Piektdiena, 10. aprīlis
Anita, Anitra, Zīle, Annika
weather-icon
+10° C, vējš 2.68 m/s, A-DA vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Leonardo da Vinči māte – krievu verdzene

Viena no pasaules izcilākajiem māksliniekiem un zinātniekiem Leonardo da Vinči māte bijusi verdzene no Krievijas, 20. septembrī apgalvoja itāliešu profesors Alesandro Vecozi.

Viena no pasaules izcilākajiem māksliniekiem un zinātniekiem Leonardo da Vinči māte bijusi verdzene no Krievijas, 20. septembrī apgalvoja itāliešu profesors Alesandro Vecozi. Viņš ir Leonardo muzeja kurators mākslinieka dzimtajā pilsētā Vinči netālu no Florences. Pētījumi liek domāt, ka Leonardo māte bijusi krieviete Katerīna, ziņo Itālijas informācijas aģentūra «Adnkronos».
Vecozi uzskata,– fakts, ka Katerīna bija verdzene, izskaidro, kāpēc Leonardo tēvs Pjero da Vinči apprecēja citu sievieti. Iepriekšējos pētījumos teikts, ka Katerīna, kas 1452. gadā deva dzīvību Leonardo, esot bijusi zemniece vai vietējā mežstrādnieka meita. Kā spriež A. Vecozi, tas, ka Katerīna nākusi no Krievijas, izskaidrotu Leonardo labi dokumentēto interesi par Austrumiem.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.