Pagastu bibliotekāri un Bauskas nevalstisko organizāciju pārstāvji 4. aprīlī iesaistījās diskusijā par Eiropas Savienību.
Pagastu bibliotekāri un Bauskas nevalstisko organizāciju pārstāvji 4. aprīlī iesaistījās diskusijā par Eiropas Savienību (ES). Rajona Centrālajā bibliotēkā bija ieradusies Eiropas Komisijas delegācijas Latvijā padomniece Hella Gerta.
Vispirms bibliotekāri noklausījās Valsts Administrācijas skolas speciālistes Kristīnes Drēviņas lekciju par jaunumiem ES un Latvijas attiecībās. Hella Gerta aplūkoja bibliotēkā iekārtoto Eiropas Savienības informācijas punktu, kas darbojas no šī gada janvāra. Bibliotēkas lietotāji var saņemt daudzveidīgu informāciju par visām ES aktualitātēm un pētīt atsevišķus tematus.
Sarunā ar Hellu Gertu rajona Centrālās bibliotēkas direktore Baiba Tormane akcentēja bibliotekāru lomu sabiedrības izglītošanā. Viņa stāstīja par Ziemeļvalstīs gūto pieredzi, kas izmantota, iekārtojot ES informācijas punktu. To būtu nepieciešams paplašināt un pilnveidot, lai ziņas par ES bibliotēkas apmeklētāji varētu meklēt arī internetā. Pagaidām tas nav iespējams, jo lasītavā ir tikai divi datori. Nepietiekama informācija daļā sabiedrības veicina negatīvu nostāju pret ES.
Padomniece Hella Gerta atzina, ka vienotā un sakārtotā Eiropā vissvarīgākā ir likumu vara, kas visu dalībvalstu pilsoņiem nodrošinās līdzvērtīgas tiesības. Daudzas ES likumu normas Latvijā jau darbojas, un sabiedrība to ieviešanu novērtējusi pozitīvi.