Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ar pašvaldības atbalstu organizēs grafiti meistarklases, veidos video stāstus, rokdarbu studiju un darinās tērpus

Bauskas novada pašvaldības finansējuma saņemšanai izvirzītas pirmās piecas sabiedrisko organizāciju iniciatīvas. Līdz februāra vidum 13 sabiedriskās organizācijas izvērtēšanai iesniegušas 19 iniciatīvas, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad tāpat kā pagājušajā gadā iniciatīvu īstenošanai izglītības, kultūras, sporta, jaunatnes politikas, sociālajā un vides aizsardzības jomā pašvaldības budžetā ieplānoti 40 000 eiro. Atbilstoši nolikumam „Par līdzfinansējuma piešķiršanu sabiedrisko organizāciju iniciatīvu realizēšanai” viena piešķīruma summa nevar būt lielāka par 2500 eiro. Pašvaldībā atzīmē, ka šajā reizē biedrības ir bijušas īpaši aktīvas un līdz februāra vidum rezervēts jau viss plānotais līdzfinansējuma apjoms.  Sabiedrisko organizāciju projektu izvērtēšanas komisija pirmos piecus projektus jau ir izvirzījusi finansējuma saņemšanai, trīs no tiem ir jauniešu iniciatīvas.

“Pašvaldībai ir svarīga iedzīvotāju iesaiste un sabiedrības iniciatīva dzīves kvalitātes uzlabošanā Bauskas novadā. Atbalstot nevalstisko organizāciju rosinātus projektus, tiek veicināta arī sabiedrībai nepieciešamu, kvalitatīvu un efektīvu sabiedrisko organizāciju attīstība Bauskas novada administratīvajā teritorijā,” norādīja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Jauniešu biedrība “Mums pieder pasaule” iesniegusi projektu “Krāsas bez robežām”. Organizācija ar šī projekta palīdzību rosinās izpratni par vienu no Eiropas Savienības pamatvērtībām – dažādību. Jaunieši iecerējuši organizēt meistarklases, iesaistot profesionālus grafiti māksliniekus. Meistarklases dalībnieki apgūs tehnikas un dažādus izteiksmes veidus, lai varētu atainot savu nostāju un viedokli grafiti mākslā. Papildus plānotas arī diskusijas un spēles, lai vairotu izpratni par daudzveidību, cieņu pret dažādību, māku to pieņemt. Projekta rezultāts būs pieejams apskatei plašākai publikai – Svitenes muižas parkā tiks izstādīti projekta dalībnieku darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecavas senioru deju kolektīva “Kamenes” 20 dalībnieces ik nedēļu divas reizes tiekas deju nodarbībās Iecavas kultūras namā. Radošajā repertuārā bijušas vairāk nekā 78 dejas, tajā skaitā arī citu tautu: lietuviešu, igauņu, čehu, horvātu, vācu.  Lai “Kameņu” priekšnesumu padarītu krāšņāku, Iecavas sieviešu klubs “Liepas” projektā “Vienmēr aktīvas un radošas sievietes jebkurā vecumā!” darinās 20 tērpu komplektus. Te galvenās izmaksas sastāda materiāla iegāde, šuvējas modelētājas konsultācija un tērpu piegriešana, paredzēts, ka šūs pašas dalībnieces, kas arī veicinās socializēšanos.

Bauskas novada biedrība “Laiks jauniešiem” iesniegusi divus projektus. Projektā “Atklāj sevi – sarunas, kas maina” plānots izstrādāt spēli, kas rosinātu jauniešos atvērtību un vēlmi dalīties savā līdzšinējā pieredzē, veicinot pašizpratni, empātiju un sociālās prasmes. Papildus iecerēti spēles prezentācijas pasākumi, kas atbalstīs jauniešu personīgo un sociālo izaugsmi. Spēles sagatavošanā iesaistīsies gan biedrības “Laiks jauniešiem” mentori, gan sociālie darbinieki. Gatavā spēle tiks nodota organizācijām un iestādēm, kuras strādā ar sociālā riska jauniešiem.

Savukārt projekta “Mēs jauniešiem – stāsts” ietvaros plānots veidot 12 informatīvus video stāstus jauniešiem un viņu vecākiem par dažādām aktuālām problēmām, ar ko saskaras mūsdienu jaunieši mainīgajā pasaulē. Video plānoti kā iedvesmas un atbalsta stāsti, demonstrējot iespējas, kur jaunietim un viņa ģimenei saņemt atbalstu. Projekta īstenošanā iesaistīsies gan biedrības jaunieši un viņu vecāki, gan sadarbības partneri. Organizācija dalībai projektā uzrunās arī vietējās kopienas pārstāvjus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt nodibinājums “Latvijas Lauku sieviešu uzņēmējdarbības atbalsta fonds” ir apņēmies izveidot rokdarbu studiju Bauskā, kopienas centrā “Pasta 5”.  Astoņu mēnešu garumā interesenti varēs kopīgi radoši darboties studijas “Stella” ilggadējās vadītājas un amatnieces Mairas Vīķes vadībā. Projektā plānotas nodarbības šūšanas pamatu apguvē, modelēšanā, piegrieztņu veidošanā, tekstilmozaīkā, audumu apgleznošanā, aušanā un dāvanu darināšanā. Notiks arī pašdarināto tērpu modes skate.

Pārējo 14 iesniegto projektu izvērtēšana vēl turpinās. Izvērtēšanas komisijas vadītāja ir attīstības un plānošanas nodaļas vecākā projektu vadītāja Ineta Bramane. Komisijā darbojas ekonomikas un finanšu nodaļas ekonomiste Marija Abramčika, sociālā dienesta sociālās palīdzības un sociālā darba nodaļas vadītāja Ina Jankeviča, uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta vadītāja Laura Ārente un attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Jolanta Kalinka. Projektu izvērtēšanā sabiedrību pārstāv SIA “Bauskas Dzīve” valdes priekšsēdētāja un laikraksta “Bauskas Dzīve” galvenā redaktore Anita Rozentāle.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

  1. Citāts: Meistarklases dalībnieki apgūs tehnikas un dažādus izteiksmes veidus, lai varētu atainot savu nostāju un viedokli grafiti mākslā.
    Man ļoti patīk grafiti māksla. Gribu uzsvert “Māksla”. Lūdzu, lūdzu, profesionāļi, pastāstiet dalībniekiem, ka savus izteiksmes veidus nevajag atainot, kur ienāk prātā un vietās, kas tev nepieder. Tūlīt saskatīsies meistarklases un domās, ka gatavi “māklinieki” un aiziet apķēzāt sienas ar savu nostāju un “mākslu”. Pastāstiet, dalībniekiem, lūdzu, kas kur iederas un kas ir Māksla.

    13
  2. Grafiti ir sveša īpašuma bojāšana. Nevajag huligānismu attaisnot ar “mākslu”! Tie “mākslinieki” ir bezkauņas un nedaudz slimi. Vai pašvaldības policija ir noķērusi kaut vienu “mākslinieku”?

    13
    1
  3. mainās laiki, mainās arī idejas, kā uzpērkami vēlētāji, ar cerību lai patreizējiem “labumu dalītājiem” nākamajās vēlēšanas nevajadzētu palikt “ar garu degunu”. Ja savulaik, okupācijas un vietējo kolaboracionistu varas 99,9 balsu nodrošināšanai vēlēšanu iecirkņos izveidoja bufetes ar “poļu šnabi”, ‘armēņu konjaku”, “jubilejas desu” un citiem labumiem, par ko “vietējās dvēseles” varēja tikai sapņot vēlēšanu starplaikā. Tagadējā “dominējošā suga” nospriedusi, ka pietiks vien ar dažu sienu “izdaiļošanu”, kas vēlēšanu starplaikā ir sodāma rīcība. Vai arī pieejama “projektu ietvaros” savējiem jau par tūkstošiem eiro, kā bijusī SPK pirts ēka Rīgas ielas galā, vien kāda tā pēc skaistināšanas tagad izskatās…

  4. Grafiti ir no administratīvi sodāmo darbību klāsta. Varbūt atbalstīt arī Bauskas alkoholiķus, narkomānus, prostitūtas, kaušļus un citus morālos “nesaturētājus”? Tie visi ir vēlētāji.

  5. Tādi bezzobaini un abstrakti projekti šauram interesentu lokam .Tie tērpi vē, bet pārējie- rakstīti ar dakšām ūdenī un nauda izkūp gaisā

  6. Mjaaa par maz mums cūcību Bauskā. Par īstu grafiti neko nesaku, bet ticiet man, ka no nemākuļu puses saksies ķēpāto sienu periods.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.