Vecumnieku vidusskolā pirmā skolas diena 2. septembrī sākās ar audzināšanas stundām visās klasēs, kurās piedalījās arī bērnu vecāki.
Vecumnieku vidusskolā pirmā skolas diena 2. septembrī sākās ar audzināšanas stundām visās klasēs, kurās piedalījās arī bērnu vecāki.
Šī tradīcija izglītības iestādē pastāv jau daudzus gadus, teic mācību pārzine Dita Starta.
Pēc audzināšanas stundas visas klases devās fotografēties. Mācību gada svinīga atklāšana ar administrācijas un vietējās pašvaldības pārstāvju uzrunām notika skolas sporta laukumā. Uzmanības lokā bija pirmklasnieki, piecgadīgi un sešgadīgi bērni. Ar baloniem un papīra tauriņiem rokās viņi veica «goda apli». Klātesošie sveica un uzmundrināja mazulīšus. Ceremonijā piedalījās Vecumnieku pagasta padomes priekšsēdētājs Rihards Melgailis un pašvaldības galvenie speciālisti.
Katru gadu pirmajā un pēdējā mācību dienā skolēni, pedagogi un vecāki apmeklē svētku dievkalpojumu Vecumnieku luterāņu baznīcā. Svētbrīdi 2. septembrī vadīja draudzes mācītājs Edgars Mažis un Skaistkalnes paulīniešu klostera tēvs Juris. Dita Starta skaidro, ka dievkalpojumiem, kuros piedalās skolēni, allaž ir ekumēniska ievirze. Ar mācītāju Edgaru Maži izglītības iestādei izveidojušies lietišķi, draudzīgi sakari.
Kolēģi sveica amatu mācības skolotāju Vitāliju Skrebeli un mūzikas pasniedzēju Jāni Āboliņu, kuri šonedēļ sākuši darbu Vecumnieku vidusskolā. Dita Starta ir gandarīta, ka svešvalodu pasniedzēju skaits papildinājies ar divām angļu valodas speciālistēm.
Pagastā darbojas trīs izglītības iestādes – Misas vidusskola, Vecumnieku vidusskola un Vecumnieku mūzikas skola. Misā mācās lielākā daļa Dāviņu pagasta bērnu, jo pašvaldības teritorijā nav nevienas izglītības iestādes. Savukārt Vecumnieku mūzikas skolas audzēkņu vidū ir vairāki Aizkraukles rajona bērni.