Trešdiena, 25. marts
Māra, Mārīte, Marita, Mare, Ģedimins
weather-icon
+12° C, vējš 1.79 m/s, D-DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Katrai paaudzei savas aizraušanās

Sabiedrības neviennozīmīgi vērtēts, piektdien, 23. martā, Vecumniekos aizritēja novada jauniešu pirmais datorspēļu vakars.

Novada domes sapulču ēkas pa-graba telpās pulcējās ap 20 pusaudžu. Viņi visi bija 6. – 11. klases skolēni no Vecumniekiem. Datorspēļu vakaru organizēja Vecumnieku vidusskolas 11. klases audzēknis Matīss Gertsons, to atbalstīja vietējā pašvaldība, novada jauniešu dome un biedrība «Jaunatne smaidam». Skolēni sarūpēja datorus, un tika spēlētas virtuālās spēles, arī hokejs un dažādi vērtētā «Counter Strike».

«Bauskas Dzīvei» piektdien piezvanīja kāda Vecumnieku novada iedzīvotāja, kura nevēlējās publiski paust savu vārdu, un izteica iebildumus pret šāda pasākuma norisi. Skolēnu izvēlētā datorspēle esot ļoti nežēlīga, tā izklaidējoties, bērni izkopjot vardarbīgas tieksmes un negūstot neko pozitīvu. Zvanītāja pauda neizprati, ka šādas pusaudžu izklaides atbalsta vietējā vara.

Sazinoties ar datorspēļu speciālistiem, «Bauskas Dzīve» noskaidroja, ka «Counter Strike» ir pirms vairākiem gadiem radīta spēle. Tajā jānoķer un jāiznīcina pretinieks. Šī nav vardarbīgākā datorspēle. Tā rosina loģisko domāšanu, trenē reakciju. Pasaulē ļoti izplatīti ir «Counter Strike» turnīri, tajos iesaistās tūkstošiem profesionālu spēlmaņu.

Spēļu starplaikā «Bauskas Dzīve» uzrunāja jauniešus. 11. klases skolnieks Daniels Zāmanis atzina, ka šis ir lielisks «tusiņš». Pusaudži pie datora spēlējas arī mājās, tomēr te esot jautrāk. Interesanti ir tas, ka var sacensties.

Līdzīgi izteicās skolnieks Roberts Skuja – bariņā ir jautrāk nekā vienam mājās pie datora. Viņš uzskaitīja galvenos nosacījumus – aizliegts spēlēt pieaugušajiem domātas spēles, jāievēro laiks, cik ilgi drīkst uzturēties pie datora. Datorspēles nedrīkst traucēt sekmīgi mācīties.

Bārbelietis Saivis Reķis, 6. klases skolnieks, piebilda, ka ne visās datorspēlēs sižets ir vardarbīgs. Bieži jāsacenšas, kaut ko būvējot vai attīstot. Var spēlēt arī hokeju un futbolu. Darot to saprātīgi, var uzlabot reakciju.

Pēc sacensībām M. Gertsons pastāstīja, ka divos turnīros darbojās gandrīz visi atnākušie. «Counter Strike» pirmo vietu ieguva
8. klases skolnieks Rojs Zagorskis, otrais palika Reinis Burkevics no 10. klases, trešais – devītklasnieks Kristiāns Grosbahs. Balvās trīs labākie dalībnieki saņēma zibatmiņas. Hokeja turnīrā, startējot pāros, uzvarēja R. Burkevics un M. Gertsons. «Pēc spēlēm daudzi izteica vēlmi šādā spēļu vakarā tikties atkal,» pavēstīja M. Gertsons.

Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka pasākums noritējis ar vietējās varas atbalstu. «Šī ir viena no aktivitātēm, kurās iesaistās pusaudži. Tā bija viņu iniciatīva, ko atbalstīja biedrība «Jaunatne smaidam». Spēļu vakars risinājās telpās, jaunieši tika pieskatīti. Pašvaldība atbalsta dažādas jauniešu aktivitātes, šaha un dambretes spēli un dažādus pulciņus. Katrā laikmetā pusaudžiem ir citas intereses,» tā J. Kovals.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.