Ārlietu ministrija aicina iedzīvotājus sniegt koordinētu palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem, tāpēc Latvijas valsts un nevalstiskās organizācijas (NVO) ir apvienojušas spēkus, lai sniegtu vienotu un koordinētu palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem.
Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), ir izveidota centrālā atbalsta platforma “palidziukrainai.lv”, kurā aicināts reģistrēties ikviens, kurš vēlas palīdzēt. Atsevišķi izveidota arī pieteikšanās anketa uzņēmējiem, kuri vēlas sniegt humāno palīdzību. Anketa pieejama, sekojot saitei “ieej.lv/vkbSy”.
Tāpat ir izveidots vienotais tālruņa numurs +371 27380380, kur īpaši tiek aicināti zvanīt no kara bēgošie Ukrainas iedzīvotāji.
ĀM pavēstīja, ka ar Latvijas iedzīvotāju iesaisti, kas ir vienoti koordinēta, līdz 7.martam Ukrainā ir nogādātas četras humānās palīdzības kravas, un 8.martā izsūtītas vēl divas kravas. Kravas saņem dažādas Ukrainas labdarības organizācijas, kas nodrošina humānās palīdzības nonākšanu vietās, kur tā ir visvairāk vajadzīga, un tiem ukraiņiem, kuriem tā visvairāk nepieciešama.
Pēc ĀM paustā, kravu saturs ir dažāds: segas, guļammaisi, matrači, higiēnas preces, pārtikas produkti, dzīvnieku barība, medicīnas preces un medikamenti. Ukraiņi pirmās kravas ir saņēmuši un pauž pateicību Latvijas iedzīvotājiem par izpratni, līdzi pārdzīvošanu un nesavtīgo palīdzību, sarūpējot nepieciešamās humānās palīdzības preces.
ĀM uzsvēra, ka centralizēti koordinējot palīdzības sniegšanu, ir iespējams efektīvi, laikus un bez sarežģījumiem nogādāt Ukrainā humāno palīdzību, kas ukraiņiem ir patiešām vajadzīga. Tāpat, reģistrējoties platformā “palidziukrainai.lv” un saskaņojot darbības, Latvijā ir palīdzēts nokļūt jau vairākiem tūkstošiem Ukrainas civiliedzīvotāju.
ĀM vērsa uzmanību, ka joprojām ir gadījumi, kad Latvijas iedzīvotāji bez reģistrēšanās un nekoordinēti mēģina apkopot un nogādāt humānās kravas Ukrainā vai paši dodas pakaļ cilvēkiem. Uz robežām veidojas sastrēgumi un sajukums, kas kavē ukraiņu nokļūšanu drošībā. Savukārt, pašrocīgi piegādājot humānās palīdzības kravas, nav skaidrības, kas būs to gala saņēmēji.
Tāpat katru dienu pieaugot karadarbības intensitātei Ukrainā, atrašanās valstī kļūst arvien bīstamāka, bet izkļūšana no tās – sarežģītāka.
Tādēļ ĀM aicina neorganizēt pašrocīgi humāno kravu piegādi vai ukraiņu uzņemšanu un nedoties uz Ukrainu, jo tas ir dzīvībai bīstami. Tā vietā ikviens, kurš vēlas sniegt atbalstu, var reģistrēt savas iespējas palīdzēt platformā “palidziukrainai.lv” un gaidīt, līdz koordinators sazināsies, kad palīdzība būs nepieciešama.
“Būsim vienoti un sniegsim koordinētu palīdzību. Palīdzība Ukrainas iedzīvotājiem būs nepieciešama ilgstoši, un tādēļ vēl jo būtiskāka būs vienota, cieša un rūpīgi saskaņota palīdzības sniegšana. Pateicamies ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš ir gatavs sniegt atbalstu ukraiņiem, bet lūdzam to darīt saskaņoti,” pauda ĀM.
Palīdzības sniegšanas ukraiņiem koordinācijā ir apvienojušās un cieši sadarbojas valsts iestādes – Aizsardzības ministrija, Iekšlietu ministrija, Sabiedrības integrācijas fonds, Valsts robežsardze, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts kanceleja, Ārlietu ministrija – un vairāk nekā 60 NVO.
Foto: www.unhcr.org
Reklāma