Piektdiena, 1. maijs
Lilija, Liāna
weather-icon
+6° C, vējš 0.89 m/s, R-ZR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Daina Kraukle. «Latviešu rakstu zīmes»

Šim izdevumam – rokasgrāmatai – vajadzētu būt katra latvieša grāmatplauktā.

Šim izdevumam – rokasgrāmatai – vajadzētu būt katra latvieša grāmatplauktā. Autore ir apkopojusi informāciju par etnogrāfisko ornamentu izplatītākajām rakstu zīmēm, ko papildina grafiski attēli un izteiksmīgas fotogrāfijas.
Izklāstā ietverta arī ornamentālo pamatelementu un krāsu semantika (nozīme). Padziļināti ir skaidrota daudzās senajās kultūrās izplatītā ugunskrusta jēga. Vērtīgais izdevums varētu būt saistošs arī cittautiešiem.
Anšlavs Eglītis. “Līgavu mednieki”
Atkārtotu izdevumu mākslinieka Jura Petraškevica elegantā grafiskā ietērpā piedzīvojis viens no autora populārākajiem darbiem. Spožais intelektuālis, dzirkstošais ironiskās prozas meistars A. Eglītis apraksta pagājušā gadsimta 30. gadu Rīgas “labāko aprindu” ikdienu. Autors, būdams apbrīnojami vērīgs un precīzs raksturotājs, situācijas ir nolūkojis vidē, kurā pats uzturējies.
Literatūrzinātnieks Viktors Hausmanis “Līgavu medniekos” saskata asociācijas ar A. Dimā “Trim musketieriem” un secina, ka brašo Rīgas jaunekļu trijotne līdzinās elegantajiem franču dēkaiņiem.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.