Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis, Daiva, Daivis
weather-icon
+6° C, vējš 0.39 m/s, R-DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Omulīgā kafejnīca, kurā nav viegli izdarīt izvēli

Daudzkārt nācies dzirdēt, ka Bauskā trūkst jaukas un omulīgas kafejnīcas, kur draugu lokā pavadīt laiku.

Daudzkārt nācies dzirdēt, ka Bauskā trūkst jaukas un omulīgas kafejnīcas, kur draugu lokā pavadīt laiku. Lielākā draugu pulkā varbūt ne, bet divatni lieliski var baudīt veikalā kafejnīcā «Ance». Tā darbojas jau trešo gadu un kļuvusi par tīkamu atpūtas vietu daudziem pilsētniekiem.
Kafijas aromātu dažādība apreibina
Pārdevēja Liene Kanapecka stāstīja, ka te labprāt tasi pusdienas kafijas ierodas nobaudīt pilsētas Domes un rajona Padomes darbinieki, pēcpusdienā bieži iegriežas skolotājas. Vēsās un lietainās dienās kāds tāpat vien ienāk pasēdēt, iemalkot tasi kafijas un sasildīties. Telpā ir iebūvēta krāsniņa, kas nesavtīgi piedāvā siltumu visiem nosalušajiem.
Divās nelielās zālītēs ir pieci galdiņi, pie katra var apsēsties trīs apmeklētāji. Pirms tam gan pie letes nākas krietni padomāt, lai izvēlētos sev tīkamu kafiju vai tēju. Šis process nav viegls, jo apmeklētājam te piedāvā 20 aromatizētu, septiņas melnas un vienu bezkofeīna kafiju. Arī tējas klāsts ir plašs: četras sarkanās, septiņas melnās un septiņas zaļās tējas.
Izsalkuma apmierināšanai ar melno dzērienu vien nepietiks, tāpēc «Ance» piedāvā smalkmaizītes un saldos ēdienus, kas gatavoti no firmas «Leandra mm» pusfabrikātiem, ir arī pica, dažādi salāti. Pie izsmalcinātas kafijas neklājas dzert lētu alkoholu, tāpēc te ir tikai augstvērtīgi grādīgie dzērieni: liķieri, brendiji, viskijs, balzams.
Uz tualeti ir jāprasa ceļš
Nelielās telpas un mazie galdiņi neviļus pieklusina apmeklētāju valodas, ir vairāki mīļi priekšmeti, kas rada īpaši romantisku gaisotni. To veicina vecs sienas pulkstenis, kuram jau pietrūcis spēka bīdīt rādītājus, senās Bauskas fotogrāfijas, kuras laiks apbrūninājis. Uz katra galdiņa – smalki veidots metāla svečturītis. Logu dekorējumos, kuros dominē kafijas tēma, nedaudz sasēduši putekļi. Kafija tiek pasniegta mazās, gaumīgās tasītēs, telpas noskaņa liek to malkot nesteidzīgi. Atkarībā no katra audzinātības mazgāt rokas pirms vai pēc ēšanas, to var izdarīt tualetē, kur ir gan ūdens, gan roku dvieļi, arī spogulis. Nokļūšana šajā telpā apmeklētājus nedaudz mulsina, jo jāiet cauri kafejnīcas nelielajai virtuvītei. Nav arī norādes, tāpēc pirmo reizi ceļš jātaujā pārdevējai.
Nosaukumu papildināt negrasās
Kafejnīcā «Ance» ir jauka tradīcija vārdadienā īpaši godināt visas Ances. Uz «Bauskas Dzīves» jautājumu, vai nav domāts sekot līdzi modei un dot kafejnīcai divus vārdus, tādējādi ļaujot vēl kādam še jauki svinēt vārdadienu, pārdevēja L. Kanapecka atbildēja, ka šāda ideja nav apspriesta.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.