot pāri zobiem, izvēloties citu modeli – nāksies pievērst atsevišķu uzmanību katram zobam.
Ja zobu esat apsvēris manuālās zobu birstes nomaiņu uz elektrisko, iesakām pirms piemērota mutes dobuma higiēnas rīka izvēles konsultēties ar speciālistu, kurš palīdzēs izvēlēties Tavam zobu stāvoklim atbilstošu ierīci. Kā papildu padomu jaunas ierīces iegādes, varat ņemt vērā augstāk minētos padomus zobu birstes piemērotības izvērtēšānai. Lai izvēlētos īsto un vienīgo zobu tīrīšanas ierīci, neaizmirsti – tai ir jābūt ērtai, viegli lietojamai un saprotamai, lai zobu tīrīšanas rituals pārtaptu interesantā piedzīvojumā, ne apgrūtinošā rutīnā.
Reklāma