Īslīces kultūras namā nākampiektdien, 1. decembrī, norisināsies pirmās Bauskas novada Lūgšanu brokastis. Tās organizē pārstāvji no Bauskas novada tradicionālajām konfesijām: luterāņu, katoļu, baptistu un vasarsvētku draudzēm. Šo Lūgšanas brokastu tēma ir ģimene, laikrakstu informē luterāņu mācītājs Roberts Otomers.
Mācītājs skaidro, ka Lūgšanu brokastis ir starptautiska iniciatīva, kas aizsākusies ASV pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. Pašlaik Lūgšanu brokastis notiek jau vairāk nekā 50 valstīs. Latvijā tās tiek rīkotas jau 18 gadus un katru gadu tām pievienojas jaunas pilsētas un novadi. Pirms pāris gadiem Rundāles pilī tika rīkotas Zemgales novada Lūgšanu brokastis, bet šogad pirmo reizi tās tiks rīkotas Bauskas novadā.
Lūgšanu brokastis ir pasākums, uz kuru tiek aicināti sanākt kopā pašvaldību vadītāji, skolu direktori, kultūras dzīves vadītāji, uzņēmēji un dažādu tradicionālo konfesiju mācītāji. Ielūgtajiem viesiem, sēžot pie viena galda, ir iespēja tuvāk iepazīt citam citu un veidot labas sadarbības iespējas, uzskata R. Otomers. Viņš informē, ka pasākumā piedalīsies arī vietējie mūziķi, kas ar priekšnesumiem gādās par pozitīvu gaisotni. Šī pasākuma muzikālais vadītājs būs Pēteris Upelnieks.
Lūgšanu brokastu laikā būs uzrunas gan no garīdzniekiem, gan no pašvaldības pārstāvjiem. Tradicionāli tiek dots vārds arī cilvēkiem, kas atklāj nozīmīgus brīžus savā dzīvē, kur izpaudies lūgšanu spēks, īpaša Dieva svētība un palīdzība.
Pasākuma noslēgumā garīdznieki aizlūdz par tautu, tās vadītājiem un lūdz svētību darbiem, kas ir uzticēti atbildīgām personām – gan par drošību, gan saimniecisku attīstību, gan kultūru, gan garīgo attīstību, gan sabiedrības saliedētību. Tradicionāli katrās Lūgšanu brokastīs daļa no dalības maksas tiek ziedota labdarībai, šogad ziedojums tiks izlietots Bauskas novada ģimeņu atbalstam, par ko mums vairāk pastāstīs fonda «Žirafe» vadītājs, Valles pamatskolas direktors Jānis Viegliņš.
Lūgšanu brokastu rīkotāji aicina savu dalību pieteikt līdz 26. novembrim (ieskaitot) un gūt informāciju par ziedošanas iespējām, jo dalības maksa ir ziedojums, zvanot uz tālr. numuriem 26727483, 22323762 vai rakstot: lb.bauska@gmail.com
Titulattēlā – Īslīces kultūras nams. Foto no Bauskas kultūras centra arhīva/ kultura.bauska.lv
Visas tradīcijas no ASV😆kas tā par brokastu lūgšanu??… pusdienu,launagu,vakariņu lūgšanu tradīciju Latvijā😆 ..vēl dalības maksa,it kā ziedojumiem 🤔….Neko dzīvē pa velti nedod!!!
Viens gans,pārējās aitas.
bet, mums šādām vajadzībām taču ir renovēta domes īpašumā esoša Mežotnes baznīca, vai tad domes konfesija citas ticības ļaužus tur nelaiž iekšā? Baznīcu dome taču “cēla” par visu iedzīvotāju nodokļos “saziedoto”, plus vēl fondu līdzekļi, kas arī no gaisa nekrīt.
Labu-nelabais, ironijā ir tajā, ka Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā indiāņi ir teju vai iznīcināti. Dažās D-amerikas valstīts tie sastāda vien 1% no valsts iedzīvotājiem. Un šo tautu Dievi un Dievietes tiek nicināti viņu pašu zemē, bet kaut kāda ebreju folklora Bībeles, Toras, Talmūda un Korāna veidolā tiek uzspiesta.
Latvija ir Latvju Dievu zeme, nevis kristiešu Dieva zeme.
skolnieciņ,eij ārstēties… kamēr nav pa vēlu..
Nelabais, vai tad jūdaisms, kristietība, sātanisms (kristietības antipods), islāms nav ābramiskās reliģijas? Vai tad kristietība, sātanisms (kristietības antipods) un islāms nav jūdaisma atvasinājumi? Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā vietējās tautas praktizēja pagānismu: politeismu; daudzdievību. Bet tagad ASV robežās ir sinagogas, kristiešu baznīcas, dažos štatos arī Sātana baznīcas, mošejas. Bet kur ir palikuši šo zemju vietējie Dievi? Aizmirsti un nokauti kopā ar savu tautu savā zemē. Es pret ābramisko sistēmu izturos ļoti, ļoti slikti.Tu to zini. Man nav žēl savu dzīvību, lai cīnītos. Dievi man ļāva piedzimt Latvijā. Daba man deva prātu. Es neslinkošu un nākotnē tulkošu interesantas publikācijas par pagānismu, neopagānismu un senajiem Dieviem latviešu valodā. Mana sirdsapziņa neļauj klusēt. Tu vari mani uzskatīt par uber-slimu, bet es neklusēšu.
Nelabais, tu jau zini kā jūdaisms un kristietība (sātanisms kā kristietības antipods) nav latviešu tautas pamatreliģija. Tu jau zini, ka te Baltijā bija asiņaini galdsimtu ilgi krusta kari. Tu jau to lieliski zini, kā ābramiskā sistēma zaimoja un piesmēja Baltu tautu zemes. Arī kā uber-tikumīgs, uber-sašutis kristietis tu es lasījis Bībele un zini, kas tur teikts par pagāniem. Varbūt Bībelē par pagānim ir drusku mazāk runāts nekā Korānā naida runu kontekstā, bet vienalga Bībelē ir izteikti aicinājumi iznīcināt un nogalināt pagānus. Korānā tas ir teikts tiešāk, bet mūsdienu Bībelē caur puķītēm. Bībeli kritizēt ir ļoti viegli, vienkārši citē naida runas no Bībeles un analizē, iztirzā tās no mūsdienu cilvēka-humānista skatpunkta.
Ābramiskā sistēma Eiropai nav vajadzīga. Eiropai ir savas, vecās Eiropas politeiskās reliģijas, kas tagad atdzimst neopagānisma formā. Senie Dievi atgriežas!
Un kopā palūgties,
🤪🤪🤪
lai Dieviņš dod tadu prātu Bauskas novada vadībai, lai viņi beidzot saprastu un zinātu ko dara kreisā un ko labā roka, pieņemtu un izdotu prātīgas pavēles un lēmumus.
Lai nāktu pār viņiem apgaismība un sakārtotos visa sistēma ,lai var palaist pareizajā plūsmā🤣
Dari to Kungs visu žēlīgi
Bilde no kura gada paņemta? Īslīces kultūras nams izskatās pēc grausta. Iekšā dzīvo peles, mēģinājumu laikos to var redzēt un sajust pēc smakas. Kultūras nama “vadītājai” tas ir skaidri pateikts. Izgrauzts tautas tērps ir normāla lieta, tāpat kā toaletes kuras ūdens tek bez apstājas. 🥲
Ķenci, es ticu senajiem Dieviem un senajām Dievietēm. Un rabīna Mozus pirmos trīs baušļus es netaisos ievērot. Eiropā ļoti strauji izplatās neopagānisms. Asatru. Druidrisms. Vikka. Hellēnisms. Ridnovirstvo. Dievturība. Romuva. Pagāns nevar lūgties kopā ar kristiešiem.
Izgrauzts tautastērps-mūslaiku, dziļi eiropeiskās vērtībās balstītā Latvija.