Ministru kabinets 28. decembrī nolēma pagarināt bijušo PSRS pasu nomaiņas termiņu līdz 2000. gada 31. martam.
Ministru kabinets 28. decembrī nolēma pagarināt bijušo PSRS pasu nomaiņas termiņu līdz 2000. gada 31. martam.
Neoficiālu lūgumu pārcelt termiņu bija izteikusi arī Eiropas Drošības un sadarbības organizācija.
Pēc valdības sēdes iekšlietu ministrs Mareks Segliņš informējis, ka valdība uzdevusi Tieslietu, Ārlietu un Iekšlietu ministrijām kopā līdz 20. janvārim izstrādāt veicamo pasākumu kopumu, lai iespējami lielāks personu skaits ātrāk varētu apmainīt pases. Tieslietu un Ārlietu ministrijām arī jāprecizē, kāds būs to personu statuss, kuras noteiktajā termiņā nebūs pases apmainījušas. M. Segliņš uzsvēra, ka pēc 31. marta pasu maiņas termiņš pagarināts vairs netiks.
Pašlaik Latvijā PSRS pilsoņu pases pret nepilsoņu pasēm apmainīt nav paguvuši aptuveni 70 tūkstoš personu. Apmēram 44 tūkstoši šo personu jau ir Krievijas pilsoņi, tāpēc viņiem būs jānoformē uzturēšanās atļaujas. Pārējie iedzīvotāji, kuriem nebūs citas valsts pilsonības vai attaisnojošu iemeslu pases saņemšanai, iespējams, Latvijā uzturēsies bez legāliem personu apliecinošiem dokumentiem. Tomēr arī šīs personas netiks izraidītas no valsts. Pēc likuma, no valsts var izraidīt tikai tos cilvēkus, kuriem ir citas valsts pilsonība, pastāvīgs pieraksts tajā, turklāt šī valsts ir apliecinājusi gatavību uzņemt izraidīto personu.
Neraugoties uz pasu apmaiņas termiņa pagarinājumu, ar PSRS pilsoņa pasēm nav iespējams saņemt pensijas, pabalstus un citus sociālos pakalpojumus. Pēc valdības noteikumiem, no 2000. gada 1. janvāra šīs pases vairs nav derīgas lietošanai Latvijā.