Iecavas luterāņu baznīcā 5. Vasarsvētku festivāls noslēdzās ar dievkalpojumu 4. jūnijā. Draudzes mācītājs Rolands Radziņš svētrunā izcēla Vasarsvētku nozīmi: «Ko Vasarsvētki nozīmē mums katram personīgi, ko mums kā Iecavas draudzei, luteriskai baznīcai? Atbilde ir – tie mums dod garīgu mērķi! Ļoti konkrētu garīgu mērķi – kā dzīvot, uz ko tiekties, uz ko cerēt un gaidīt!»
Vai mēs šo mērķi ieraudzījām, vai saklausījām, ejot bagāto kultūras piedzīvojumu ceļu līdz Vasarsvētkiem? Vai uz festivālu atnākušie iecavnieki un, vēl jo vairāk, draudzes cilvēki juta atbalstu saviem meklējumiem no vairāk nekā 130 fes-tivāla dalībnieku – mūziķu un mākslinieku – devuma?
Jau pirms nedēļas ar biedrības «RaDam» atbalstu tika iekārtota un atklāta Iecavas mākslinieku izstāde. Festivāla piecos koncertos muzicēja Iecavas vidusskolas mazo dziedātāju kuplais pulks Militas Pīlādzes vadībā, spēlēja Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, dziedāja Krista Baranova un luterāņu draudzes ansamblis. Viesojās Salgales draudzes ansamblis, Rīgas ansambļi «Laudetur», «Freska», «Krētas freskas» un Bauskas «Adoramus». Nelielo baznīcas telpu pieskandināja koris «ERELBE» Zaigas Lazdiņas-Radziņas un gospeļkoris Gundegas Dūdas vadībā. Skanēja ērģeļmūzika Dignas Spakevičas sniegumā.
Pie šī gada novitātēm varam pieskaitīt ekskluzīvo iespēju klausīties Ingrīdas Vītolas izpildīto Vasarsvētku kantāti, kad pie ērģelēm bija pats autors Ingmars Zemzaris, un pianista Māra Žagara benefici – atraktīvi veidoto ekskursu improvizācijas jomā, iesaistot klausītājus aktīvā līdzdalībā.
Svētdienas rīta koncertā no baznīcas torņa Iecavu pārskandināja trompetes spožais skanējums Bruno Ančāna sniegumā. Viņa spēle ievadīja Vasarsvētku dievkalpojumu, pēc kura draudze saņēma Reformācijas 500. jubilejas gadam īpaši nozīmīgu dāvinājumu – V. Veļķeres mākslas darbu «Lutera roze».
Pēc dievkalpojuma skanēja pateicības vārdi dalībniekiem, organizatoriem un aktīvākajiem klausītājiem. Festivāla simbols – zvans – rotājās ne tikai pirmā koncerta nosaukumā, dalībniekiem dāvātajos māla suvenīros vai gleznojumos uz piemiņas nozīmītēm, bet pat lielās putukrējuma tortes rotājumā kā salds punkts uz «i».
Vasarsvētku garīgais mērķis – uz ko tiekties – saņēmis apstiprinājumu 5. Vasarsvētku festivāla norisē. «Dodot gūtais neatņemams», mūziķi un mākslinieki jo īpaši jūt šo vārdu nozīmi, saņemot klausītāju atzinību, bravo saucienus un ziedus.