Ar patiesu enerģiju un vienotību Bauskas novada ļaudis kopā ar citiem, pavisam 45 tūkstošiem dalībnieku, svētdien, 2. jūlijā, devās tradicionālajā Dziesmu un deju svētku dalībnieku gājienā, kas ieskandina visas nedēļas norises Rīgā. Šoreiz pavisam īpašas, jo veltītas 150 gadu jubilejai šai nozīmīgajai tradīcijai.
No Zemgales šogad gājienā piedalījās 152 kolektīvi, tostarp 50 no Bauskas novada. Kā krāšņa svētku upe gājiens vijās pa galveno Rīgas ielu, aizsākoties pie Brīvības pieminekļa un noslēdzoties pie Dailes teātra.
“Novadu dižošanās” – tā nosaukts svētku gājiens, un te nu patiešām katrs no kolektīviem centās sevi parādīt, cik vien braši var.
Jaunākā svētku dalībniece no Bauskas novada ir septiņgadīgā Iecavas kultūras nama folkloras kopas „Tarkšķi” dalībniece, savukārt cienījamākais vecums ir 86 gadi – Bauskas Kultūras centra senioru kora „Sarma” dalībniecei, informēja Bauskas novada pašvaldība.
Bauskas novada kolektīva vadītājs ar cienījamāko vecumu ir Brunavas un Ceraukstes pagasta apvienotā jauktā kora „Grenctāle” diriģents Vitolds Rijnieks, kurš Svētku laikā būs 73 gadus vecs.
„Dziesmu svētki ir kā vienoti valsts svētki – ģimeniski, unikāli un saviļņojuma pilni! Patriotisma un lepnuma sajūta pārņem ejot kopā gājienā un dziedot Mežaparka Lielajā estrādē. Mans darbs ir mana aizraušanās, un tas mani dara laimīgu!” tā V. Rijnieks.
Bauskas novada jaunākā vadītāja ir Gailīšu pagasta jauktā kora „Kamarde” diriģente Anna Matveja, kurai Svētku laikā būs 22 gadi.
„Lielākā motivācija turpināt Dziesmu svētku tradīciju ir mīlestība pret kormūziku,” pauž A. Matveja.
Lasot laikrakstā rakstus par un ap Dziesmu svētkiem, skatoties galerijas tiek runāts un rādīts tikai par dziedātājiem, dejotājiem. Bet piedalās arī pūtēju orķestri (nu labi, labi -šajā galerijā bija bildes ar Skaistkalnes pūtēju orķestri).Vai tiešām kaut 1 bildi vai teikumu nav pelnījuši arī Bauskas mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestra dalībnieki? Nesmuki.