Pirmdiena, 13. aprīlis
Jūlijs, Ainis
weather-icon
+2° C, vējš 1.53 m/s, A-DA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Pārbaudītas mūsu rajona frizētavas un ārstu prakses

Valsts sanitārās inspekcijas Bauskas kontroles un uzraudzības daļa 2002. gadā veikusi 550 kontroles.

Valsts sanitārās inspekcijas (VSI) Bauskas kontroles un uzraudzības daļa 2002. gadā veikusi 550 kontroles.
Pārbaudīta higiēniskā situācija, epidemioloģiskās drošības prasību ievērošana, kosmētikas, ķīmisko vielu un produktu tirdzniecības noteikumu ievērošana Bauskas rajonā.
Pagājušajā gadā vērtēts, kā tiek ievērotas higiēnas un epidemioloģiskās drošības prasības Bauskas rajona ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēs, dienesta viesnīcās, iedzīvotāju higiēniskās apkalpošanas vietās – frizētavās, pirtīs, kosmētiskajā kabinetā. Kontrolētas arī ārstu prakses, ambulatorās iestādes un zobārstniecības kabineti, slimnīcas. Veiktas ķīmijas preču un līdzekļu, kā arī kosmētikas tirdzniecības vietu pārbaudes.
Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, situācija rajonā uzlabojusies, ir mazāk neatbilstību normatīvo aktu prasībām. Tomēr darba veicējam, uzņēmējam ir jāseko līdzi likumdošanai un jāzina, kādi normatīvie akti ir saistoši viņa darbības jomai.
Kontroles veiktas dzeramā ūdens apgādes objektos. Vairākās vietās analīzes uzrādīja paaugstinātu duļķainību, kas neatbilst ūdens kvalitātes prasībām. Savu ūdensapgādes objektu darbību sakārtojuši SIA «Baus- kas ūdenssaimniecība», Stelpes, Skaistkalnes, Dimzukalna ūdenssaimniecības, kooperatīvā sabiedrība «Rosme». Šis darbs jāturpina, īpaši tām ūdenssaimniecībām, kurās ir daudz artēzisko urbumu, piemēram, Iecavas, Gailīšu, Ceraukstes, Īslīces pagastā. Lielāka atbildība un interese par ūdensapgādes objektiem būtu jāizrāda pašvaldībām.
Par preču izplatīšanas apturēšanu 33 akti sastādīti, veicot kontroles sadzīves ķīmijas un kosmētikas līdzekļu mazumtirdzniecības, arī ražošanas uzņēmumos. Pēc atbilstoša marķējuma uzrādīšanas izdotas 15 atļaujas preču izplatīšanas atsākšanai. Divos gadījumos tirdzniecībā atklātas preces ar beigušos realizācijas termiņu, tās izņemtas no apgrozības. Tā bijis SIA «Taures» un SIA «Elegants RDI» tirgotavās. Brīdinājumus par iespējamu darbības apturēšanu 2002. gadā Bauskas rajonā saņēmuši astoņi uzņēmumi, divu darbība apturēta.
***
Uzziņai
Valsts sanitārā inspekcija veic uzraudzību un kontroli epidemioloģiskās drošības, vides higiēniskā stāvokļa, dzeramā ūdens nekaitīguma, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu tirdzniecības, lietošanas un kosmētiskas līdzekļu drošuma jomās.
VSI atrodas Bauskā, Kalna ielā 7 (20. kabinets).

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.