Atjaunojamās enerģijas uzņēmums un neatkarīgais elektroenerģijas ražotājs “Sunly” piesaistījis no “Swedbank” 22 miljonus eiro sešu saules parku būvniecībai. Divi saules parki atradīsies Bauskas novadā, portālu informēja “Sunly” komunikācijas vadītāja Latvijā Gita Sauka.
Finansējums ļaus īstenot projektus, kuru kopējā jauda sasniegs 52 MW, tādējādi kļūstot par līdz šim lielāko “Swedbank” ieguldījumu saules parku attīstībai Latvijā.
“Šis solis ļauj ambiciozi skatīties uz nākotnes iecerēm attiecībā uz Baltijas valstu un Polijas apgādi ar atjaunojamo enerģiju, kur “Sunly” ir ambiciozi plāni,” norāda Toms Nāburgs, “Sunly” izpilddirektors Latvijā.
Līdz šim starp “Sunly” investoriem minami tādi starptautiskie spēlētāji kā Francijas aktīvu pārvaldītājs “Mirova”, kas specializējies ilgtspējīgos ieguldījumos, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB), u.c. “Esam tiešām gandarīti par sadarbību ar “Swedbank” Latvijā, jo šis mums, kā grupai, ir pirmais pilnībā komerciālais saules enerģijas finansējums Baltijā un Polijā, bankai finansējot uzņēmumu, kas elektrību pārdos par tirgus cenu un balstoties uz tirgus principiem, bez papildu ilgtermiņa līgumiem vai garantijām. Inovatīvais risinājums bija iespējams, pateicoties rūpīgai aizdevuma strukturēšanai, kurā vērā ņemtas arī potenciāli svārstīgās elektroenerģijas cenas. Domāju, ka tas var kļūt par piemēru līdzīgiem finanšu darījumiem arī nākotnē,” ir pārliecināta “Sunly” Finanšu direktore Lili Kirikal.
“Reģionāla atjaunojamās enerģijas uzņēmuma ienākšana Latvijas tirgū apliecina mūsu valsts spēju un potenciālu drosmīgāk virzīties enerģētikas ražotājvalsts virzienā,” piebilst Jevgenijs Ivanovs, “Swedbank” Uzņēmumu pārvaldes vadītājs.
“Sunly” izpilddirektors Toms Nāburgs pastāstīja, ka Bauskas novadā saules parki tiek izbūvēti Iecavas un Bārbeles pagastā un to izveidē investēti 6 miljoni eiro. Tā kā abi no minētajiem parkiem saražos salīdzinoši nelielu elektroenerģijas daudzumu – 5 MW katrā, arī teritorija, ko tie aizņem nav liela – 8 hektāri katrā no parka vietām. T. Nāburgs precizē, ka zeme pieder “Sunly”. Būvniecība vēl nav noslēgusies, elektroenerģiju parkos plānots sākt ražot 2024. gada pirmajā pusgadā.
“Atjaunojamās enerģijas projektu, tostarp saules parku izveide, ir laikietilpīgs un pietiekami sarežģīts process. Šajā procesā viens no svarīgākajiem aspektiem ir tieši savstarpējā sadarbība ar cilvēkiem, tostarp zemes īpašniekiem un būvvaldi, kura Bauskas novadā, abos iepriekš minētajos pagastos, izveidojās ļoti veiksmīga. Piemēram, Iecavā esam iecerējuši padziļināt sadarbību ar tiešajiem kaimiņiem, kuri nodarbojas ar biškopību, jo mēs starp saules paneļu rindām plānojam iesēt zālienu, kas būs interesants bitēm,” teic T. Nāburgs un piebilst, ka Bauskas puse ir ļoti saulaina un te ir ideāli apstākļi saules parku izbūvei.
Saules parks tiks ierīkots arī Jelgavas novadā, Madonas novadā, pie Alūksnes pilsētas, kā arī Kurzemē – Liepājas ezera apvidū. Kopumā, šobrīd “Sunly” izstrādes procesā Latvijā ir vairāki saules un vēja enerģijas projekti, kas spēs saražot aptuveni 2TWh elektroenerģijas.
“Sunly” ir atjaunojamās enerģijas uzņēmums un neatkarīgs elektroenerģijas ražotājs, kas 2019.gadā dibināts Igaunijā, bet darbojas plašākā reģionā – tostarp Polijā un Baltijas valstīs. Uzņēmums attīstīta liela mēroga saules, sauszemes un atkrastes vēja enerģijas, kā arī enerģijas uzglabāšanas projektus.
Foto: Saules parks Iecavas pagastā. Publicitātes foto
Latvijā arvien vairāk visvisādu ārzemju energokompāniju.Nu tik būvēs,nu tik peļņu rausīs.Bet kāds labums vietējiem iedzīvotājiem?Būs lētāka enerģija?Ha,ha.
Tikai piesārņos Latvijas dabu un tas arī būs viss.
tas vairs “vērsim” nav pieejams un tiem namīpašniekiem, kuri nebūs līdz 01. 01. 2024. paspējuši noslēgt līgumus ar valsts monopola “Latvenergo” meitas uzņēmumu par sava, uz jumta uzstādītā “saules parka” pieslēgšanu tīkam, pēc šī datuma tas vairs nebūs iespējam, Latvenergo jūsu saražotā elektrība vairs nav vajadzīga. Lai dzīvo “Jupiteri” ar visiem ar viņu un Latvenergo noslēgtajiem līgumiem, par velns viņu zin par kādām iepirkuma cenām, jo tas ir komercnoslēpums.
mums pašiem, varbūt, kaut kad pēc nenoteikta laika būs “atjaunotā” Dreņģeru sēta” , pilsētas arhitekta, mākslinieka, vides arhitekta un vecpilsētas speciālista krēsli, ieteicams “atjaunotās” Dreņģeru sētas ēkā.
Kāpēc Bārbeles pagasta iedzīvotāji netiek informēti par šādu projektu?
Kad pabeigs, tad informēs!
“Vietējā bezvara” kā parasti klusa kā pele.