Biedrības «Vecumnieku lauku sieviešu klubs «Maijas»» iniciatīva – atklāt jaunu sabiedriskā transporta maršrutu no Bauskas uz Vecumniekiem – piepildīsies trešdien, 1. novembrī.
Biedrības “Vecumnieku lauku sieviešu klubs “Maijas”” iniciatīva – atklāt jaunu sabiedriskā transporta maršrutu no Bauskas uz Vecumniekiem – piepildīsies trešdien, 1. novembrī.
Šajā dienā atklās eksperimentālos reisus “Bauska–Vecumnieki” un “Vecumnieki–Bauska”. Tā informē Bauskas rajona Padomes (RP) sekretāre Baiba Marčenkova. Iedzīvotāji SIA “Aips” pakalpojumu varēs izmantot darbdienās. Autobuss no Bauskas uz Vecumniekiem izbrauks pulksten 7, bet no Vecumniekiem uz Bausku – pulksten 8.
Segs iespējamos zaudējumus
Lēmumu par eksperimentālo reisu atklāšanu RP pieņēma ikmēneša sēdē, kas notika 19. oktobrī. Dokumentā teikts, ka pasažieru pārvadātājam izsniegtās eksperimentālo reisu veikšanas atļaujas derīguma termiņš – no šī gada 1. novembra līdz 2007. gada 31. martam. Šajā laikā SIA “Aips” analizēs pasažieru plūsmu un tiešās satiksmes darbības ekonomiskos rādītājus. Savukārt Vecumnieku pagasta padome segs iespējamos zaudējumus, kas saistīti ar reisu apkalpošanu. Par to pasažieru pārvadātājs un vietvara noslēgs līgumu.
Lai izvērtētu reisa lietderību, SIA “Aips” pēc triju mēnešu darba iesniegs rajona pašvaldībai pārskatu. Tajā būs atspoguļoti ieņēmumi un izdevumi, pasažieru plūsmas apjoms un pārvadājumu sociālā nozīme, kā arī atzinums par eksperimentālo reisu ietekmi uz pasažieru plūsmu maršrutā “Bauska–Stelpe–Vecumnieki”.
Piepilda citas idejas
Biedrības “Vecumnieku lauku sieviešu klubs “Maijas”” valdes locekle Leontīna Grinberga teic: “Ļoti pozitīvas pārmaiņas. Tās panākt bija mūsu mērķis. Kolosāli, ka saprotam – neesam vieni. Prieks, ka uzklausām biedrības dalībnieces, katra no mums nāk ar savu iniciatīvu.” Pašlaik iedzīvotājas mēģina piepildīt citas idejas. Darbs rit, organizējot bezdarbnieku apmācību Vecumniekos un rakstot jaunus projektus.
Gaida ap 20 gadu
Dita Išankova, Vecumnieku vidusskolas 9. klases audzēkne, jaunumu vērtē pozitīvi. “Turpmāk aizbraukt uz Bausku būs izdevīgāk laika ziņā. Tas nāks par labu jauniešiem, kuriem Bauskā jākārto pases, un ļaudīm, risinot zemes jautājumus,” tā Dita.
Arī Vecumnieku iedzīvotāja Anna uzsver, ka tiešais reiss “Vecumnieki–Bauska” gaidīts gadiem. “Ceļā pavadot pusotru stundu, pa dažādiem apkārtceļiem kratāmies jau apmēram 20 gadu. Tas ir šausmīgi. Ļaudīm uz Bausku jādodas bieži, jo pilsētā atrodas bankas, Valsts ieņēmumu dienests, Valsts zemes dienests un citas iestādes. Jaunās māmiņas Bauskā kārto sociālos jautājumus, cilvēki apmeklē ārstus,” saka Vecumnieku iedzīvotāja.
***
Uzziņai
– Pašlaik satiksme ar Vecumniekiem notiek caur Misu vai Stelpi. Šajos reisos ceļā tiek pavadītas 1,15 – 1,35 stundas. Taču attālums no Bauskas līdz Vecumniekiem ir tikai 35 kilometri.
Pēc rajona Padomes sekretāres B. Marčenkovas sniegtās informācijas