Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde
weather-icon
+12° C, vējš 1.34 m/s, R-DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Filmu triloģija par mazas tautas dzimtas likteņiem

Trīs pirmdienas, sākot no 14. maija, telekompānija LNT skatītājiem piedāvā ungāru režisores Martas Mesārošas filmu triloģiju – «Dienasgrāmata maniem bērniem», «Dienasgrāmata maniem mīļajiem» un «Dienasgrāmata maniem vecākiem».

Trīs pirmdienas, sākot no 14. maija, telekompānija LNT skatītājiem piedāvā ungāru režisores Martas Mesārošas filmu triloģiju – «Dienasgrāmata maniem bērniem», «Dienasgrāmata maniem mīļajiem» un «Dienasgrāmata maniem vecākiem». Kinorežisore Marta Mesāroša ieguvusi izglītību Maskavā, Vissavienības valsts kinematogrāfijas institūtā, tomēr nekad nav slēpusi kritisko un rūgtuma pilno attieksmi pret komunistisko diktatūru. Tā viņai atņēma tē- vu, bet ungāru tautai – brīvību uz daudziem gadiem.
Filmu triloģiju M. Mesāroša vērtē kā parāda atdošanu ungāru tautai un veltījumu visiem, kuri cietuši no staļinisma. Lentes ir autobiogrāfiskas, izseko pašas kinorežisores dzīvesstāstam no agras jaunības. Galveno vīrieša lomu atveido Martas Mesārošas vīrs, populārais aktieris Jans Novickis. Filma «Dienasgrāmata maniem bērniem» ieguvusi žūrijas balvu Kannu kinofestivālā.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.