No 15. līdz 17.martam astoņi Zemgales uzņēmēji piedalās starptautiskā tūrisma ekipējuma izstādē “Camp Villmark” Norvēģijā, lai veicinātu eksportspēju un virzītu savus produktus un pakalpojumus starptautiski, portālu informēja eksperte darbā ar uzņēmējiem Sandra Grigorjeva.
Viņa paskaidroja, ka dalība izstādē uzņēmējiem iespējama pateicoties Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) grantu projekta “Uzņēmējdarbība Zemgalē” aktivitātēm.
Zemgales reģions izstādē “Camp Villmark” pārstāvēts ar savu stendu “Product from Latvia”, un tajā darbosies uzņēmēji no visām sešām ZPR pašvaldībām – Jelgavas valstspilsētas, Jelgavas, Dobeles, Bauskas, Aizkraukles un Jēkabpils novada.
S. Grigorjeva norāda, ka izstādes četrās hallēs (medības/makšķerēšana, atpūta dabā, specializētā pārtika, suņi/kaķi) būs iespēja ne tikai parādīt sevi Zemgales kopstendā, bet arī redzēt citu uzņēmēju veikumu, uzzināt nozares tendences un iepazīt skandināvu tirgu.
Bauskas novadu izstādē pārstāv divi metāla apstrādes uzņēmēji-amatnieki – Uldis Šulcs no “Zemgales Smēde”, kurš izstādē prezentē damaskas tērauda nažus, cirvjus, mačetes, kā arī tērauda ugunskura vietas, trijkājus un uguns grozus. Savukārt Austris Krūmiņš, zīmola “Metāls ar dvēseli”, pārstāvis piedāvā iepazīt Zemgalē darinātus vieglus, pārnēsājamus grillus, iesmus un ugunskuru statīvus.
No Jelgavas valstspilsētas izstādē piedalās mājdzīvnieku kopšanas produktu ražotājs SIA “PURUS.PET” fokusējoties uz “privātā zīmola” klientu piesaisti un SIA “Tours Across Baltics App”, kas piedāvā tūrisma apskates objektu audio gidu audiovizuālā satura izstrādi un satura digitalizēšanu.
Uz izstādi devušies arī divi specializētās pārtikas ražošanas uzņēmumi – SIA “Spāres-L” ar sublimētām gatavām maltītēm un pankūku maisījumiem, kas īpaši piemēroti atpūtā pie dabas, pārstāvot Jēkabpils novadu un zīmols Pupuchi – ar bez eļļas grauzdētām pupu uzkodām, kā arī funkcionālajiem ātrajiem ēdieniem tūristiem, pārstāvot Jelgavas novadu.
No Dobeles novada uz izstādi devies zīmols “Nomadic Homes”, kas ražo lielizmēra tipi teltis, kā arī somas un priekšautus, kas radīti no telšu materiālu atgriezumiem. Tipi teltis var kalpot kā glamping vieta dārzā vai kļūt par plašāku atpūtas vietu, kur aicināt viesus.
SIA “Wildcamper” izstādē piedalās ar automašīnu jumta teltīm un mobilo pirti, ko piedāvā gan iegādāties gan nomāt, pārstāvot Aizkraukles novadu.
S. Grigorjeva atklāja, ka izstādes 66 kvadrātmetru lielo Zemgales stenda vizuālo konceptu izstrādājis zīmols “Minlu”, balstoties uz Zemgales plānošanas reģiona krāsām un uzņēmēju izstādāmajiem produktiem. Stendā apmeklētājiem tiks piedāvātas arī degustācijas – ceptas pankūkas un piedāvātas sublimētās maltītes no SIA “Spāres-L” un grauzdētu pākšaugu, dārzeņu un garšvielu maisījums no “Pupuchi”.
15.martā ar savu klātbūtni stendā pagodināja Latvijas vēstnieks Norvēģijā Mārtiņš Klīve.
Dalībai starptautiskajā tūrisma ekipējuma izstādē uzņēmēji tika izvēlēti pēc ZPR 2023.gada oktobra uzsaukuma, kuri, pēc pieteikumu izskatīšanas, tika noteikti kā piemērotākie, lai dotos prezentēt Zemgali uz izstādi. Mērķis dalībai izstādē ir Zemgales uzņēmēju atpazīstamības veicināšana, parādot Zemgales ražošanas iespējas un potenciālu.
Aktivitātes Norvēģijā tiek organizētas projektā “Uzņēmējdarbība Zemgalē”, un to finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot EEZ grantus. Projekta kopējais budžets ir 969 256 eiro, no kuriem EEZ grantu līdzfinansējums ir 793 867,70 eiro.
Zemgales REĢIONS ! Varbūt tomēr zeme, apvidus, apriņķis, apgabals, vieta, novads vai vienkārši Zemgale, galu galā, ko, godājamie latviešu skolā gājušie, latviešu ģimenē augušie, latviešu skribenti ?