No 1. jūlija par pusgadu tiek paaugstināts pensijas vecums sievietēm – līdzšinējo 57,5 gadu vietā tagad sievietes dosies pensijā, kad būs sasniegušas 58 gadus.
No 1. jūlija par pusgadu tiek paaugstināts pensijas vecums sievietēm – līdzšinējo 57,5 gadu vietā tagad sievietes dosies pensijā, kad būs sasniegušas 58 gadus.
Kā vairākkārt informēts, pensiju likums paredz pakāpenisku pensijas vecuma paaugstināšanu.
Izdarot grozījumus pensijas vecuma paaugstināšanā, mainās arī priekšlaicīgas pensionēšanās iespējas. Līdz šim sievietes priekšlaicīgi varēja doties pensijā, sasniegušas 55,5 gadus, no 1. jūlija tie būs jau 56 gadi.
Saskaņā ar likuma «Par valsts pensijām» grozījumiem visām personām, kuras pēc 2. jūlija būs pensionējušās vienlaicīgi, pensijas izmaksās 80 procentu apmērā no piešķirtās summas. Sasniedzot īsto pensionēšanās vecumu, pensijas tiks izmaksātas pilnā apmērā. Līdz 2. jūlijam 80 procentu no piešķirtās summas izmaksāja tikai tiem, kuri saņēma minimālo sociālo nodrošinājumu – Ls 30.
Par pusgadu tiek paaugstināts pensionēšanās vecums arī tiem iedzīvotājiem, kuriem piešķir pensijas pēc atvieglotiem noteikumiem (invalīdi uz mūžu, daudzbērnu un bērnu invalīdu mātes, kaitīgos apstākļos strādājošie u. c.). Šī likuma norma attiecas gan uz sievietēm, gan vīriešiem.
A. KOVAĻEVSKA,
Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras Bauskas filiāles Apdrošināšanas pakalpojumu daļas vadītāja