Bauskas centrā vakar atklāja kafejnīcu «Luīze», un šodien te jau gaida pirmos viesus.
Bauskas centrā vakar atklāja kafejnīcu «Luīze», un šodien te jau gaida pirmos viesus.
Simt gadu veca grafika
Pārveidotajās bijušā veikala telpās izdevies radīt vecpilsētai atbilstošu noskaņu un romantisku vidi. Šeit domāts par laika pieturzīmēm, par mirkļiem, ko baudīt, sajūtot pagājušās dienas un tagadni. Mājīgumu telpām piešķir priedes koka panelis un mēbeles. Zālē ir vietas 25 – 30 apmeklētājiem.
Aplūkojama vairāk nekā simt gadu veca grafika un divas fotogrāfijas. Tajās redzamās personas saista viens – viņu vārds Luīze. Viena ir vēsturiska persona, otra – 1909. gadā dzimusi baušķeniece, trešā – maza meitenīte, kura pasaulē nākusi pērn. Kafejnīcas līdzīpašniece, SIA «Pie muzeja» direktore Dzintra Mētele, atklāj, ka senā grafika rosinājusi izvēlēties nosaukumu «Luīze». Izdomāts, ka arī Bauskā jāatrod sievietes ar šādu vārdu.
Ekspozīcija regulāri mainīsies
Vēl aplūkojamas Latvijas Mākslas akadēmijas 2. kursa studentes Ievas Kauliņas gleznas, un tā nav nejaušība. Dzintra teic, ka gadu gaitā vērojusi, kā no mazas meitenes veidojas interesanta māksliniece. Bauskas novadam ir daudz talantīgu jauno mākslinieku, ar viņu darbiem iecerēts iepazīstināt. Tādēļ ekspozīcija regulāri mainīsies.
Dz. Mētele stāsta: «Jau pēc «A