Ceturtdiena, 26. marts
Eiženija, Ženija
weather-icon
+12° C, vējš 1.79 m/s, D-DA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Komentāri: novadu budžets

Kā top budžets šim gadam? Kādas būs investīcijas un prioritātes jūsu pašvaldībā 2018. gadā?

Aivars Okmanis, Rundāles novada domes priekšsēdētājs


Investīcijas infrastruktūrā
– Rundāles novada dome tradicionāli apstiprina budžetu iepriekšējā gada pēdējā sēdē – 2018. gada budžets pieņemts jau pērn, 28. decembrī.

Kopējie budžeta ieņēmumi plānoti 5 489 005 eiro; konsolidētā budžeta izdevumu kopējais apjoms paredzēts 6 339 870 eiro apmērā.
Prioritātes un šim budžetam raksturīgais: turpināsim daudzfunkcionālā sabiedriskā centra Pilsrundālē būvniecību un aprīkošanu, centru mums šogad būtu jānodod ekspluatācijā. To ceļam par pašvaldības naudu, vienīgi esošajai domes administrācijas ēkai siltināšanu veiks par Eiropas projekta līdzekļiem.

Šogad tiks rekonstruēts ceļš Pilsrundāle–Svitene, plānojot tam līdzekļus 1 170 000 eiro, paredzot arī ceļa asfaltēšanu. Vēl šajā gadā vēlamies ieviest jaunu sociālo pakalpojumu novada ļaudīm – aprūpe mājās, arī tam paredzēti budžeta līdzekļi. Un visbeidzot izdevumus prasīs minimālās algas paaugstināšana darbiniekiem. Tā kā pastāv strādājošo un speciālistu kvalifikācijas un slodzes atšķirības, arī atalgojumu palielinām visiem, lai tā «trepīte» saglabājas.


Aivars Mačeks, Iecavas novada domes priekšsēdētājs

Četras prioritātes
– Iecavas novada pašvaldības budžeta projektu plānots sākt skatīt pēc 10. janvāra. Vietvaras prioritātes tiks noteiktas, pamatojoties uz galvenajiem investīciju projektiem 2018. gadam, ko dome apstiprināja pērn 10. oktobrī. Tie ir:

1. Pašvaldības aģentūras «Iecavas veselības centrs» teritorijas labiekārtošana;

2. Iecavas vidusskolas ēdnīcas pārbūves un aktu zāles jaunbūves projektēšana;

3. Iecavas internātpamatskolas sporta zāles projektēšana;

4. Sabiedriskās kārtības nodrošināšana – pašvaldības policijas izveide vai sabiedriskās kārtības dienesta paplašināšana.

Pašvaldības budžetu plānots pieņemt februārī.


Raitis Ābelnieks, Bauskas novada domes priekšsēdētājs

Svarīgi ES līdzfinansētie projekti
– Pašlaik ar Bauskas novada budžetu strādā ekonomisti. Mūsu budžeta prioritāte 2018. gadā ir ES fondu līdzfinansētie projekti, un tādu šogad būs īpaši daudz. Vairāki no tiem iesākti pērn un šogad jāturpina, piemēram, Īslīces iela Bauskā un grantsceļi pagastos. Kā jauni objekti ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu būs Brīvības bulvāra rekonstrukcija Bauskā, Codes pagasta Rotkalnu ceļa posma un Gailīšu pagasta ceļa uz atpūtas kompleksu «Miķelis» pārbūve, kā arī Bauskas 2. vidusskolas sporta laukuma izbūve.

Šogad jārēķinās ar papildu aptuveni 200 000 eiro izmaksām saistībā ar minimālās algas pieaugumu, aptuveni tikpat papildus tiks atvēlēts brīvpusdienām. Algas pašvaldībā tiks paaugstinātas tikai zemāk atalgotajos amatos. Lielāki pašvaldības ieguldījumi paredzēti sporta halles būvniecībai, Mežotnes skolas pārbūves un 2. vidusskolas siltināšanas turpināšanai, kā arī videonovērošanas sistēmas izbūvei pilsētā. Papildu līdzekļi būs vajadzīgi peldbaseina uzturēšanai, skolēnu transportam no pagastiem uz peldēšanas nodarbībām un pašvaldības policijas izveidei.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.