Ziemsvētku tirdziņš Trešajā adventē, 17. decembrī, bija kuplāk apmeklēts nekā pirms nedēļas rīkotais.
Iegādāties varēja dažādas lietas dāvanām, bija Skrīveru zemnieku saimniecība «Jaundimdāni» ar gaļas izstrādājumiem un kūpinājumiem, sierus tirgoja zīmola «Ievas siers» pārstāves no Bebru pagasta, pārdots tika daudz našķu – piemēram, vecsaulieši tirgoja sukādes, cidoniju sīrupu un citus gardumus, bija vietējie Bauskas vīni – gan no darītavas «Kaucis Creek Winery», kas ir Elitas un Ģirta Miķelsonu lolojums; gan vīni no Gata Kužuma «Kužums Winery». Karstvīnus apmeklētāji baudīja arī uz vietas, gaisā virmoja Ziemsvētku smaržas.
Kā novēroja «Bauskas Dzīve», pircēji iegādājās dāvināmas lietas, daudz pirka arī sierus, gaļu un vīnus. Baušķeniece Iveta Līdere, liela rokdarbniece, arī zeķu un cimdu adītāja, smiedamās „Bauskas Dzīvei” parādīja savu pirkumu tirdziņā – skaistas un siltas zeķes, ko gatavojas dāvāt dēlam un vedekliņai, kas atbrauks ciemos no Norvēģijas. Vēl viņa iegādājusies plāksnīti, uz kuras lasāms teksts: «Laimīgs ir tas, kas laimīgs ir savās mājās.» Tas arī būs zīmīgs tālo ciemiņu sagaidīšanai.
Gabrānu pāris – Valērijs un Līga – uz tirdziņu bija nākuši iegādāties individuālu meistaru ceptu maizi, taču tādas šoreiz pārdošanā nebija. Valērijs vērtē, ka Bauskas apkaimē maizes cepēju neesot, pavisam cita lieta Vidzemē un Latgalē – uz Kārsavu kad aizbraucot, vienmēr varot pašceptu maizīti nopirkt.
Uz meža skatuves Ziemsvētku vecītis vadīja programmu, aicinot klātesošos rotaļās un piesakot vokālās studijas «Pigoriņi» (vadītāja Ieva Aukšmuksta) uzstāšanos. Daudz bija ieradušies studijas bērnu vecāki, kuri juta līdzi savējiem. Pulciņā bija arī jaunās mākslinieces Dārtas tētis Matīss Garais. Viņš pastāstīja, ka līdz Ziemsvētkiem saorganizējis Dārtas dziedātās dziesmas ieraksta tapšanu – viņa izpilda Dona dziesmu «Zelta kamanas» (mūzika – Dons, teksts – Ingus Bērziņš). Jaudīga dziesma, kas jāiemūžina, sacīja Matīss. Dārtas, tāpat kā visu «Pigoriņu» dziedājums skanēja brīnišķīgi.
Pie telts, kur rūķi izsniedza Bauskas pilsētā reģistrētiem pirmsskolas vecuma bērniem pašvaldības sarūpētas saldumu paciņas, veidojās rinda. Citi mazie bija droši un pat dzejolīšus deklamēja, citiem rūķi un Ziemsvētku vecīši šķita aizdomīgi tēli, no kuru rokām labāk žiglāk paņemt paciņu un doties prom.
17. decembrī Rātslaukumā radošās darbnīcas vadīja Tautas lietišķās mākslas studijas “Bauska” dalībnieces, kuras piedāvāja izgatavot eglītes rotājumus un svētku kartītes, šeit čaklākie bija bērni. Vēl apmeklētājiem bija iespēja izveidot savu kustīgo svētku apsveikumu pie egles, iegriežoties 360 grādu video spinerī, interesentu netrūka.
Foto: Ivars Bogdanovs
ka vasaras vidū vismaz tik pat ilgu laiku nesmaržo Jāņu diena, vai kā tagad tā “iekļaujoši” saucama par “līgo svētkiem”. Ja jau “kultūra”, tad “kultūra” daudzu izpratnē, jeb kā agrāk mēdza teikt “izbraukuma tirdzniecība”
sūds
Kristiešu svētkus drīkst arī nesvinēt.
ja jau Ziemassvētki tiem asociējas ar gadatirgiem, ziedošanas pasākumiem un citām komerciālām izdarībām
Cik cilvēku visā pasaulē tika fiziski nogalināts un morāli iznīcināts Kristus kulta dēļ? Cik cilvēkus fiziski ir nogalinājis un morāli iznīcinājis no Kristus kulta patapinātais islāms? Te nu sanāk, ka ābramiskās reliģijas pasaulei ir izdarījušas ļoti daudz ļauna. Tāpēc bez sirdsapziņas pārmetumiem kristīgos Ziemassvētkus nesvinēt. Var mierīgi sodāt senos Dievus un senās Dievietes. Priekš tā egles nav jācērt.
Kas tev traucē nesvinēt un darīt visu ko citu? Bet nē – jāuzmācās visiem citiem ar savām pamācībām! Nesvini un necērt, bet es, varbūt, gribu svinēt Ziemassvētkus un cirst eglīti: ko nu? Aizliegsi?
Man patika. Malači Bauskas Kultūras centrs!
Loti dargi , trakas cenas tas nau normali.