Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis, Daiva, Daivis
weather-icon
+2° C, vējš 0.89 m/s, R vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Ministrs pieprasa paskaidrojumus par pārkāpumiem

Īpašu uzdevumu ministrs valsts reformu lietās Jānis Krūmiņš šomēnes ir pieprasījis paskaidrojumus no Bauskas rajona Vecumnieku pagasta padomes priekšsēdētāja.

Īpašu uzdevumu ministrs valsts reformu lietās Jānis Krūmiņš šomēnes ir pieprasījis paskaidrojumus no Bauskas rajona Vecumnieku pagasta padomes priekšsēdētāja, ziņo aģentūra LETA.
Kā teikts ministrijas paziņojumā, kopumā paskaidrojumi tiek pieprasīti no 24 pašvaldībām, no kurām 20 nav kārtojušas nodokļu saistības ar valsti. Vienā pieņemts nelikumīgs lēmums par nodokļu izlietojumu, vienā pašvaldībā Valsts kontrole (VK) konstatējusi pārkāpumus valsts mantas apsaimniekošanā un finanšu līdzekļu izmantošanā.
Pamatojoties uz likumu «Par pašvaldībām», trīs dienu laikā visām minētajām pašvaldībām ministram jāsniedz rakstveida paskaidrojumi par pieļautajiem pārkāpumiem un to novēršanas termiņiem.
Valsts kontroles vienoto pārbaudi Vecumnieku pagastā 2001. gada aprīlī – jūnijā komentē Vecumnieku pagas- ta padomes priekšsēdētājs Rihards Melgailis.
– VK konstatēja pārkāpumu dabas resursu nodokļa ieņēmumu izlietojumā par summu Ls 320, kura izlietota rezerves daļu iegādei ūdens attīrīšanas iekārtu remontam. Pēc kolēģijas lēmuma, šī summa jāatjauno speciālajā budžetā, jo maksājumi par šādu darbību bija jāveic no pamatbudžeta, tas jāizdara līdz 1. novembrim. No šī paša nodokļa ieņēmumiem Ls 615,37 bija uz laiku aizdoti pašvaldības uzņēmumam «Saimnieks» ūdens skaitītāju iegādei. Pēc noteiktā laika summa tika atdota pagasta padomei un ieskaitīta speciālajā budžetā.
Lielākais pārkāpums, pēc VK slēdziena, ir kailcirtes pārdošana SIA «Lāns» par Ls 2800 bez izsoles rīkošanas. Patiesībā uz vietas cirsmu apskatīja divi individuālie meža izstrādātāji un SIA «Lāns». Par noteikto cenu uzņemties šo darbu bija ar mieru tikai SIA «Lāns», jo tās darbu apjomi un realizācijas iespējas atļāva to veikt. Jāņem vērā, ka kokmateriālu kvalitāte cirsmā nebija sevišķi augsta, arī malkas īpatsvars nebija ievērojami liels. Taču pārkāpums ir pieļauts, jo izsole netika noformēta.
VK kolēģijas lēmumu izskatīsim pagasta padomes sēdē 26. jūlijā, tā R. Melgailis.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.