Sestdienas vakarā no pulksten 20 līdz pat pusnaktij pilsētas viesiem un vietējiem iedzīvotājiem jau trešo gadu bija iespēja doties naksnīgā pastaigā pa Bauskas vecpilsētas ielām.
Šī gada pastaigas maršrutu veidoja deviņas ēkas Bauskas vecpilsētā, katra atklāja kādu no Bauskas senās daļas leģendām.
Katrā no pastaigas punktiem bija iespēja izlasīt īsu nama vai vietas vēsturisko aprakstu un noklausīties ar to saistītu leģendu. Namu vēsturiskie apraksti un leģendas tapuši sadarbībā ar Bauskas muzeja speciālistiem. Namu stāstu audio arī šogad ierunāja novadnieks un aktieris Jēkabs Reinis.
Šajā vakarā vecpilsētu atdzīvināja dažādi mākslinieciski akcenti – dzīvās skulptūras, flautiste Klēra Kuļikauska, diskžokeju spēle. Visā pilsētā atspīdēja arī īpaši gaismas stari, kas tika raidīti no Bauskas ūdenstorņa.
Arī šajā reizē apmeklētājiem bija vērīgi jālūkojas ne tikai uz izgaismoto ēku fasādēm, bet arī uz savu apavu purngaliem, jo katra spožā objekta tuvumā atradās vārds vai frāze, no kuriem pastaigas beigās bija iespējams izveidot dzejisku izteikumu par Bausku: “Lai paaudžu paaudzes dzīvo, lepnums par pilsētu šo, mums visiem sargāt un mīlēt savu Bausku brīnišķo.”
Pēc veiksmīga maršruta izpildes “Cieres” dalībniekiem bija iespēja piedalīties balvas izlozē. Lai tiktu pie balvas, saliktās dzejas rindas bija jāuzraksta uz dalībnieka anketas un līdz pusnaktij jāiemet kastē pie Bauskas rātsnama.
Bauskas kultūras centra tiešraidē Ansis Bogustovs izlozēja šī gada “Cieres” laimīgo uzvarētāju – Zani Baltaci, kurai būs iespēja doties lidojumā ar gaisa balonu.
Bija tiešām forši! Paldies
vai balagāna rīkotāji nevarēja blakus padomju laika “Volgai”, pie kuras iecerēta fotogrāfēšanās, nevarēja novietot ja ne Ļeņina, tad vismaz Brežņeva bildi, interesanti uzņemt selfijus nostaļģijas agrāko laiku dēļ atrasos
Cukurvate un piepūšamās atrakcijas arī bija?
Krāsainās gaismiņas tikai vēl vairāk izcēla vecpilsētas ēku drausmīgo nolaistību. Tukši, pamesti grausti un vēl dažu nabagu apdzīvotas, līdz kliņķim nolaistas mājas – tāda ir tā “paaudžu paaudzēs mīlētā, brīnišķā Bauska”.
Interesanti, cik tad tās krāsainās gaismiņas mums, nodokļu maksātājiem, izmaksāja?