Sestdiena, 28. marts
Gunta, Ginta, Gunda
weather-icon
+-1° C, vējš 0.89 m/s, DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Gatavo pārsteigumus skolēnu svētkiem

Skolu jaunatnes 8. dziesmu un deju svētkos Rīgā šogad piedalīsies 30 tūkstoš dalībnieku, preses konferencē 12. jūnijā informēja svētku izpilddirektors Ringolds Beinarovičs.

Skolu jaunatnes 8. dziesmu un deju svētkos Rīgā šogad piedalīsies 30 tūkstoš dalībnieku, preses konferencē 12. jūnijā informēja svētku izpilddirektors Ringolds Beinarovičs.
Valsts piešķirtais finansējums – Ls 320000 – ir nepietiekams. Nav attaisnojusies prognoze par papildlīdzekļu iegūšanu no iespējamiem sponsoriem, jo šovasar Latvijā ir ļoti daudz citu vērienīgu sarīkojumu. Tomēr svētku darba grupas vadītāji ir pārliecināti, ka sarežģījumus izdosies novērst.
Svētku norisē paredzēti vairāki jauninājumi. Pirmo reizi visi dalībnieki tiks apdrošināti pret nelaimes gadījumiem. Par to gādājusi apdrošināšanas sabiedrība «Baltikums». Firmas sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Anta Buša skaidroja, ka ikviens dalībnieks tiks apdrošināts par Ls 500.
Visi bērni saņems identifikācijas karti, kurā uzrādīts vārds, skola, rajons vai pilsēta, kā arī apmešanās vietas adrese. Katram dalībniekam izsniegs cepurīti ar svētku simboliku, nozīmīti un bukletu. Rīgas pilsētas Dome no 26. jūnija līdz 2. jūlijam dalībniekiem nodrošinās bezmaksas braucienus sabiedriskajā transportā.
Programma būs daudzveidīgāka nekā iepriekšējos Dziesmu un deju svētkos. Paredzēta skolu folkloras kopu, amatierteātru un vokālo ansambļu uzstāšanās, notiks vizuālās mākslas izstādes un akcijas. Doma laukumā koncertēs deju kopas un kori, kas neizturēja atlases konkursu.
Bauskas rajonu Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos pārstāvēs vairāk nekā 400 dalībnieku.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.