Otrdiena, 7. aprīlis
Zina, Zinaīda, Helmuts
weather-icon
+4° C, vējš 1.34 m/s, Z-ZA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

«DROGAS». JUMS LĪDZĀS!

19. gs. sākumā katrā Latvijas pilsētā bija veikaliņi, kuros vienuviet varēja iegādāties gan tēju, gan cukuru, arī petroleju, «bonbongas», ziepes, naglas un citas saimniecībā nepieciešamas lietas.

19. gs. sākumā katrā Latvijas pilsētā bija veikaliņi, kuros vienuviet varēja iegādāties gan tēju, gan cukuru, arī petroleju, «bonbongas», ziepes, naglas un citas saimniecībā nepieciešamas lietas. Tāda jauka bodīte bija arī Kurzemes pilsētiņā Kuldīgā. Tās nosaukums bija «Drogas». Ar vārdu «drogas» latviešu valodā mēs saprotam kaltētus augus vai to daļas, ko izmanto ārstniecībā.
Ir zināms, ka arī tirgotāja talants pāriet no paaudzes uz paaudzi. Tā ir noticis ģimenē, kuras īpašumā bija un ir arī šobrīd veikals «Drogas». Tikai nu jau «Drogas» visiem pazīstams kā Latvijā pirmais un šobrīd Latvijas lielākais mazumtirdzniecības veikalu tīkls.
«Drogas» – pirmais pašapkalpošanās veikalu tīkls Latvijā
Pirmais pašapkalpošanās veikals «Drogas» tika atvērts Rīgā, Dzirnavu ielā 57, 1993. gada 10. decembrī. Astoņu gadu laikā ir izveidots lielākais kosmētikas, matu kopšanas līdzekļu, matu krāsu, higiēnas, saimniecības un sadzīves preču tirdzniecības veikalu tīkls Latvijā. No 2000. gada veikalu tīkls «Drogas» ir pārstāvēts visos Latvijas reģionos, veikalu skaita pārsvaru vēl joprojām atstājot Rīgā.
«Drogas» – lielākais veikalu tīkls Latvijā
A/s «Drogas» šī gada mērķis ir turpināt straujo attīstību, paplašinot veikalu tīklu gan Rīgā, gan citās pilsētās. 2001. gada laikā jaunatvērto veikalu skaits līdzinājās iepriekšējos septiņos darba gados atvērto veikalu skaitam. Tīkla attīstības raksturīgākā iezīme 2001. gadā atšķirībā no iepriekšējiem gadiem bija tā, ka veikali «Drogas» iekļāvās tirdzniecības centros esošo veikalu sastāvā. Ar pirmā veikala atklāšanu Lietuvā, Viļņā, 2001. gada 15. decembrī veikalu tīkls «Drogas» kļuva par starptautisku tīklu un ir apsveicams kā pirmais Latvijas vietējās izcelsmes starptautiskais veikalu tīkls! Pagājušā gada neto apgrozījums a/s «Drogas» bija 15877885 lati, kas ir 48,18% reālais pieaugums attiecībā pret 2000. gadu.
«Drogas» – sortimenta politika
Veikali piedāvā preces visai ģimenei. Ikdienā nepieciešamo mazgājamo, tīrīšanas un citu sadzīves ķīmijas līdzekļu klāstu papildina saimniecības preces, trauki, virtuves piederumi, higiēnas preces, galantērija, pārtika mājdzīvniekiem, aktuālas sezonas preces, aksesuāri un bagātīgs dažādu dekoru klāsts mājas rotāšanai gan svētkos, gan ikdienā. Liela uzmanība veltīta arī bērnu pārtikai, higiēnas precēm un rotaļlietām. Tikpat rūpīgi veidots arī parfimērijas, galantērijas, skūšanās piederumu un skūšanās kosmētikas klāsts vīriešiem. Bet nesalīdzināmu uzmanību saņem sievietes. «Drogās» ir visdažādāko skaistumkopšanas līdzekļu klāsts. Tas ir tik ērti – nopirkt ikdienā nepieciešamo, pie viena arī izmēģinot dekoratīvās kosmētikas kolekciju sezonas aktualitātes, nobaudot kāda smaržūdens aromātu vai iepazīstoties ar jaunumiem matu kopšanā. Sortiments veikalos pastāvīgi mainās, tiek papildināts. Piemēram, 2000. gadā sortimentā tika iekļauti bakalejas izstrādājumi, uztura bagātinātāji un pārtikas piedevas. Attīstoties veikala koncepcijai, kura diktē noteiktu sortimenta maiņu arī proporcijās, tiek papildinātas pieprasītākās preču grupas. Piemēram, dekoratīvās kosmētikas kolekcijas, zeķu, zeķbikšu, šampūnu, matu krāsu un citas matus kopjošās kosmētikas kolekcijas, vīriešu un sieviešu parfīmi. «Drogās» ir gan ekskluzīvas, gan tieši pretēji – cenās ļoti zemas produktu sērijas, lai katrs atrastu sev nepieciešamo un piemērotāko.
«Drogas» – pircējiem draudzīga cenu politika
A/s «Drogas» tirdzniecības politika attīstījusies astoņu gadu laikā, un ieņemamā līdera vieta Latvijas sadzīves preču tirdzniecībā ir pārdomāta, mērķtiecīga darba auglis. Līdera pozīcija tirdzniecībā nav iespējama bez pircējiem draudzīgas tirdzniecības politikas. Un pircēju skaits «Drogās» Latvijā ir tiešs darba kvalitātes rādītājs. Aizvien pieaugošais pircēju skaits katrā veikalā – fakts, kas neprasa komentārus. Arī katrs jaunatvērtais veikals, lai kur tas atrastos, strauji un stabili iekaro pircēju simpātijas. Daudzi «Drogas» izvēlas par pastāvīgu iepirkšanās vietu.
A/s «Drogas» pārliecinošs un iedarbīgs līdzeklis ir draudzīgās cenas. Tās papildina aktīvs, nepārtraukts, pircējiem ļoti izdevīgs dažādu preču akciju maratons (ap 250 dažādiem piedāvājumiem gadā). Katras akcijas laikā tiek piedāvātas viena vai vairākas produktu grupas ar lielām atlaidēm, kas bieži tiek papildinātas ar loterijām un dāvanām. Tādējādi vērīgs pircējs, regulāri iegriežoties veikalā un izmantojot akciju piedāvājumus, izdevīgi nopērk sev visu nepieciešamo. Akciju plānojums veidojas, balstoties uz tirdzniecības datiem – pircēju pieprasījumu, ievērojot attiecīgās preces piemērotību sezonai.
«Drogas» – pamanāma oriģinalitāte
Ja Latvijas tirgū parādās jaunums, piemērots pārdošanai «Drogās», tad «Drogas» ir veikali, kuros to bieži vien var iegādāties agrāk nekā citur. Preču piegādes sistēma veikaliem ir izstrādāta un nerada sarežģījumus arī preču ārpuskārtas piegādēs. Par to «Drogas» pateicas saviem atsaucīgajiem piegādātājiem gan Latvijā, gan ārzemēs.
Jāatzīmē, ka «Drogas» izceļas ar precēm, kuras nav raksturīgas citiem veikaliem, jo gan ikdienā, gan svētkos saņem starptautiskajās mesēs noskatītas, izvēlētas un pasūtītas kolekcijas no dažādām valstīm. Atšķirīgais sortiments, nenoliedzami, izceļ veikalus «Drogas» uz daudzu tirdzniecības vietu fona, kuri pasūta preci tikai no vietējiem piegādātājiem.
Sevišķi interesantas ir svētku kolekcijas. Tā kā Latvijā arvien intensīvāk atzīmē arī Valentīna dienu, Visu Svēto nakti, kā arī valsts svētkus, 18. novembri, un Mātes dienu, tad šajos svētkos «Drogās» pircēji vienmēr atrod oriģinālus piedāvājumus.
«Drogas» DĀVANU KARTES
Dāvanu kartes ir pilnīga izvēles brīvība veikalā «Drogas»!
Tās pieejamas 5, 10 un 20 latu vērtībā. Tām nav termiņa ierobežojuma. Katrs tās saņēmējs tiks iepriecināts divreiz. Pirmoreiz – saņemot karti, otrreiz – ļaujoties izvēles brīvībai un izvēloties sev tīkamāko dāvanu.
«Drogas» PIRCĒJA KARTE
Jau piekto gadu veikalos darbojas «Drogas» PIRCĒJA KARTE, kura sniedz pastāvīgu 5% atlaidi katram pirkumam. Karte ir derīga vienu gadu, bet pie jaunas, nākamā gada kartes iegādes pircējs (iepriekšējā gada kartes īpašnieks) saņem ievērojamu atlaidi. Pircēja kartes īpašnieks sevišķi izdevīgi iegādājas akcijas preces, jo atlaide ir spēkā pastāvīgi, arī atlaižu akciju laikā.
«Drogas» simbols – strelīcija
Kādēļ gan par «Drogas» simbolu ir izvēlēts siltumu un komfortu mīlošs strelīcijas zieds? Dzīve sastāv no sīkumiem – notikumiem, lietām, kuru savstarpējā mijiedarbība nodrošina sakārtotu, ērtu, spraigu un dinamisku vai arī haotisku tās ritmu. Strelīcijas zieda forma ir ļoti dinamiska, bet tās krāsas – oranžais un violetais – lielisks papildinājums «Drogās» izmantotajam zaļajam un baltajam tonim. Uzmanīgi ieskatoties, strelīcijas zieds ar savu formu atgādina vējrādi, karogu, pastieptu delnu – simbolus, kas ir atbilstoši sniegtajam piedāvājumam pircējiem un raksturīgi vispārējai tīkla attīstībai. Piemēram, vējrādis ātri reaģē uz izmaiņām un vienmēr norāda pareizo virzienu. Arī kompānija a/s «Drogas» dodas precīzi noteiktā, pareizā attīstības virzienā. Un norāda arī pircējiem ceļu, kā ātri atrisināt savas ikdienas problēmas un vērst dzīvi ērtāku – vienuviet ekonomiski iegādājoties visu sadzīvē nepieciešamo. Savukārt karogs apzīmē stratēģiski svarīgu vietu (veikali «Drogas» vienmēr atveras pircējam ērtā vietā), bet delna, kuru atgādina strelīcijas zieda pamatne, šķiet kā draudzīga devēja roka, pastiepta sveicienam.
«Drogas» – labdarība
1999. gada vasarā a/s «Drogas» sāka sadarbību ar Latvijas Bērnu fondu (LBF), gādājot dāvanas vasaras nometnē bērniem invalīdiem. Tajā gadā LBF uzsāka jaunu projektu – līdzekļu vākšanas akciju «Nepaej garām», kuras mērķis bija izveidot centru no vardarbības cietušo bērnu rehabilitācijai. A/s «Drogas» nolēma pasūtīt Zviedrijā izgatavotus triecienizturīga stikla seifus naudas līdzekļu ziedošanai veikalos. Pateicoties pircēju atsaucībai, a/s «Drogas» 1999. un 2000. gadā bija lielākais vietējais līdzekļu ziedotājs šim projektam. Sadarbība ar LBF joprojām turpinās. Veikalos «Drogas» joprojām atrodas ziedojumu seifi, un inkasācija tiek veikta regulāri, kas norāda par akcijas lietderību, pircēju iejūtību un atsaucību veikalos «Drogas». Šajā projektā a/s «Drogas» piedalās jau trešo gadu un neapšaubāmi, ka tieši šīs palīdzības dēļ pagājušā gada nogalē Rīgā tika atvērts pirmais un pagaidām vienīgais Latvijā rehabilitācijas centrs no vardarbības cietušajiem bērniem. Kopumā 2001. gadā ziedojumi šim projektam sastādīja Ls 7187,7. Un tieši ar «Drogas» veikalu palīdzību izdevās savākt lielāku daļu no šī summas – 78%. No vardarbības cietušo bērnu rehabilitācijas centrs ir uzcelts un darbojas. Bet a/s «Drogas» turpina sadarbību ar Latvijas Bērnu fondu un no 2002. gada marta uzsāks atbalsta kampaņu palīdzībai jauniešiem narkomāniem.
Veikalu tīkla «Drogas» straujā attīstība turpināsies!
Pateicoties ilgstošam, veiksmīgam a/s darbam, veikalu «Drogas» vārds Latvijā ir pazīstams arī to pilsētu iedzīvotāju vidū, kurās «Drogas» vēl tikai plāno atvērt savus veikalus.
A/s «Drogas» 2002. gada mērķis ir turpināt straujo attīstību, paplašinot veikalu tīklu gan Rīgā un Latvijas reģionos, gan Viļņā un citās Lietuvas pilsētās. Kopumā šogad plānots atvērt ap četrdesmit veikalu «Drogas».
Bauskā, Zaļā ielā 11 – 7, veikals «Drogas» tiks atvērts ceturtdien, 7. martā.
Aicinām visus uz veikala atklāšanas svētkiem no 7. līdz 10. martam!

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.