Zemgales novada vairākas pašvaldības, arī Bauskas rajona Padome, noskaņotas piedalīties sporta veidu olimpiskā centra dibināšanā.
Zemgales novada vairākas pašvaldības, arī Bauskas rajona Padome (RP), noskaņotas piedalīties sporta veidu olimpiskā centra dibināšanā.
Iniciatīva nāk no Jelgavas. Bauskas RP pārstāvis un sporta darbinieki piedalījušies kopējās sanāksmēs, kurās spriests par centra veidošanu, informē sporta lietu sabiedriskās padomes priekšsēdētāja Baiba Gāga. Mūsu rajonam vienam nav pa spēkam atsevišķi veidot olimpisko centru.
Pēc pašreizējām aplēsēm un ņemot vērā arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) izvirzītos nosacījumus, Zemgales pašvaldībām, centra dibinātājām, katrai vajadzētu iemaksāt 4000 latu pamatkapitāla. Bauskas rajona Padomei par to jāpieņem lēmums līdz 25. februārim. Taču līdz šim jelgavnieki, kuri gatavo dibināšanas dokumentāciju, nav iesnieguši izskatīšanai olimpiskā centra statūtu projektu, kas atbilstu LOK prasībām un jaunajam Komerclikumam, skaidro RP galvenā speciāliste sporta jautājumos Inga Ūbele. Mūsu RP iebildumi saistīti ar centra statusu – vai tas ir sabiedriska organizācija vai uzņēmējsabiedrība.
Centram paredzēts finansējums arī no LOK. Šādu centru mērķis ir augstas klases sportistu sagatavošana. Zemgales olimpiskajā centrā par prioritāriem izvirzīti 16 sporta veidi, ņemot vērā to attīstību rajonos. Bauskas rajons ir vadošais volejbolā, basketbolā, stenda šaušanā un vieglatlētikā. Speciālistiem uzdots veikt analīzi par pašreizējo situāciju un iespējām nākotnē, līdz 25. februārim ziņojumiem jābūt sagatavotiem, stāsta RP galvenā speciāliste sporta jautājumos I. Ūbele. Ja RP pieņems lēmumu par piedalīšanos olimpiskā centra dibināšanā, baušķenieki uzskata, ka viņiem jābūt centra valdē un padomē, lai labvēlīgi izlemtu sava rajona sporta lietas.
Pašlaik Latvijā tiek veidots vairāk nekā 30 olimpisko centru, mūsu rajona sporta speciālisti spriež, ka LOK atbalstu varētu saņemt labi ja puse.