Piektdiena, 1. maijs
Ziedonis
weather-icon
+5° C, vējš 1.34 m/s, R-DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Lokveida maršruts ved uz ziemeļpusi

Noteikti atbrauciet uz Limbažiem 5. un 6. augustā, kad notiks grandiozi pilsētas svētki ar Limbažu apvedceļa svinīgu atklāšanu un skatu torņa atvēršanu pilsdrupās.

“Noteikti atbrauciet uz Limbažiem 5. un 6. augustā, kad notiks grandiozi pilsētas svētki ar Limbažu apvedceļa svinīgu atklāšanu un skatu torņa atvēršanu pilsdrupās,” sēžot mājas pagalmā iepretim Umurgas luterāņu baznīcai, aicina limbažnieks Edijs Girgensons.
Tēlniecības mākslas darbs
Esmu atbraukusi ciemos pie paziņas uz Umurgu, kas atrodas sešus kilometrus no Limbažiem. Milzīgu liepu pavēnī ieskautais dievnams stāv vientuļš un kluss. Tas ir mānīgs iespaids, jo draudze darbojas, dārzs un ēka ir sakopti. Baznīcu, kas celta 15. gadsimta beigās, vēlākās pārbūves ir krietni vien mainījušas, taču joprojām saglabājies meistara Hansa Meijera 1586. gadā lietais zvans un īstas, nevis elektroniskas ērģeles.
“Umurga jau nav nekāda tūrisma vieta. Skolu, pagastmāju, bērnu patversmi un kafejnīcu taču nesauksi par apskates objektiem,” it kā taisnodamās par apkaimes neierasto klusumu, bilst mājasmāte Gunta.
Es jau zinu, kas šajā ciemā man noteikti jāredz, tādēļ dodos uz kapsētu. Tur atrodas Friča Bārdas dzimtas kapi. Dzejnieka atdusas vietu iezīmē viens no tēlnieka Teodora Zaļkalna slavenākajiem darbiem – kapa piemineklis ar sērojošu meiteni. Tas ir publicēts visās monogrāfijās par latviešu tēlniecību. Blakus Bārdu ģimenes kapiem ir apglabāts Umurgas draudzes mācītājs Juris Neikens, kurš 1864. gadā Dikļos sarīkoja pirmos latviešu Dziesmu svētkus. Viņš ir arī latviešu nacionālās rakstniecības aizsācējs.
Divas pilis ceļmalā
Manas paziņas draugi visiem, kas nolēmuši iepazīt Limbažu apkārtni, iesaka aizbraukt uz Augstrozi. Apdzīvotā vieta atrodas apmēram 12 kilometru no Umurgas centra. Populārākie objekti ir Augstrozes ezers un pilskalns, taču limbažnieks Raitis tūrisma ceļvežos publicēto informāciju papildina ar interesantu faktu: “Augstrozē dzīvo arhitektu un tēlnieku Rapu ģimene. Tādēļ vien ir vērts aizbraukt, jo viņu sabiedrībā aizraujošās sarunās laiks aizrit nemanot. Zigrīdas un Jura Rapu tēlniecības objektus var aplūkot vairākās mūsu rajona apdzīvotās vietās. Viņi ir novada patrioti, cilvēki ar plašu redzesloku un interesēm.”
Vienas dienas maršrutu var turpināt līdz Cēsīm, pa ceļam iegriežoties kaimiņrajona tūrisma objektos. Ja gribas pastaigāt gar jūru, uz Rīgu var braukt caur Skulti, kas atrodas apmēram 15 kilometru no Limbažiem. Mans ceļš uz Ziemeļvidzemes pilsētu veda caur Vidrižiem, uz neilgu laiku piestājot pie Bīriņu un Igates pils, kas atrodas pavisam tuvu šosejai. Lokveida maršrutu bez steigas var izbraukt vienā brīvdienā. Noteikti vēlams piestāt kafejnīcā “Raganas ķēķis” ar ziedu ieskautu, milzīgu vasaras terasi, kas atrodas Krimuldas pagastā netālu no pagrieziena uz Limbažiem. Arī Bīriņos un Igatē omulīgā noskaņā var iedzert kafiju vai ieturēt pusdienas.
Apvedceļš un “krietnā mūzika”
Šīs nedēļas nogalē rajona centrs svinēs 783. jubileju, turklāt vēl notiks arī “Radio SWH” rīkotā “Krietnās mūzikas” festivāla “Dziesma manai paaudzei” Latvijas turnejas noslēguma brīvdabas koncerts un nakts balle kopā ar grupu “Labvēlīgais tips”. Izklaides sarīkojumā uzstāsies arī Īslīces studijas “Aprīļa pilieni” trīs solistes, kuras Latvijas koncertturnejā gandrīz divus mēnešus bija grupas “Labvēlīgais tips” iesildītājas.
Pilsētas svētku galvenie notikumi risināsies šo sestdien. Ir paredzētas makšķerēšanas un airēšanas sacensības Lielezerā, pludmales volejbola sacīkstes, pils tirgus viduslaiku stilā pie muzeja, alternatīvo grupu, dziedošo aktieru, sakrālās mūzikas koncerti. Limbažu muzejs par godu apvedceļa atklāšanai ir sagatavojis tematisku izstādi “Apvedceļš” ar fotogrāfijām un dokumentiem no objekta tapšanas visai ilgās vēstures. Taču visvairāk pārsteidz Limbažu svētku atbalstītāju skaits – apmēram 50 uzņēmumu un iestāžu, neskaitot rajona un pilsētas pašvaldības.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.