Zemgales reģionālās lauksaimniecības pārvaldes Bauskas sektorā apkopoti dati par hektāru maksājumiem. Šī veida valsts atbalstu saņem 480 zemnieku saimniecību, kas iesniegušas pieteikumus.
Zemgales reģionālās lauksaimniecības pārvaldes (ZRLP) Bauskas sektorā apkopoti dati par hektāru maksājumiem. Šī veida valsts atbalstu saņem 480 zemnieku saimniecību, kas iesniegušas pieteikumus. Tā «Bauskas Dzīvi» informē sektora speciāliste Daina Akmentiņa.
Mūsu rajonā hektāru maksājumus aprēķinās par 14011 ha graudaugu un rapša, 211 ha dārzeņu. Pieteiktās ziemāju platības bija lielākas – 17660 hektāru. Pēc ZRLP Bauskas sektora datiem, ziemas un vasaras rapša sējumi Bauskas rajonā ir 851 hektārs.
Hektāru maksājumu pieprasīšanā aktīvākie bijuši Īslīces, Vecsaules, Brunavas, Rundāles, Viesturu, Codes pagasts. Daudziem zemes īpašniekiem pietrūka uzņēmības, lai noformētu dokumentus un tādējādi iegūtu papildu līdzekļus, secina D. Akmentiņa. Neapšaubāmi, ka rajonā vairāk nekā 480 zemes īpašniekiem graudaugu sējumi pārsniedz desmit hektāru – minimālo platību, par kuru piešķir hektāru maksājumus.