Ceturtdiena, 12. marts
Aija, Aiva, Aivis
weather-icon
+4° C, vējš 2.33 m/s, DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Gatavojas Meteņu rituālam Brīvdabas muzejā

Šogad februārim ir arī 29. diena. Tā nolūkota, lai Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā ar senu rituālu, budēļos iešanu un tradicionālu latviešu ēdienu baudīšanu svinētu Meteņus.

Šogad februārim ir arī 29. diena. Tā nolūkota, lai Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā ar senu rituālu, budēļos iešanu un tradicionālu latviešu ēdienu baudīšanu svinētu Meteņus.
Folkloras kopas rīkos Meteņu tradicionālo šļūkšanu no kalna ar ragavām, braukšanu zirgu vilktās kamanās un mielošanos ar seniem, uz atklātas uguns gatavotiem latviešu ēdieniem.
Muzeja administrācija informē, ka kopā ar Kurzemes sētas saimnieku varēs nobaudīt tēju un ceptus ābolus. Priedes krogā spēlēs tautas muzikants Andrejs Rancāns un “Baltinavas kapela”. Vidzemes sētā būs iespēja vērot senu Meteņu rituālu, ko vadīs folkloras kopu “Rija” un “Skandinieki” dalībnieki. Vaska sveču liešanas mākslu rādīs bitenieks.
Meteņos saskaņā ar tradīcijām ir jāvizinās, jādodas ciemos un kārtīgi jāpaēd.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.