Sestdiena, 20. decembris
Arta, Minjona
weather-icon
+4° C, vējš 1.79 m/s, DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Priekā paceļamies līdz zvaigznēm

Lieldienas ir gaiši un skaisti pavasara svētki. Divkārt gaiši tie bija Codes pagasta pensionāriem, kuri otrajās Lieldienās pulcējās Codes pamatskolā.

Lieldienas ir gaiši un skaisti pavasara svētki. Divkārt gaiši tie bija Codes pagasta pensionāriem, kuri otrajās Lieldienās pulcējās Codes pamatskolā. Lai gan budžets ir trūcīgs, pagasta padome tomēr bija atradusi līdzekļus, lai iepriecinātu tos ļaudis, kuri savus labākos gadus ziedojuši darbam kolhozā, bet tagad veselība un gadi neļauj vairs aktīvi darboties.
Pie skolas durvīm mūs laipni sagaidīja skolas direktors Georgs Ostrovskis un kundze Mairita. Mīļas un gādīgas saimniecītes sēdināja pie skaisti un bagātīgi klātiem galdiem. Ar neparastu repertuāru mūs pārsteidza pagasta folkloras kopa «Dreņģeri». Vairums dziesmu nāca no Annas Baltiņas (viena no vecākajām pagasta iedzīvotājām) dziesmu krātuves. Daudzas dziedājām līdzi. Lai gan nedaudz piemirstas, tās tomēr vēl skanēja mūsos. Asaru kamols sakāpa kaklā, kad visi kopīgi dziedājām Jāņa Streiča un Raimonda Paula dziesmu «Māte Marija», ko veltījām Aizsaulē aizgājušajām mūsu Vijām: Zemņickai, Slakterei un Varnevicai (tajā dienā bija Vijas).
Netrūka nekā: bija gan olu apkrāsošanas konkurss, gan olu karš, pārsteiguma balvas un dejas. Dziesmas mijās ar sarunām, un pat nemanījām, kā pienāca laiks doties mājās. Esam ļoti pateicīgi un priecīgi, ka varējām atkal satikties un brīdi būt kopā, aizmirst slimības un rūpes, ļauties priekam.
Sakām lielu, lielu paldies sava pagasta padomes darbiniekiem un personīgi pagasta priekšsēdētājam Ziedonim Tītam, kurš ierosināja šo pasākumu, bet smagas slimības dēļ pats tajā nevarēja piedalīties. Paldies Codes pamatskolai par atvēlētajām telpām, skolas saimniecītēm – par laipnību un gardo cienastu. Paldies pacietīgajam un izpalīdzīgajam šoferītim par aizvešanu un atvešanu atpakaļ mājās. Gribas visiem šiem labajiem cilvēkiem pateikt kaut ko labu, neparastu. Lūk, Skaidrītes Kaldupes vārdi:
«Baltu zirgu ar sudraba pakaviem, Vanagu zeltā, kas paceļas zvaigznēm pāri.»
Visi (vairāk nekā simt) Codes pagasta pensionāri, kuri 5. aprīlī lustējās Codes skolā

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.