Nedēļas nogalē līdz Bauskai beidzot būs atceļojis šīs vasaras populārākais brīvdabas uzvedums mūzikls «Robinsona dārgumi». Vai dēkainis Robinsons Bauskā atradīs pazudušos dārgumus, grūti spriest.
Nedēļas nogalē līdz Bauskai beidzot būs atceļojis šīs vasaras populārākais brīvdabas uzvedums mūzikls “Robinsona dārgumi”. Vai dēkainis Robinsons Bauskā atradīs pazudušos dārgumus, grūti spriest. Tomēr skatītājiem garantēta iespēja rast jauku muzikālu baudījumu, vērot atraktīvu aktieru priekšnesumu.
“Izklaides producentu apvienības 7” brīvdabas mūziklu “Robinsona dārgumi” dažādās Latvijas pilsētās jau redzējuši vairāk nekā 25 tūkstoši skatītāju. Līdztekus iebildēm saņemts arī pozitīvs kritiķu vērtējums. Kinokritiķe Daira Āboliņa par izrādi ir teikusi: “”Robinsona dārgumi” ir neparasts gadījums tāpēc, ka esam klāt brīdī, kad veidojas jauna, spilgta trupa. Publikai iespējams redzēt, kā tiek apgūtas jaunas “teritorijas”, kā viņi visi kopā kļūst par profesionāļiem vienā no grūtākajiem skatuves žanriem. Spēles azarts, gaiši ironisks humors, Raimonda Tigula mūzikas pozitīvais gars ļauj šim mūziklam līdzināties uzmundrinošai vasaras nakts vīzijai. Izrādes kulminācija ir meklējama ne tik daudz sižeta notikumos, cik tajos aizkustinošajos mirkļos, kad skatuves enerģija saplūst ar skatītāju tūkstošu emocijām.”
Savukārt Latvijas Radio teātra režisore Irēna Cērmane šo iestudējumu salīdzina ar iepriekšējiem producentu apvienības projektiem mūzikliem “Autoplanēta” un “Vella kalpi”: “Jaunais darbs “Robinsona dārgumi” ir krietni profesionālāka izrāde. Iestudētāji ņēmuši vērā kļūdas un tās labojuši. Izrādi vienā cēlienā noskatīties nav viegli, tomēr sižets, mūzika un tērpi par garlaicību neļauj domāt. “Robinsona dārgumos” daudz tiek pateikts tieši ar kustībām. Organiski saliedējies mežoņu kolektīvs, tāpēc viņu skatuviskais kopdarbs rada pārspēku pār skaitliski lielāko salvadoriešu pūli. Aktiermeistarība un nesavtīga spēle apvienojumā ar lielisku balss dotumu, pievilcīgu izskatu, pārliecinošu piedzīvojumos un pārdzīvojumos izveidojusi Arta Robežnieka spēlēto Robinsonu Kruzo. Daudzveidīgs, niansēts un līdzi aizraujošs ir ļaunuma karnevāls, ko izdzīvo Olgas Dreģes Amirisa un Sarmītes Rubules Karlota.”
Protams, kritiķu vērtējumam katram pašam jāpievieno savs skatījums. “Izklaides producentu apvienība 7” Bauskā sola arī citas atpūtas iespējas. Divas stundas pirms mūzikla sāksies izklaidējoša programma visai ģimenei dienvidnieciskā garā ar brazīliešu dziesmām, dejām, spēlēm un vakariņām, būs arī eksotisku preču tirdziņš.
Pērnvasar izrāde “Vella kalpi” guva baušķenieku lielu atsaucību, kļūstot par vasaras apmeklētāko sarīkojumu.
“Izklaides producentu apvienības 7” pārstāve Maija Tālberga piebilst, ka tiek domāts arī par izklaides programmu turpināšanu. Novembra sākumā Rīgā pirmizrādi piedzīvos Borisa Rezņika un Jāņa Jurkāna muzikālā komēdija “Pēc Dekamerona”, kas Kārļa Auškāpa režijā tiek veidota pēc Džovanni Bokačo darba “Dekamerons” motīviem. Lomās būs Dailes teātra aktieri. Sākts darbs arī pie nākamās vasaras brīvdabas iestudējuma. “Vella kalpu” un “Robinsona dārgumu” autors Kārlis Anitens sācis rakstīt libretu izrādei “Dāvana mūsdienu vientuļai sievietei”. Tas būs veltījums ikvienam, kas pielicis roku pie slavenās kinofilmas “Dāvana vientuļai sievietei” radīšanas.