Pirmdiena, 13. aprīlis
Jūlijs, Ainis
weather-icon
+3° C, vējš 1.76 m/s, A vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Kopā ar četrkājainiem un spārnotiem «kaimiņiem»

Ir tik patīkami lasīt jūsu vēstules, jo tajās jūtama cieņa pret dzīvām radībām. Arī pret peli, kas noteikti nav cilvēku iemīļotākais kustonis.

Ir tik patīkami lasīt jūsu vēstules, jo tajās jūtama cieņa pret dzīvām radībām. Arī pret peli, kas noteikti nav cilvēku iemīļotākais kustonis.
Pārsteidz rakstītāju labās zināšanas par dzīvnieku pasauli. Ļoti precīzas atbildes uz iepriekšējā konkursa jautājumiem ir atsūtījuši Griķu pamatskolas 3. klases bērni. Ģirts Dubinskis min vairākas peļu sugas: burundukus, lemingus, strupastes, mājas peli, mazo peli, Mongolijas smilšu peli. Visas nemaz nevar uzskaitīt, jo, kā raksta Elīna Magdalēna Stabule, pasaulē ir vairāk nekā 100 peļu sugu. Tālāk Elīna Magdalēna turpina: «Peles pārnēsā bīstamas slimības, tādēļ tiek uzskatītas par kaitīgām. Mazā pele ir tikai 6,5 centimetrus gara un sver apmēram desmit gramu. No lapām tā vij ligzdiņu mazuļiem. Peles var dzīvot un vairoties labības laukā, garā zālē, krūmājos un izcirtumos. Grauzēji pārtiek no graudiem, drupačām, saknēm, tādēļ cenšas ielīst stirpās, nojumēs, māju pagrabos un virtuvēs. Pelēm ir veltīts diezgan daudz pasaku, piemēram, «Gudrais pelēns», «Lauku pele un pilsētas pele», kā arī citas.»
Evita Judkina no Vecsaules raksta tā: «Man peles nemaz nepatīk, jo tās dara postu saimniecībām un izplata slimības. Taču man patīk, ka māmiņas pirms gulētiešanas bērniem stāsta, ka pelīte atvilks saldu miedziņu. Mana iemīļotā grāmata ir «Mazais Stjuarts». Tās galvenais varonis ir žiperīgs pelēns ar baltu kažociņu, smailu purniņu un skaistu, tievu astīti. Man šķiet interesants tautas ticējums: «Ik pēc diviem mēnešiem brangi pabaro peli, pirms viņa nav tevi apzagusi.»»
Madara Lindava no Iecavas izlasījusi vairākas pasakas par pelēm: «Lācis un pele», «Monas Pelīzas smaids», «Septiņas peles», «Pelnrušķīte un pele».
Paldies Kasparam Kalnietim Gailīšu pagastā, kurš uzrakstījis ļoti, ļoti garu un interesantu aprakstu par grauzējiem. Viņš stāsta arī par peļu rosīšanos savas ģimenes šķūnītī, kartupeļu laukā un dārzeņu dobēs. Kaspars ir strādājis par īstu dabas pētnieku, un šoreiz viņam tiek piešķirta redakcijas balva. Piezvani, lūdzu, pēc Lieldienām uz redakciju pa tālruni 3922963.
Nākamais konkurss ir veltīts visiem labi zināmiem mājputniem – vistām, gaiļiem un cāļiem. Gaidām zīmējumus un vēstules. Asprātīgāko autoru gaida pārsteigums. Atbildes var sūtīt līdz 23. aprīlim, adrese: Bauskā, Rīgas ielā 51, LV-3901.
LAURA

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.